Пациенти на клиники Бахчеджи тема 2

  • 67 154
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 673
Благодаря Сиси, ние се консултирахме с андролог там, но не съм особено доволна Simple Smile
Именно заради това, исках да чуе мнение на друга двойка, която е направила консултация.
Общо взето нашият проблем е МФ и това е главното, заради което търсим специалист, но нещо не ми допадна андролога.
Ще се радвам, ако някой пише впечатление.
Щом не си доволна, потърси непременно друго мнение!
Доколкото помня, ти щеше да ходиш на първичен и в Мемориал,
знам, че там има професор, който е много добър за МФ.
Не съм компетентна по въпроса, затова споделих моя опит.
Късмет! Hug

# 676
  • Мнения: 268
Да, бяхме и на двете места. И колкото и да ме “дърпа” към Бахчеджи, в Мемориал ни обърнаха по голямо внимание на случая. Надявам се и да не е само на думи.
Не сме решили още, кое място да изберем, затова ми се искаше са чуя друго мнение за андролога...
Но, явно няма 😕
Благодаря ти и успех и на теб 💛

# 677
  • Мнения: 2 673
Да, бяхме и на двете места. И колкото и да ме “дърпа” към Бахчеджи, в Мемориал ни обърнаха по голямо внимание на случая. Надявам се и да не е само на думи.
Не сме решили още, кое място да изберем, затова ми се искаше са чуя друго мнение за андролога...
Но, явно няма 😕
Благодаря ти и успех и на теб 💛
Не мога да ти дам съвет, защото може да те подведа,
без да искам. Отиди там, където мислиш, че ще е по-добре за вашия проблем.
Аз мисля, че според проблема, човек трябва да избере подходящата клиника.
С всички момичета, с които съм се запознала в Бахчеджи, не са имали сериозен МФ.
Явно и момичетата, които пишат във форума, нямат този проблем.
Ние сме с олигозооспермия. Чувала съм много добри отзиви само за професора,
който е в Мемориал, мисля, че Башар се казваше.
Иначе по въпроса за по-голямото внимание - да, наистина в Мемориал отделят повече време
на първичния преглед. И при нас беше така, но по този критерий също не трябва да се води човек.
Защото е важен крайният резултат и свършената работа.
На първичния в Бахчеджи д-р Карликая не говори много,
каза 3 неща, но на място, бързаше и за пункция.
Аз лично предпочитам хора, които говорят по-малко, а вършат повече.
Успех ти желая от сърце! Hug
Дано да попаднеш на точния специалист!

# 678
  • Мнения: 268
Ммм да и аз съм на това мнение и точно това си мисля, за д-р Карликая Simple Smile
Мисля, че просто маниера му е такъв и не говори много, а по скоро действа Simple Smile
Това, си мисля и аз, дали само първичния преглед е толкова обстоен и после нещата да се променят, ноооо без да пробва човек, няма как да знае Simple Smile
Благодаря ти много Сиси Yellow Heart
Желая ти много успех Hug

# 679
  • Мнения: 2 673
Моля! Благодаря, Aby! Hug Heart
Да, права си, за съжаление, не може да се разбере само от първичния преглед,
а трябва да се започне процедура.
Докторът наистина не говори много в повечето случаи,
но когато е нужно, говори повече от обичайното.
През април, когато бях най-отчаяна и си мислех,
че съм дотук, и че ще ми каже, че няма смисъл да продължаваме,
той ми отдели най-много време, въпреки че го чакаха доста пациенти.
Дори се върна от вратата, за да попита дали искам да го попитам още нещо,
защото видя, че продължаваме да коментираме с Фатме,
а ние просто си говорехме с нея, нямах въпроси.
Късмет, миличка! Hug

# 680
  • Мнения: 1 221
Ние сме с МФ Simple Smile не мога да кажа нищо повече, защото резултата до момента е бил БХ, но от 11 годни яйцеклетки имахме 11 оплодени и 9 замразени на 3ти ден. Не сме били със сероизна диагноза, така че не мога да изкажа мнение за по- сложни случаи.
Правят Икси задължително и има и други екстри, като чип който прилагат при определени пациенти. Но не сме ги използвали и не мога да дам обективно мнение.

