Бързи здравословни въпроси и отговори – 13

  • 56 806
  • 739
  •   1
Отговори
# 405
  • Бургас
  • Мнения: 909
Аз смуча гавискон, и скоро открих газираната вода, много ми помага имам рефлукс, герб, киселини.

# 406
  • София
  • Мнения: 22 750
Прекалих с мазното и тестеното и сега ми пари и боли стомаха. Какво да взема?
Нещо за корем или киселини? Или пък повръщане да предизвикам?
Ох, защо не се пазя.....

Аз  пия Еманера. Пия го преди хранене. И нямам проблеми с киселини. Сега обаче, може да разтвориш малко сода за хляб във вода и да пиеш или Ранитидин.

# 407
  • Бургас
  • Мнения: 909
Да попитам на някой случвало му се е: свърши ми цикъла в понеделник и в сряда съвсем малко ми прецапа кафяво, като течение но кафяво и малко, от какво може да е? На гинеколог ходих ноември и цитонамазка правих всичко е наред.

# 408
  • Мнения: 4 133
от няколко дни ме наболява ниско в корема, като преди цикъл
от вчера , отзад и бъбрека, тъпа болка-която върви напред към корема и крака
пуснах си изследвания
не знам за какъв лекар да си запиша час-нефролог, уролог, гинеколог
джипито ми го няма

# 409
  • Мнения: 19 302
Започни с нефролог. Той ще те препрати на уролог, ако прецени.

# 410
  • Мнения: 4 872
Според мен и интернист (вътрешни болести) би ти свършил работа, освен тези , които си изброила. От резултатите ти най-вероятно имаш инфекция на уринарния тракт.

# 411
  • Мнения: 4 133
благодаря
ще запиша час на нефролог
ако е уринална инфекция-на уролог ли трябва да ме пращат
или може и нефролога да се справи с нея
имам и честипозиви за уриниране , с напрежение-не точно болка
пуснах и стерилна урина, дано излезе днес

# 412
  • София
  • Мнения: 9 926
Скрит текст:
..
От ден-два усещам че сенната хрема се обажда.
Какво ще препоръчате?
Лоратадин?
Бихте могли да пробвате Назонекс спрей. Пръска се веднъж вечер преди лягане. По едно или две впръскване в ноздра, според състоянието.
Вчера бях навън (и вечерта) -още снощи усетих дразнене в гърлото.
Днес като се събудих усещам болки в гърлото, при преглъщане - увулата ми се е увеличила с 30-40%  Shocked гърлото е леко зачервено - това дали е от алергията? безцветни са храчките, очите леко дразнят, + слаба хрема. Не вярвам са съм се разболял/настинал.
Явно ще трябва нещо по-сериозно за алергията да си взема. Назонекс - но е за нос?
Талерт успокои нещата. Peace
.....................
Скрит текст:
В понеделник ГП-то ми предписа Зинат 500мг, но взех Ксоримакс 500 поради липса в аптеката...
Обаче усещам същото приповдигане от горната част на гърдите (за кашлица), но много рядко кашлям. Гърлото откъдето тръгна - още си е възпалено.
За кашлицата ми даде билков сироп Тусавит.

Днес ще ходя сигурно на контролен - да си снимам ли белия дроб? И този антибиотик защо не помага? ooooh!
На мен много ми помага Геломиртол форте! При болки в гърдите и кашлица! Вълшебен е!
[/spoiler]
Скрит текст:
Гърлен секрет става за 3 дена. Ако резултатът е отрицателен, съм се обаждала на следващият ден в лабораторията - казват ми дали има растеж. Ако няма - значи не е изолирана бактерия в патогенно количество. Ако има - се изчаква ден-два да стане антибиограмата.
По каса може да мине, ако ЛЛ ти издаде направление към лабораторията.

