Рим - 19 тема

  • 86 894
  • 741
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 267
Тези,които са купували билети за Колизеума, може ли да споделят дали веднага ги пращат по имейл и какво представляват самите билети. Че аз получих един мейл от Уникредит - явно за потвърждаване на плащането и още един ( от сайта, от който ги купих). Но вторият пак е за потвърждение на плащане и в него има номер на поръчка. Доколкото прочетох, за детето безплатния билет се взема от касите без предварително плащане,нали така.
Редактирам се-сега видях,че вероятно трябва да взема всичките билети от касата-имам купени 2 редовни и 1 намален, за детето под 16 нищо не съм плащала предварително.
Римският форум и Палатин на следващия ден със същите билети може,нали?

Последна редакция: ср, 18 юли 2018, 14:15 от m@ria

# 661
  • Торонто
  • Мнения: 837
Базиликата Сан Клементе, където е гроба на Кирил, е на 10 мин от Колизеума и преди обяд работи до 12:30. За мен беше вълнуващо посещение там. На 5 мин от нея е пък Сан Джовани, която мисля, че не затваря в обедните часове.

Мерси, така ще направим. Успях те ли да видите надписа на български?
Някой беше сложил снимка в предните теми.

# 662
  • Мнения: 8 921
Базиликата Сан Клементе, където е гроба на Кирил, е на 10 мин от Колизеума и преди обяд работи до 12:30. За мен беше вълнуващо посещение там. На 5 мин от нея е пък Сан Джовани, която мисля, че не затваря в обедните часове.

Мерси, така ще направим. Успях те ли да видите надписа на български?
Някой беше сложил снимка в предните теми.
Не или поне не сещам вече, а снимането там е забранено, макар че ако нямаше групи, можеше и да не се съобразим с това. Гробът е в криптата в подземието, където влизането е платено. Самата базилика е с три нива - най-горното е сегашната базилика, под нея - старохристиянска крипта и най-долу - езически храм. В началото на криптата има средновековна фреска на Св. Кирил и Св. Методий, когато предават мощите на Сан Клемент на тогавашния папа, а вътре из коридорите ще видите и гроба с много икони и надписи на различни славянски езици, а на централно - на български, но говоря за надпис от сегашно време, не от преди векове. Да не би всъщност за този надпис да питаш? Вземете си брошурка от касата, когато си купувате билети и там по схемата ще се ориентирате. Мисля, че имаше и платен гид, но ние не се възползвахме. А в най-горната част, т.е. в сегашната базилика също имаше някаква фреска, на която мисля, че са братята, но тук вече дъщеря ми неистово мрънкаше за 00 и излязохме. ММ остана да гледа още, но в крайна сметка не успя да разбере. А в двора на базиликата има плоча с надписи на някакъв славянски език.
Иначе обедната почивка на базилика Сан Клементе е от 12:30 до 15:00. Ако прецените, че няма да ви стигне времето преди 12:30, може да хапнете в бистрата по уличката, да влезете в Сан Джовани и в Сан Клементе - чак след 15:00. Палатин и Форума мисля, че до 19:00 са отворени.
Но си проверете работното време на двете базилики и Форума все пак.

# 663
  • Мнения: 2 045
Надписът на български е в Санта Мария Маджоре. След входа още веднага в дясно първата капела, почти винаги е заключена и надписът не се вижда хубаво. Аз се намъкнах след едно кръщене, за което беше отворена.

# 664
  • Мнения: 8 921
Санта Мария Маджоре не ни беше в плановете, защото бяхме отседнали далеч от района и не се бях интересувала в детайли какво интересно има в нея. На връщане правихме смяна на Термини и се оказахме с повече свободно време, та влязохме и там. Но този надпис сме го пропуснали. Но, така или иначе, при следващо ходене смятам да обърнем особено внимание на базиликите, защото те най-много ме впечатлиха.

# 665
  • Торонто
  • Мнения: 837
Блу, благодаря ти за изчерпателния отговор.
Прави сте, че надписът за който питах, е в Санта Мария Маджоре. Сега си погледнах записките от предните теми.

# 666
  • Мнения: 35
Някой да е получил инфо за утре и ryanair?..

# 667
  • Мнения: 512
Базиликата Сан Клементе, където е гроба на Кирил, е на 10 мин от Колизеума и преди обяд работи до 12:30. За мен беше вълнуващо посещение там. На 5 мин от нея е пък Сан Джовани, която мисля, че не затваря в обедните часове.
Привет момичета. И ние с моя мъж сме планирали една 4 дневна екскурзия до Рим през август . Интересува ме дали входа на базиликата Сан Клементе е свободен или се плаща?

# 668
  • Мнения: 1 122
Да влезеш вътре е безплатно, но да слезеш там, където е гроба на св. Кирил Философ, се заплаща. Не се сещам колко точно (между 4 и 7€).

# 669
  • Мнения: 783
Момичета,аз пак ще питам. Simple Smile На 5.08 се пада 1ватя неделя от месеца и мислим да влезем в Колизеума безплатно,въпросът ми е към тези,които са го правили-безбожни ли са опашките,ако да - да си запазим билети за друг ден. Simple SmileИ след 16:00 ли е по-удачно?

# 670
  • Торонто
  • Мнения: 837
Няма онлайн билети за Ватиканските музеи на 16-ти август.
Има ли шанс да отидем там в 8 сутринта примерно и да влезем, без да чакаме на голяма опашка, и също да влезем в базиликата?
Или пък по-късно следобед?

# 671
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Според мен август няма да има толкова много туристи, но все пак отчетете факта, че ще е първи работен ден след няколко почивни дни. Може би е по-добре следобяд да отидете.

# 672
  • Мнения: 512
Трябва ли предварителна резервация за ватиканските музеи? Аз мислех на място да купуваме билети. За сега си мисля на 14 - ти да ги посетим тъй като 15-ти е неработен ден доколкото разбрах. Това което още не ми е ясно обаче е дали на 15-ти има аудиенция или не?

# 673
  • Мнения: 8 921
Календар с работните и почивни дни на Ватиканските Музеи: http://www.museivaticani.va/content/dam/museivaticani/pdf/utilit … endario_musei.pdf

Календар с датите за аудиенции и ангелус, според който на 15 явгуст, сряда няма да има аудиенция, но ще има ангелус:  http://www.vatican.va/various/prefettura/en/udienze_en.html

Ако през официалния сайт на Ватиканските музеи билетите за конкретна дата са изчерпани, но тМузеите ще работят, може да проверите за билети през някой онлайн прекупвач, където обаче цените са малко по-високи. В темата съфорумка беше писала, че точно от фирма-посредник са купили билети.
Учудвам се, че за 16/08 вече няма билети, но  вероятно заради многото почивни дни преди това.





# 674
  • Мнения: 559
Здравейте, не мога да се ориентирам каква е цената на билетите за деца/ по конкретно на 8 и 14 години/за Ватиканските музей и Колизеума, а също така Рама пас има ли някакви намаления за деца.

Общи условия

Активация на акаунт