Полезни съвети! Справочник за подправки! Мерни единици!

  • 351 740
  • 208
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 258
Не знам дали въпроса ми е за тук,но ако не е моля поправете ме.Искам да попитам за какво се използва карамфила като подправка?

# 61
  • Мнения: 515
*Alma* Аз го използвам за овкусяване на сладки... за друго не се сещам..

# 62
  • Мнения: 1 258
И аз за сладки си мислех,но никога не съм излопзвала и се чудя по колко се слага и горе-долу какъв вскус придава на сладкишите newsm78

# 63
  • Мнения: 2 950
И аз имам нужда от помощ. Донесоха ми подарък от Турция - една кръгла дъска, наредена с много подправки, обаче някои незнам за какво да ги използвам, пък има и такива, които незнам какво представляват. Можете ли да ми помогнете?  Praynig

Надписите са на английски, обаче.... Значи:
 - turkish safrane - незнам за какво да го използвам;
 - for salad - има много тъмно червен цвят и малко прилича на червен пипер, но определено незнам какво има вътре;
 - osmanish mix - на мен ми прилича по миризма на нашата си шарена сол, обаче дали е така?;
 - black sesame - предполагам черен сусам, но идея си нямам за какво се използва;
 
Благодарна съм на всякакви отговори.  Hug

Не че някой се е залетял да ми отговаря, но .... момичетата от турската тема ми разясниха подправките.  Hug Peace

Последна редакция: нд, 01 фев 2009, 08:59 от DessiJ

# 64
  • Сливен
  • Мнения: 68

 *Alma*, карамфила освен като подправка се използва много успешно и за сваляне на високо кръвно налягане, като се натопяват в чаша вода 5- 6 карамфилчета, престояват така цяла нощ и на сутринта се изпива водичката.

# 65
  • Мнения: 1 258

 *Alma*, карамфила освен като подправка се използва много успешно и за сваляне на високо кръвно налягане, като се натопяват в чаша вода 5- 6 карамфилчета, престояват така цяла нощ и на сутринта се изпива водичката.

Полезна информация!Благодаря  bouquet

# 66
  • у дома
  • Мнения: 258
Момичета, просто сте уникални... Аз чета ли чета и все нещо полезно намирам винаги, когато ми е най-необходимо.

# 67
  • Мнения: 187
Може ли някой да ми каже откъде в София мога да купя арабската подправка затар ,кедрови ядки и въобще арабски подправки? Предварително благодаря   bouquet

# 68
  • В царството на мечтите
  • Мнения: 336
запис и благодаря на авторите за полезните съвети

# 69
  • Мнения: 48
Благодаря, чудна работа свършиха Simple Smile Sunglasses

# 70
  • Мнения: 131
Страхотна тема!!! Много полезна,особено за начинаещ в готвенето като мен...имам и един въпрос-къде бих могла да намеря превод на подправките от български на английски?Пробвах линковете в началото ,но не работят... Sad

# 71
  • Мнения: 1 777
Страхотна тема!!! Много полезна,особено за начинаещ в готвенето като мен...имам и един въпрос-къде бих могла да намеря превод на подправките от български на английски?Пробвах линковете в началото ,но не работят... Sad
Напиши кои те интересуват ,ще ти ги преведа. Simple Smile

# 72
  • Мнения: 9 776
Запис. Що чак сега я виждам тая тема Thinking? Сигурна съм, че ще ми е много полезна. Често прекалявам с подправките и трудно ги съчетавам ooooh!.

# 73
  • Мнения: 131
Pety благодаря за отзивчивостта- за сега се сещам само за джоджан и чубрица...ако се сетя още нещо пак ще питам...  bouquet

# 74
  • Мнения: 1 777
Pety благодаря за отзивчивостта- за сега се сещам само за джоджан и чубрица...ако се сетя още нещо пак ще питам...  bouquet

Mint - джоджен
Savory- чубрица

Общи условия

Активация на акаунт