Полезни съвети! Справочник за подправки! Мерни единици!

  • 352 618
  • 208
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 5
Много ви благодаря за информацията

# 106
  • Мнения: 8
И аз за сладки си мислех,но никога не съм излопзвала и се чудя по колко се слага и горе-долу какъв вскус придава на сладкишите newsm78
Има и приложение в медицината според бабините рецепти,ако те боли зъб и сложиш отгоре цветче от карамфил болката утихва.

# 107
  • Мнения: 8
И аз за сладки си мислех,но никога не съм излопзвала и се чудя по колко се слага и горе-долу какъв вскус придава на сладкишите newsm78
За сладки от маслено тесто тип розичка се слага по едно зрънце върху сладката,но се пече в слаба фурна иначе карамфиловия цвят прегаря и горчи.

# 108
  • Мнения: 8
 turkish safrane -шафрана е много силна и ароматна подправка която се получава от шафрановия минзухар/crocus sativus/ и се слага в бисквити,кремове пудинги,но в Близкия изток и Индия с него овкусяват и оцветяват бульони ,зеленчукови супи най-вече ориз и пилаф.Придава много приятен аромат и вкус на ориза,трябва да се слагат минимални количесва защото ,ако се предозира ястието горчи.Най добре е да се разтвори в топла вода,бульон или мляко и след това да се прибави към другите съставки.

# 109
  • Мнения: 8
Здравейте!!!
Много хубава тема сте спретнали  Peace!!!
Аз имам един "сладкарски" въпрос, надявам се по-компетентните от вас да могат да ми помогнат. Мисля тези дни да приготвя тирамису, никога до сега не съм правила. Във всички рецепти чета, че маскарпоне е задължителна съставка. А с какво мога евентуално да го заместя? Със сирене-крема, примерно... newsm78?

Най-добре е да си купиш оригиналния продукт- има го в"Метро","Била" и другите хипермаркети в различни разфасовки по 250,500 гр.Така е най-сигурно,че рецептата ти ще се изпълни перфектно.

# 110
  • Мнения: 24
Имам един въпрос за сушените домати. Чувала съм че става по-хубаво яденето с тях и реших да пробвам. Казаха ми да ги накисна в гореща вода докато омекнат и после да ги нарежа на кубчета и така да ги сложа в манджата. Обаче и в манджата си останаха така на кубчета и не се усети вкус на домат. Аз ли сбърках някъде, не трябва ли да се стопят като пресните(консервираните) домати  newsm78

# 111
  • Мнения: 59
Много полезна тема! Много благодая!  Hug

И за мен, и за мен!!!Благодаря!

# 112
  • Мнения: 59
Наистина полезна тема! Прекрасни сте, момичета!

# 113
  • Мнения: 321
никито 71,   отговарям първо на теб. сушените домати  не се стопяват като пресните или консервираните ,имат както си видяла специфичен наситен вкус. използвай ги по-скоро като допълнение към ястието .аз ги режа/ако изобщо го направя,защото обожавам
вкукът им/ на едро.предпочитам тези накиснати в зехтин,но това е въпрос на избор и вкус
Колкото до тирамису,всяка промяна се отразява на вкуса. той е неповторим с маскарпоне,но опитай да го замениш със заквасена сметана.

# 114
  • Пловдив
  • Мнения: 0
Отдавна търсех систематизиран списък с мерните единици! Много ми е полезна тази информация, Благодаря Wink

# 115
  • Мнения: 111
Здравейте, имам въпрос - силиконовите форми за мъфини и кекс мажат ли се с мазнина и поръсват ли се с брашно?Глупав е, но не съм ги ползвала до сега.
Благодаря

# 116
  • Мнения: 1 777
Здравейте, имам въпрос - силиконовите форми за мъфини и кекс мажат ли се с мазнина и поръсват ли се с брашно?Глупав е, но не съм ги ползвала до сега.
Благодаря
Не се мажат или поръсват с нищо.Аз не съм мазала с нищо ,направо изсипвам сместа.
Някои момичета само първия път ги намазват с мазнина.

# 117
  • Мнения: 4
Много интересна и полезна тема!

# 118
  • Бургас
  • Мнения: 167
Заинтригувах се, връщам се да чета.

# 119
  • Мнения: 2
Бях в един ресторант наскоро и салатата беше много вкусна, попитахме какви подправки бяха сложили, ноз а съжаление не ни казаха, поговорихме малко със сервитьорката и тя ни зави малко от 'чудната' смесица от поправки и имам някакви предположения, че в салатата бяха сложили чубрица, червен пипер, мащерка. Колко много могат да променят една обикновена салата от домати и краставици...

Общи условия

Активация на акаунт