Гърлото ли е червено, или сливиците? Щом няма Т, не бих пила АБ.
[/spoiler]
При второто посещение на Лл в петък (ЕКГ - е ОК, преслуша ме...нищо не каза) - но ме препрати към УНГ - тя ми каза че лимфните са ОК, сливиците не са зле... предписа ми - Суметролим (ала Бисептол) 2х2 (5дни) + Тонзилотрен през 1-2 часа (първите два дни), после по 3/ден
ПП: Не трябваше ли и тя да ми чуе гърдите - оплакванията ми там - доколкото разбирам не ги лекуваме в момента, а само гърлото.
Скрит текст:
Гърлен секрет, не се ли взима сутрин на гладно и жадно?
Може да пиеш вода, но е важно да не миеш зъби.
И трабва да мине около 10 дни след последния прием на антибиотик, за да не даде фалшиво отрицателен  резултат. Независимо дали пиеш антибиотика или го има в таблетките, които смучеш.
Затова, тези изследвания се правят преди да го почнеш АБ. Като излезе антибиограмата, лекарят може да види дали е предписал правилния антибиотик и ако не е, да го смени.
Антибиограма - нямало как при АБ.  Peace
Мислех си да изляза и да си взема клеева тинктура (за гърло и имунитет)...но тази в аптеките не знам дали е читава.
ПП: Не съм пил пробиотик. Да препоръчате такъв?

[/spoiler]
Скрит текст:
Трахизан са ми изписвали за сливици. Но док каза, че налепите са гъбички. Не гнойни тогава. Мазала съм и с грануфорин при друг случай...мина за 4 дена.
Може нещо като трахеит да имаш...тогава има болки горе. На такова ми прилича като описваш кашлицата...
Ти болки в гърлото при преглъщане нямаш май...само кашлица?
При пневмонии , за каквато ти се притесняваш, болките при кашлица са надолу...под ц...ците така да го кажа за ориентир.
[/spoiler]
Във сряда бях бях на преглед при отоларинголог. От антибиотици по 5дни (два курса )нямало никакъв смисъл, поне 8 (10дни) Naughty
Каза че от стомаха идвало изпарение ли секрети ли... и те обостряли проблема с гърлото.
Предписа ми:
Aerius (за сенната) 15 дни
Глимбакс (вода за уста) за гаргара и жабурене  7дни
Фарингостим (за смучене )
Vibrocil (гел за ноздрите)
Нексиум 20мг сутрин х 1табл - за киселените, да не се отваря горната част на стомаха  Shocked
Но не се сещам на гладно или след закуска newsm78

ПП: При преглед при очен, с талон - колко дни се удължава направлението след първичния преглед?

# 413
  • Мнения: 5 867
Прекалих с мазното и тестеното и сега ми пари и боли стомаха. Какво да взема?
Нещо за корем или киселини? Или пък повръщане да предизвикам?
Ох, защо не се пазя.....

"Нексиум"? При мъжа ми има страхотен ефект. Peace

# 414
  • Мнения: 5 867
Аз  пия Еманера. Пия го преди хранене. И нямам проблеми с киселини. Сега обаче, може да разтвориш малко сода за хляб във вода и да пиеш или Ранитидин.

Да добавя, обаче, че е много важно содата да е безалуминиева, дори и да се консумира рядко. Препоръчвам тази. Peace

# 415
  • Мнения: 2 760
Преди 7-8 месеца бях подложена на изключително силен стрес. Един ден тръгнах с колата да купя пица и установих, че не мога да си спомня откъде да мина! В малък град живея, минавам през този квартал няколко пъти седмично! И хоп - бяло петно, не знаех накъде да шофирам. Обикалях доста, докато случайно намерих пицарията.
Сега стресът вече го няма или е горе-долу поносим, задълженията ми пък  рязко се увеличиха, мислите ми бръмчат в главата. Още поне 2 пъти ми се случи да не си спомня откъде да мина.
Нормално ли е това? Или оня немеца, Алцхаймер?

# 416
  • Мнения: 4 872
И на мен ми се случва. Предполагам , че е от забързаното ежедневие и стреса, на който сме подложени.

# 417
  • Мнения: X
До един месец след първичния преглед имаш право на вторичен, като заплащаш само потребителска такса.

# 418
  • София
  • Мнения: 9 926
Нексиум  - на гладно ли се пие? Сутрин.

# 419
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Нексиум  - на гладно ли се пие? Сутрин.
Да, поне 30 мин преди храна, кафе и други лекарства.

Общи условия

Активация на акаунт