Подготвителните модули на СМГ "Паисий Хилендарски"- 7

  • 124 306
  • 638
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 480
Само да измислят песнички с таблицата за умножение и рачешки задачи или деление с опашки и бъдещите мами само това ще слушат.

Преди 15 години лежах за задържане и сестрите ми се караха че чета Стивън Кинг. Да ми бяха казали да си взема сборника...

# 46
  • Мнения: 21 455
За служебните бележки с резултатите:
Издаване на служебни бележки на учениците от IV клас.
 

Изх. № РУО1-11362/10.05.2018 г.

ДО ДИРЕКТОРИТЕ НА

СТОЛИЧНИТЕ УЧИЛИЩА–ДОМАКИНИ НА ОБЛАСТНИЯ КРЪГ НА ОЛИМПИАДАТА ПО

МАТЕМАТИКА И НА СЪСТЕЗАНИЯТА В ОБЛАСТТА НА МАТЕМАТИКА И НА СЪСЕЗАНИЯТА

В ОБЛАСТТА НА МАТЕМАТИКАТА ОТ КАЛЕНДАРА НА МИНИСТЕРСТВОТО НА ОБРАЗОВАНИЕТО И НАУКАТА

УВАЖАЕМА ГОСПОЖО ДИРЕКТОР, УВАЖАЕМИ ГОСПОДИН ДИРЕКТОР,

В изпълнение на заповед №РД-627/29.03.2018 г. на министъра на образованието и науката за организацията на дейностите по приемане на ученици по държавен план-прием за V клас в профилираните гимназии с профил „Математически“ и профил „Природни науки“ за учебната 2018/2019 година, моля да организирате издаването на служебни бележки на учениците от IV клас, явили се на някое от посочените състезания в областта на математиката или олимпиада по математика, проведени в повереното Ви училище. 
На електронната поща на училището Ви са изпратени протоколите с резултати от областния кръг на олимпиадата по математика и на състезанията в областта на математика и на състезанията в областта на математиката от календара на министерството на образованието и науката
Моля за Вашето съдействие за своевременното предоставяне на горепосочените служебните бележки.
Уберена съм, че високият Ви професионализъм и общите ни отоговорности ще способстват за постигането на най-доброто за нашите деца. 
Приложение: служебна бележка /Приложение3
Д-Р ВАНЯ КАСТРЕВА

НАЧАЛНИК НА РУО – СОФИЯ-ГРАД
Източник

# 47
  • София
  • Мнения: 1 103
 Има резултати от тренировъчните тестове на 28.04 за втори и седми клас.

# 48
  • Мнения: 2 687
Дидева, дали някъде пише,че форматът на бележки е задължителен? Тъй като ми издадоха от едно училище съвсем не по този, а може да се каже е свободен текст: удостоверява,че х се явил на х и изкарал х точки.

# 49
  • Мнения: 21 455
Някъде из заповедите на министъра имаше образец на бележката. Мисля, че е същата като качената на сайта на РУО. Ще погледна и ще потвърдя.

# 50
  • Мнения: 2 687
Да, заповедта от 29ти март. Но дали е задължителен за спазване,като е кръстен образец и няма в самата заповед текст/препратка към него, вкл. че е задължителен?

# 51
  • Мнения: 2 687
доколкото разбрах от РУО, не е проблем да е друг формат.

Последна редакция: пт, 11 май 2018, 15:40 от arino

# 52
  • София
  • Мнения: 70
Здравейте,

Правилно ли разбирам, че на подготвителните модули/курсовете към СМГ в документацията и сайта на училището фигурират като "извънкласни дейности" или това е нещо друго?
Започвам да следя за записване за следващата година...

Благодаря!

# 53
  • Мнения: 7 149
Здравейте,

Правилно ли разбирам, че на подготвителните модули/курсовете към СМГ в документацията и сайта на училището фигурират като "извънкласни дейности" или това е нещо друго?
Започвам да следя за записване за следващата година...

Благодаря!
Правилно сте разбрали за извънкласните дейности, както и това, че трябва да следите записването за следващата година, както и сайта на гимназията.

# 54
  • София
  • Мнения: 4 996
На сайта на СМБ Плевен има сборник за подготовка за 4 клас:  http://smb-pleven.com

# 55
  • Мнения: 4 246
Много благодаря, Призма!

# 56
  • София
  • Мнения: 747
Здравейте!
Излязоха резултатите от тренировъчното състезание на СМГ от 13 май.
Имам колебания за 19 зад. за 3-ти клас. За верен зачитат отговор 504. Само едно дете от всички го е посочило.
Според мен верният отговор е 522.
За тези, които нямат задачата, това е условието:
На колко е равен сборът от всички числа, по-големи от 3 и по-малки от 33.

# 57
  • Мнения: 4 246
И на мен ми излиза 522
сбор на 1 до 33 = 33*34/2 = 33.17 = 561
561 - 1 - 2- 3 - 33 = 522

# 58
  • Мнения: 21 455

Имам колебания за 19 зад. за 3-ти клас. За верен зачитат отговор 504.
Това къде го видя?  В протокола е посочено 522.

# 59
  • София
  • Мнения: 982
Току що качиха нов протокол.

Общи условия

Активация на акаунт