Успех Aby  и не се притеснявай, важно е само да си спокойна. Нещата ще се наредят по правилния начин, която и  клиника да избереш Simple Smile

# 681
  • Мнения: 268
Да, знам Simple Smile благодаря Dundiu, но нали знаете как е преди процедура, още повече в друга държава Simple Smile
Малко ми е притеснено, малко препирам нещата да стават по бързо, абе знаете как е Simple Smile
Чудя се вече, кое е правилно и кое не, но толкова се радвам на всички момичета, които ми писаха, че са успели и че правят опити там и така ме зареждат положително, че нямам търпение вече Blush

# 682
  • Мнения: 2 673
Dundiu86, мисля, че ти имаше тромбофилия, бъркам ли?
Да не би това да е причината за неуспеха?
Аз съм с 3 щама. Sad

# 683
  • Мнения: 1 221
Знам какво е и те разбирам напълно Simple Smile ще се наредят нещата ще видиш. Не се подвеждай по нашите мнение, те са субективни. Отиди там където лично ти се чувстваш като у дома си, където ти е спокойно и отиваш с желание.
А относно ходенето в друга страна, вече не мога да ги изброя колко пъти сме ходили и на посления ни ден ни беше мъчно. Изпитахме носталгия че скоро няма да имаме повод да кажем, като отидем в Истанбул и ... еди какво си. Ще ни липсва и града и емоцията, но ще отидем сигурно поне на екскурзия.
Така че смело напред Simple Smile и не бързай толкова че после ще ти липсва Wink

# 684
  • Мнения: 268
Хахаха, вероятно си права. Аз за два дни, там само в болниците и в колата, не ни остана много време за разходки, нооо определено на пръв поглед много ми хареса града Simple Smile Ще се радвам да имам възможност да го разгледам, поне малко, защото едва ли може да се види целия от веднъж.
Dundiu, по коментара ти разбирам, че май няма да продължавате там опитите, да не се отказахте от Турция ? Hug

# 685
  • Мнения: 1 221
Аби, свършиха ни ембрионите и парите Simple Smile Имаме нови допълнителни разходи и за сега няма да успеем да наравим нов. Може би след две три години ще опитаме пак.
Със сигурност за момента не мислим да правим опити другаде освен в Бахчеджи Simple Smile но следващия път ще сме с ПИД

# 686
  • Мнения: 2 673
Dundiu86, нали започнахте миналия месец подготовка за трансфер?
Имахте още много ембриони, какво се случи?
Така или иначе много късмет ти желая! Hug
Дано да се получат нещата следващия път! Hug

# 687
  • Мнения: 268
Dundiu, разбирам те напълно. Ние самофинансирахме в БГ един опит и после платихме един куп изследвания за втория опит по фонда и общо взето платихме един опит в ТР.. сега ни е малко на нагорнище,  но сме решили да вложим всичко и се надявам да се получи 🤗
Иначе в Мемориал ни казаха, че ще искат ПИД със сигурност. Мисля, че е правилно, защото при нас ембрионите стигат 5 ден, но после стигам само до БХ, така че се надявам това да е ключа.

# 688
  • Мнения: 1 221
Е значи сме със един и същи резултат с теб, много и уж хубави ембриони ама стигам само до БХ.
Не знам при вас как е, но на нас стимулацията плюс трите трансфера ни излезе около 30 хил. лева Всеки трансфер е си едно 5 хиляди и то без да се изхвърляме в нищо, но и не си готвим в хотела де.
Та така, сега малко пренасочваме финансовия поток и след някоя и друга година ще опитаме пак. А и аз много се изтощих емоционално, много тежко приемах всеки неуспех и за съжаление допуснах последната година и нещо да ми премине живота покрай ходенето в Истанбул. Всичко се въртеше около следващото пътуваме и това ме скапа тотално.
Сега ще се откъсна малко, ще помисля за бъдещето и ще събирам сили за следващия рунд.
Бездетието може да спечели рунда, ама войната е още в началото Wink няма да му се дам и ще бъда майка по един или друг начин
Няма да спирам да ви чета и помагам с каквото мога, надявам се скоро да се зарадваме от хубави новини от някоя от нас

# 689
  • Мнения: 268
Еха, това суми за Бахчеджи ли са ? Доста пари сте вложили, предполагам това включва път, хотели и храна, не само за лекарства и процедури.
При мен бяха “хубави” според лекарите, но не бяха много на брой. Имах и двата пъти по три оплодени ембриона, 4 от които бяха до 5 ден, 2 до 3 ден. Е, две БХ и една 0. Имам и една снежинка, но тя си ме чака да направя опита в ТР Simple Smile
Честно казано и аз бях така емоционално след все опит, но сега вече 4 месеца след последния, някак се бях отърсила от тези мисли, НО сега като отидохме в ТР, отново ме погнаха.
Знам, че това не бива да обсебва живота ни, но не мога да спра да го мисля Simple Smile
Всеки път като видя дете си задавам въпроса, защо на мен.. Е, все още нямам отговор, въпреки всички черни мисли които ми минават през главата 😃
Събирай сили и финанси и следващия опит ще е твоя 🤗 желая ти го от ❤

Общи условия

Активация на акаунт