Рим - 19 тема

  • 87 016
  • 741
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 306
Здравейте, не мога да се ориентирам каква е цената на билетите за деца/ по конкретно на 8 и 14 години/за Ватиканските музей и Колизеума, а също така Рама пас има ли някакви намаления за деца.
за Колизеума е безплатно, но с придружител.

# 676
  • Мнения: 6 081
Момичета,аз пак ще питам. Simple Smile На 5.08 се пада 1ватя неделя от месеца и мислим да влезем в Колизеума безплатно,въпросът ми е към тези,които са го правили-безбожни ли са опашките,ако да - да си запазим билети за друг ден. Simple SmileИ след 16:00 ли е по-удачно?
Ние на 1.07 го направихме това - към 10 и нещо бяхме там и имаше големшка опашка на Колизеума, така, че решихме първо през Форума да минем -пада се на 50-на метра отсреща, там опашката беше 1/3 от другата, чакахме около половин час и успяхме. След като разгледахме Форума и Палатин, към 1-2 следобед ще да е било, с вече купения билет се наредихме за Колизеума -пак си имаше порядъчна опашка, но вървеше бързо.  За по-малко от 30 мин.влезнахме.  Разгледахме около час и ни остана време и за замъка С.Анджело -и там имаше безплатен вход тогава. Там чакахме най-много -малко повече от час.

# 677
  • Мнения: 4 395
Дами,трябва ли да си носим адаптори за контактите в хотелските стаи?

# 678
  • Мнения: 582
Не.

Дами,трябва ли да си носим адаптори за контактите в хотелските стаи?

# 679
  • Мнения: 517
Така като гледам за дните които ще сме в Рим само 13-ти ще е работен ден за ватиканските музеи. Но за съжаление за този ден онлайн билетите са разпродадени. Дали ще може при това  положение на място да се закупи билет? Много ми се искаше да ги посетя тия музеи, но пусто все отлагам с организацията и те ти сега..

# 680
  • Мнения: 8 939
Както вчера писах
Ако през официалния сайт на Ватиканските музеи билетите за конкретна дата са изчерпани, но тМузеите ще работят, може да проверите за билети през някой онлайн прекупвач, където обаче цените са малко по-високи. В темата съфорумка беше писала, че точно от фирма-посредник са купили билети.

Само ще допълня, че в първия такъв сайт, който ми предложи сега гугъл, цената за възрастен (билет + такса за онлайн резервация) е 33 евро и има билети за 13 август. Но мисля, че като наближи датата, ако все още имат непродадени билети, намаляват цените. Е, пак са по-високи от редовните.
Но аз спокойно бих пропуснала ВМ, ако влизането включва дълго чакане на опашка или е на цена 33 евро.

# 681
  • Мнения: 517
Аз също 33евро не бих платила. Ще отида още веднъж до Рим живот и здраве но така някой да рекетира не ви харесва. Интересно дали на място не може да се купи билет и от какво  зависи бройката продадени билети - има определен лимит или какво..

# 682
  • Мнения: 4 395
От няколко часа сме в Рим Само да ви оредупредя да внимавате-на Термини,докато успея да сляза ит буса с детето,шофьорът вече беше итворил багажника,а един тъмен мигрант си беше взел единият ми куфар и тичаше с него. Беше доста кофти ситуация-детето с мен,единия куфар все още в багажното,аз трябваше да догоня тая маймуна/без никакво извинение/,казах ми пе рояа е мое,тоя пусна куфара и избяга. Та,това ни бешв за добре дошли в Рим. Следващите часияе бяха приятни,надявам се и другите ни дни да са без проблеми

# 683
  • София, България
  • Мнения: 2 229
И ние днес пристигнахме.  Засега не съм очарована. Мръсно и шумно. Кажете кои са най скъпите музеи за да си ползваме Рома паса за тях?

# 684
  • Мнения: 8 939
Ред, много неприятно начало, дано бързо се отърсите от случката и да успеете да се насладите на града.

За мен най-неприятно беше пресичането. Масово не спират колите, а ако някой ти спре, покрай него профучава мотор... Помня как на пешеходна пътека с много чакащи хора не спря автобус от градски транспорт. Шофьорът на автобуса говореше по телефон, а вътре имаше пътници.
Амбулантните търговци стават изключително нахални като мръкне. В района на Испанските стълби бяхме вече по-тъмно и буквално в лицето ми завираха рози. Добре, че съм с очила.

Бимба, разбира се, че може да си купите билети на място. Колко ще чакате е въпрос на късмет.

# 685
  • Мнения: 1 306
Относно неспазване предимството на пешеходците- така е в цяла Италия, където и да сме били. Веснъж спряхме на една жена да мине на пешеходна пътека и тя беше очевидно удивена 😁 Да не говорим шофирането там как вдига адреналина.
Мен ме притеснява жегата- ще сме от 4.08, ще се прибираме следобяда вероятно. Преди 10 год. по същото време сме били, беше поносимо.

Последна редакция: нд, 22 юли 2018, 12:10 от m@ria

# 686
  • Toronto, Canada
  • Мнения: 343
Вече трябва да купувам билетите за забележителностите, но понеже видях, че Колизеумът е след 2pm, ако купя open ticket. Въпросът ми е:
1. Ако се вземе Рома пас, мога да влизам и по друго време, нали (някъде го бях видяла по напред в темата, но не помня). Аз все още се чудя за Рома пас, понеже не мисля да влизаме в много музеи, за транспорта сме около Термини, тоест не знам колко ще използваме транспорта, освен до Ватикана.
Ние ще сме с Раиън еър и ще вземa билети с Sit Bus, четох че няма значение, ако изпусна часа на качване, ще се качим на следващия автобус.
Благодаря предварително, много полезна информация давате.

# 687
  • Мнения: 1 542
Аз си задавам същите въпроси като Цветето.. Ще проверя има ли свободни часове за Боргезе, за да има смисъл Рома пас.
Освен това, моля за информация дали има някъде магазини с приемливи цени за чанти/портфейли.

# 688
  • Мнения: 2 063
Да, с Рома пас се влиза в Колизеума когато искате. Ако не ви се купува Рома пас, може да купите билета от Палатин и после с него пак по всяко време в Колизеума.
Сами си преценете за Рома пас, не знам по кое време ще ходите, ако е много топло ще Ви се наложи да ползвате транспорт. Вариант е и да ползвате дневна карта за транспорта.
За мен лично е много полезна картата, особено за първо посещение, с два от най-скъпите билети ще избиете почти парите, а транспорта остава като бонус.

# 689
  • Мнения: 517
Блу мерси много за информацията. И аз разчитам на това да може да купим билети на място.
И аз много се колебаех за Рома пас но все повече съм на мнение че с посещение на Колозеума  и галерия Боргезе ще покрием голяма част от разхода и транспорта ще ни е почти бонус. Утре мисля да запазя онлайн билети по телефона за галерията а зо Колозеума ще вземем на място с Рома пас. То всъщност може ли с Рома пас да се закупят билети онлайн.

Общи условия

Активация на акаунт