Любители на Котки - Тема 121

  • 54 247
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 4 714
Ето как извеждам Елизка напоследък:

Много сладка бебочка. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Завид. Wink
Ако не е луди пари и аз ще взема количка да го разхождам, че не знам как да се преборя със страха на Котуньо. newsm78
Никога не съм имала страхливо коте.
Както го хранен от шепата ми, мм изпусна вилица, леле ма то така подскочи и побягна...да се смееш ли, да плачеш ли. newsm78

Plava luda lutka, блузон беше. Wink Поизтупах го и го минах с мокра гъба.
Не слагай лук на дробчетата за всеки случай. Пише, че е токсичен. Коя точно съставка не знам, а и не ми се рови сега, за да видя дали при термична обработка дали не дава фира. Peace Hug
Ако Епона се включи, ще съм много благодарна. Hug
За случката в банята - умрях от смях. hahaha
Моят също иска да се къпем заедно, но ми писна да го попивам и него след душ. Не стига, че и мен си трябва да попивам. Mr. Green hahaha

bellezza80, аз също съм за кастрация, обаче моя няма да го кастрирам преди да навърши годинка. На около 9 м е, почти като твоя. Виждам как се издължава като тир hahaha на съорумки, но и на височина расте. Преди имаше едни топчести предни лапи, а сега са хем дълги, хем слаби.
Преди време много се коментираше, че при такова необичайно поведение е възможно котето да сигнализира за здравословен проблем. 
Стискам палци при вас да не е така, но го наблюдавай няколко дни, пък после ще решиш. Hug

# 46
  • София
  • Мнения: 3 833
Чак луди пари - не, най-евтина е в Zooplus, около 135 лв.

# 47
  • София
  • Мнения: 4 714
Чак луди пари - не, най-евтина е в Zooplus, около 135 лв.
Благодаря!  Hug
Само не знам да не се наплаши още повече като го водя навън. Котешка му работа. newsm78
За да не го плаша, че като го водех за ваксините трепереше ужасяващо, започнах да викам вет вкъщи. Голяма грешка. Mr. Green Преди ни чакаше близо до входната врата, след посещенията на вета се крие в спалнята докато не се убеди, че няма "враг". 

# 48
  • София
  • Мнения: 3 833
И тя се наплаши, откакто я водих в количката на ветеринар за кастрацията и после за инжекция. Иначе като е вкъщи паркирана количката, си влиза сама в нея и си лежи вътре. Но като я види изкарана в коридора, знае, че предстои излизане и се дърпа.

# 49
  • София
  • Мнения: 4 714
И предишната ми котка не беше особен почитател на излизанията. Но съм я водила на гости в други градове и къщи, спеше си спокойно на непознати места, но до мен, в колата пак спокойна. А тоя малкият е такъв страхливец Rolling Eyes Като бебе се плашеше ако вдишам или издишам по-силно, когато лежеше на гърдите ми. Shocked Сега не се плаши, ама шумка да шумне, пак ще се стресне. Вкъщи не смеем да пуснем музика по-високо. Някоя по-така... Wink Иначе му харесва да слуша валсове. Shocked Идва,  гледа монитора и се гали в него. Шостакович, Шопен, Щраус. Shocked
Котешките игри (има линк в началото) въобще не ги отразява. bowuu

# 50
  • Мнения: 25
MayyaI, благодаря за съвета. И аз четох , че препикаването може да е симптом на здравословен проблем. Той малко се стресира при ветеринар (явно като повечето животинки), но може и да посетим, за да съм сигурна, че всичко е наред. Иначе си яде нормално.

# 51
  • София
  • Мнения: 4 714
MayyaI, благодаря за съвета. И аз четох , че препикаването може да е симптом на здравословен проблем. Той малко се стресира при ветеринар (явно като повечето животинки), но може и да посетим, за да съм сигурна, че всичко е наред. Иначе си яде нормално.
Аз не се сещам за дом. любимец, който обича да ходи на ветеринар. Wink
За да посетиш вет ти трябва някаква клинична патология, а твоечкото такава не показва. Затова предложих да го наблюдаваш, а не веднага да тръгнете по клиники.
Ако ти е възможно, премери температура, забележи колко вода пие и има ли разлика с преди, как се храни, отбележи дали има други необичайни постъпки.
Мисля си, че по-скоро е просто поведенчески проблем Praynig, нещо мое да не сте му угодили. Wink
Много е малък за здравословни проблеми, особено ако не сте го взели с такива.
Моят си има и затова първо мисля за тях.

# 52
  • Мнения: 25
Не здрав си е, дори вета каза, че все едно в кувиоз е гледан:grinning: ще го наблюдавам и ще питам лекаря кога е ок за кастрация да не се мъчи и той, и ние

# 53
  • Мнения: 722
Том вчера се качил на рафта на огледалото в банята. Развитието на случката се досещате - нов рафт поръчах при стъкларя, добре, че котката и мивката не пострадаха.
А това си прибрал брат ми вчера

# 54
  • София
  • Мнения: 4 714
Мама Звярка, много сладко прибраното от брат ти. Heart Eyes
Калпазанчо Томчо. Добре, че му няма нищо. Praynig Hug

# 55
  • София
  • Мнения: 9 532
Много сладко това малкото коте, Мама Звярка! Да си се гледат с любов и здраве с брат ти!

А количката за разходка на котки направо ми събра очите! Супер яко!

Нашата Елза все по-често излиза от скривалището си. На този етап все още не ни дава да я пипаме, но вече рядко бяга от нас и се случва да си спи в една стая с нас. Само все още се плаши от детето. Явно си е имала неприятни преживелици с деца докато е живяла на улицата. Милата ми дъщеря, толкова е нежна и внимателна с котето, а то само като й чуе гласа, застава нащрек и само детето да  приближи, веднага се скрива някъде. Вярвам, че с времето и това ще изчезне.

Миналата нощ е отворила един шкаф и е измъкнала от там тел за миене на чини. Беше я разкъсала. Страх ме е, да не е глътнала някое малко телче. Мислех, че сме минали през периода на заключване на шкафове след като детето поотрасна, но явно пак ще купувам механизми за заключване заради Елза.

# 56
  • Мнения: 47
Мили котешки мами, моля за помощ! Спешно търся лекарството Азодил (Azodyl). Котката ми Галюшка е с бъбречна недостатъчност и ветът твърди, че това е единственото спасение. Мацинка е обявена за терминален случай, защото стойностите на креатинина и уреята са изключително високи. А всичко стана изведнъж! Просто спря да се храни, повърна и отидохме на лекар. И кръвните изследвания бяха отчайващи. Въпреки системите моето котешко приятелче е много отпаднало, отказва медицинска храна или ако коя я дам насила, я повръща. Знам, че и преди сте коментирали темата за бъбречната недостатъчност. Уви, тя е голям бич за нашите любимци. А най-тъжното е, че протича толкова подмолно, че когато се появят симптомите, вече е късно. Моля, пишете, ако знаете някакво средство, което поне малко облекчава състоянието при тази болест.

# 57
  • Мнения: 5 508
Ако имаш фейсбук влез в 'Царството на котките'. Админката днес загуби своето коте след автоимунни, довело след себе си до бъбречна недостатъчност. Не знам какво й е давала, но дори да няма, то в групата се подвизават много хора и вероятността за помощ е по-голяма. Успех!

# 58
  • Мнения: 47
Благодаря, _Зизy_! Всеки съвет ми е от полза.

# 59
  • София
  • Мнения: 13 137
И в първи пост има информация, която Профи събираше заради Сиско.

Общи условия

Активация на акаунт