Бързи здравословни въпроси и отговори – 13

  • 56 868
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 5 875
По принцип, не са длъжни да казват, твоя отговорност е да провериш какви са изискванията, с които трябва да се съобразиш, преди всяко лабораторно изследване. Peace

# 691
  • Мнения: 68 795
Ако лекар я праща, негово е задължението да информира пациента според мен.
То вярно сме станали половин лекари от четене по неволя. Ама малко и лекарите викам да обясняват... Head Band

# 692
  • Мнения: 5 875
Да, ако става въпрос за изпращащ те лекар - ясно. Аз говорех за служителите в самата лаборатория. Peace

# 693
  • Мнения: 68 795
И те...и те да обясняват Joy

# 694
  • Мнения: X
Здравейте.

Лекували ли сте бактериална инфекция и с какви изследвания ви е била установена??

Завишени левкоцити (12 при граница 10) и леко повишени гранулоцити, признак ли са на бактериална инфекция?

Отдавна се оплаквам от чревни проблеми, уж беше вирус, но май се оказва, че е било бактериално.
Сегс уж съм малко по - добре и на ехограф ме гледаха ок са нещата.

Дали ще ми изпишат антибиотик?

Благодаря. 🤗

# 695
  • Мнения: 68 795
Левкоцити 12 не са много повишени. По-скоро е вирусно.
Зависи къде е възпалението. Ако е гърло- изследва се гърлен секрет, посявка се прави. Ако е в бял дроб -храчка и т.н.

# 696
  • Мнения: 47 998
Доколкото знам, в лабораторията обясняват някои изисквания. За това специално са длъжни да я сложат да легне. Определено и да не е знаела тя, е трябвало да го направят, да не се очаква да си лежи на тротоара пред лабораторията.
Лекаря също е трябвало да каже, ако се изисква ден от цикъла или нещо друго, извън " гладно жадно".

# 697
  • Мнения: X
Левкоцити 12 не са много повишени. По-скоро е вирусно.
Зависи къде е възпалението. Ако е гърло- изследва се гърлен секрет, посявка се прави. Ако е в бял дроб -храчка и т.н.

Чревни проблеми имам, гадене, липса на апетит и т.н.
Доста време вече, затова мислят, че не е вирусна, а бактериална инф.

# 698
  • Мнения: 68 795
Сиси, лекарят трябва да каже в коя част на червата се съмнява да е възпалението и да назначи съответните изследвания, не само кръвни такива. Каква диагноза казват евентуално...

# 699
  • Мнения: X
Каза ми диагноза бактериална инфекция, 2 пъти на ехограф са ми ок нещата, утре ще дам и проба за паразити.
Нз какво друго, дано не се наложи колоноскопия и т.н.

# 700
  • Мнения: 10 266
И да се наложи, какво те притеснява....Освен финансовата страна......



Да ви попитам. Не знам на какъв лекар да отида - на гиноколог ли на уролог ли. От две седмици чувствам някаква тежест и лека болка ниско долу на корема, и от време на време кръста и сякаш не мога да усетя кога ми се ходи по малка нужда. Що вода изпивам и не ми се ходи. Ако се насиля отивам, количеството урина е нормално, но липсва позив за ходене до тоалетна. Това от къде пък ми се изсипа на главата не знам. Цикъла ми дойде на време, да предположим, че няма връзка, но знам ли. Аз поне не виждам причина, някаква инфекция ли е какво ли?

# 701
  • Мнения: X
На уролог, според мен.
Пробвай и с червена боровинка.

А за колоноскопията, просто съм шубе. 😁

# 702
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Моля дайте съвет как да си оправя гърлото след забита люспа от пуканка! Всъщност дори не знам гърло ли или по-надолу в хранопровода и дали е все още там. При всяко преглъщане ме боли, щипе като пия вода. Ядох хляб, ядох и ябълка, наливах се с вода, сега смуча и степ сила уж малко да облекчи болката, пък и знам ли, да не се възпали. Едва се нахраних тази вечер. Голяма глупост, много ме е яд!

# 703
  • Мнения: 10 266
Взех едни таблетки с червена боровинка, но не помагат все още. Ще постоя така още седмица и ще ходя на уролог.

За колоноскопията не се шашкай. Преспиват те и нищо не усещаш. Най-мъчителното е, че не трябва да ядеш мин 24 часа преди прегледа и да се наливаш с теността за прочистване на червото. Иначе нищ не усещаш и не помниш.

# 704
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 554
От снощи към 19часа ме хванаха едни болки ,  корема и кръста . Все едно контракции , към два последно видях часовника и съм заспала до 5 , когато ме събудиха пак същите гадни болежки .
Преди малко за първи път след кюретажа видях нещо различно от нищо по бельото си ,  кафеникаво зацапване и нещо като парченце извинявайте ,  звучи гадно ама не съм виждала такова  и май се стреснах .
Смятам да оставя детето в градината , другото го изпратих на училище и да отивам някъде . Доктора който ме прави го няма , ама не мога така  .
Чудя се да пия ли нещо , то имам само Алулин и Парацетамол ...

Общи условия

Активация на акаунт