Хайде на театър 4

  • 96 811
  • 735
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: X
В това отношение Дон Жуан е най-неподходяща за възрастта. В другите две няма провокации от типа на голотии примерно.

# 106
  • София
  • Мнения: 207
Някой гледал ли е вече " Зимата на нашето недоволство"?

Да ...  събота 21.04.2018 я гледах. Много добра постановка ! Страхотна игра на Малин Кръстев, нестандартен сериозен образ на Асен Блатечки ( за разлика от обичайните му комедийни превъплъщения ), всички останали също бяха на ниво. Самата постановка е много приятна и интересна Wink

# 107
  • София
  • Мнения: 23 014
Някой гледал ли е вече " Зимата на нашето недоволство"?

Да ...  събота 21.04.2018 я гледах. Много добра постановка ! Страхотна игра на Малин Кръстев, нестандартен сериозен образ на Асен Блатечки ( за разлика от обичайните му комедийни превъплъщения ), всички останали също бяха на ниво. Самата постановка е много приятна и интересна Wink

Супер, мислим да ходим другият месец с една приятелка.

# 108
  • София
  • Мнения: 1 040
Моля за мнение за Калигула в Народния театър.И за Г-жа Министершата също.Благодаря Hug

# 109
  • Мнения: 668
"С любовта шега не бива". Има 1-2 леки вулгарности, нищо скандално. Има забавни моменти, а и е хубава постановка. В "Дон Жуан" има неподходящи за тази възраст сцени. "Вишнева градина"  е леко мудна и вероятно ще ѝ бъде скучна. Но пък е Чехов.

# 110
  • Мнения: 15
Благодаря за мненията. Да ви призная, изненадахте ме с Дон Жуан. Бях прочела интервю с Т.Духовникова, където се споменаваше, че Дон Жуан е била любимата постановка на дъщеря й като по-малка и още четиригодишна гледала зад кулисите и три часа не помръдвала. Поради тази причина, даже към нея най-вече се бяхме ориентирали, но ще обмислим в такъв случай.

# 111
  • Мнения: 2 789
Моля за мнение за Калигула в Народния театър.И за Г-жа Министершата също.Благодаря Hug

И двете си струват, дори само заради актьорската игра. Динката е неотразим като Калигула а Лилия е повече от любопитна в ролята по Нушич.

# 112
  • София
  • Мнения: 6 102
Още една препоръка за „Госпожа Министершата” и от мен. Много ми хареса представлението. Не само Лиля Маравиля играе добре. Интересно ми беше и решението с ролята на Ириней Константинов.
Постановката е подходяща и за по-млади зрители. Ходихме цялото семейство.

# 113
  • София
  • Мнения: 1 040
Много благодаря Hug

# 114
  • София
  • Мнения: 1 048
Още един глас за „Госпожа Министершата“. Много се хареса и на 16-годишна девойка.

Да споделя и за други постановки, които гледахме напоследък:

„Крадецът на праскови“ – Камерна зала на Народния театър. Много ни хареса, но проблемът е, че когато си гледал филма винаги правиш паралел с него.  Ако не бях го гледала, сигурно постановката щеше още повече да ми хареса. Девойката също остана доволна, като беше чела книгата предварително. За по-малки деца, обаче не е подходящо.

„Клас“ – Театър 199. Също много ни хареса. За по-малки деца, обаче не е подходящо.

„Спанак с картофи“ – Сатиричен театър. Въпреки отзивите и участието на тримата хубавци – Вергов, Карамазов и Бахаров и препълнената зала, не бях очарована – доста тъп сценарий.

„Страхотни момчета“ – Младежки театър. Също не бях очарована, въпреки че залата беше препълнена и народът се заливаше от смях. Не е подходящо за деца заради темата – мъже останали без работа си сформират стриптийз група, особено на финала, когато героите се събличат голи и гасят осветлението в залата.

# 115
  • Мнения: X
От снощи - Крадецът на праскови в Народния. Пибликата не спря да ръкопляска, но аз не съм във възторг. Най-вече заради Аня Пенчева. През цялото време говореше с нейната “съблазнителна” интонация,  която изобщо не е подходяща за тази история. Да не говорим, че героинята ѝ е доста по-млада....не че нещо, ама.... не ми стоеше ок. Мариус Донкин много ми хареса - беше страхотен в ролята си.

Последна редакция: пт, 27 апр 2018, 17:52 от Анонимен

# 116
  • София
  • Мнения: 23 014
И за мен " Спанак с картофи" е надценена постановка.

# 117
  • Мнения: 12 415
Благодаря за мненията. Да ви призная, изненадахте ме с Дон Жуан. Бях прочела интервю с Т.Духовникова, където се споменаваше, че Дон Жуан е била любимата постановка на дъщеря й като по-малка и още четиригодишна гледала зад кулисите и три часа не помръдвала. Поради тази причина, даже към нея най-вече се бяхме ориентирали, но ще обмислим в такъв случай.
Аз също съм на мнение, че постановката не е подходяща за дете, твърде,хм, сексуална е, а и не смятам, че ще открие нещо, което да го заинтригува.
Но иначе самата постановка е прекрасна и е една от любимите ми.

# 118
  • София
  • Мнения: 1 020
Да се включа и аз с впечатление от последните изгледани постановки.
Много шум за нищо - семейно с дете на 10 години. Разтоварващо, хареса ни. Е да - както някой писа по-горе, вкараха елементи от битовизмите, но е поносимо за мен.
Догодина по същото време - с приятелки - на всички много ни хареса. Лилия Маравиля - много сладко игра. Христо Шопов и той, но все така сериозен и строг като от малкия екран и филма Дървото на живота.
Снощи Разделям двойки по домовете, семейно с приятели, но без деца. Много ми хареса, весело, неангажиращо, приятно. Но не си взимайте билети на балкона. Имахме за втори ред,това парапета има един перваз ли да го нарека, който супер много пречи и реже видимостта към сцената. Преместихме се доста по нагоре 9-10 ред, за да виждаме. Добре, че не беше пълна залата.
Май месец ни очакват Госпожа министершата и Мнимия болен.
Опитахме да вземем билети за Чамкория - мисията невъзможна. А не съм и чела отзиви тук за нея, или съм пропуснала. Приятелка чела книгата, та исках да го гледаме, но явно ще се чака новия сезон от 15 септември.

# 119
  • Мнения: X
За Чамкория наистина е невъзможно да се намерят билети, някаква истерия е в момента. Наскоро писах на З. Бахаров и ми отговори, че са намерили решение от есента - не каза какво е. Така че чакаме.

Прави ми впечатление, че на много постановки за премиерните дати едва се продават билетите. Е, после като стане една лудница, не можеш да се вредиш!  Така беше и с Лисичета - в първите дни имаше билети, а сега - в края на март с 300 зора успях да купя за юни

Общи условия

Активация на акаунт