Трудова борса и обезщетения - 2

  • 73 908
  • 768
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 54 413
Ама тя пита дали може да види кога ѝ плащат.
А то е ясно кога.

# 451
  • Мнения: 10 598
Може би ще иска да види кога са й платили след 2-3 месеца и така да си сметне колко плащания й остават. Simple Smile

# 452
  • Мнения: 54 413
Тя е на минималното, 4 месеца.
Няма да се обърка.

# 453
  • Мнения: 10 598
Дева, сигурна ли си? Grinning (че няма да се обърка)

# 454
  • Мнения: 1 472
Ама тя пита дали може да види кога ѝ плащат.
А то е ясно кога.
😁 И това може да види

# 455
  • Мнения: 281
Здравейте отново.
Може ли да ми кажете какъв в срокът и процедурата за отписване от бюрото по друга при намерена работа? Помня, че и до Нои трябваше да се отиде с книжката.

# 456
  • Мнения: 54 413
7 дни. И на двете места.

# 457
  • Мнения: 61
    Защо се заяжда те, като питам нещо. Нали за това е форума. [/list]

    # 458
    • Мнения: 2 267
      Защо се заяжда те, като питам нещо. Нали за това е форума. [/list]
      Първо се научи да пишеш - заяждате е една дума. Информация има много, ама трябва и да се чете.

      # 459
      • Мнения: 10


      Здравейте ,имам следният проблем .Служител съм с 12 години стаж ,последната месторабота ме освободиха по взаимно съгласие чл.325 т.1 (в тази фирма имам 5 години стаж ,осигурявана съм на 550 лв) ,та днес бях в Бюрото по труда направих си регистрация и жената ме посъветва ако имам вариант да подпиша договор в някоя фирма за кратък срок 7-10 дни и след това те да ме освободят по член по който ще получавам по високото обезщетение от НОИ.

      Въпроса ми е по кой член би следвало да ме освободят в бъдещата фирма ?

      # 460
      • Мнения: 1 472
      Ако в договорът има споминат чл. 70/срок изпитаване/, освобождаването е по 71 чл. Само че вече за 7 дни веднага проверяват фиктивен ли е този договор.

      # 461
      • Мнения: 10
      Ако в договорът има споминат чл. 70/срок изпитаване/, освобождаването е по 71 чл. Само че вече за 7 дни веднага проверяват фиктивен ли е този договор.


      Благодаря Ви много ,за бързият отговор.Ами в такъв случай ще увеличим срока ,за да няма главоболия за фирмата.

      # 462
      • Мнения: 1 472
      Освен за фирмата и за вас ще има такива 😁, че освен главоболие, може и да откажат после плащане

      # 463
      • Мнения: 5 386
      Поне месец, може и два. Така зная, макар да не съм изпробвала този вариант. Аз нямам и такива познати с фирми Simple Smile

      # 464
      • Мнения: X
      Здравейте. Платената ми борса изтича на 14 март( минимално обезщетение) и нещо се обърках със смятането на периодите. Без работа съм от 15-ти ноември, като първата сума получих на 15-ти януари, тя беше 270 лв.(предполагам са ми изплатили наведнъж за периода от 15-ти ноември до края на декември). Вчера са ми превели 198 лв. за януари, значи към 15-ти март ще ми преведат за целия февруари, а последно трябва да ми платят за дните от март до 14 ти дата, но това трябва да стане в средата на април, така ли? Другият ми въпрос е, след като борсата ми изтича на 14-ти март, в случай, че още не съм си намерила работа, трябва да подам Декларация номер 7, някъде до 20-ти март най-късно? Ще трябва ли да си плащам здравна осигуровка за втората половина от март?

      Общи условия

      Активация на акаунт