За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 61

  • 37 795
  • 753
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 392
Аз давах Колийф и Лефакс, редувайки ги през около 10 дни. Според мен имаше ефект.

Но тук от два три дни вечер е доста неспокойна преди заспиване основно понякога и през деня, един рев така досега не е ревала, даже и колики като имаше ( мисля че вече отминаха, може би) също така както яде спокойно и изведнъж почва рев успокоява се трудно и после си дояжда нзн на какво може да се дължат тези промени. на 3 месеца.и пет дни е.

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
С какво е съпроводен този рев? Какво прави докато реве?

# 17
  • Мнения: 1 392
Зачервява се много, изпъва се и мята ръце.
Доста се лигави но видимо няма изглед за зъби, а мисля и е рано

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Сигурна ли си че не са колики пак?

# 19
  • Мнения: 1 392
Ами  Кросчеи аз си го мисля, но викам все пак да споделя. Иначе продължавам Лефакс. Докато се похваля, че минаха на една две познати и айде пак. Ама така ще е.
Благодаря ти!

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
То си личи ако го боли корема, свива крачета, има газове и т.н. Но ако не прави тези неща аз бих се консултирала с педиатър. Може и да са някакви ранни признаци за зъби, ама ако са зъби обикновено търсят ожесточено да захапят нещо.
Как храниш и с какво, на режим ли сте? Да не да не стига манджата. Как приспиваш, с мляко ли?

# 21
  • София
  • Мнения: 3 050
Мартитеди, при моята госпожица нещата са същите. Много кисела, плаче. Но аз си мисля, че при нас се дължи на малкото кърма. Сега правя чудеса от героизъм, за да увелича лактацията. Въпреки, че като суче често сама се отказва. Имам и проблем, че не иска кърма от фризера или АМ. Пие по малко, но като се усети, че е шише започва да пищи и като и дам гърда млъква. Дано да ми се оправи кърмата,че как ще я храня, не знам.

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Мартитеди, при моята госпожица нещата са същите. Много кисела, плаче. Но аз си мисля, че при нас се дължи на малкото кърма. Сега правя чудеса от героизъм, за да увелича лактацията. Въпреки, че като суче често сама се отказва. Имам и проблем, че не иска кърма от фризера или АМ. Пие по малко, но като се усети, че е шише започва да пищи и като и дам гърда млъква. Дано да ми се оправи кърмата,че как ще я храня, не знам.
Щом я слагаш на гърда често, ще се оправи до няколко дни. Знам че е неприятно, и аз съм минала през това. Не забравяй течностите, много са важни. На мен много ми помагаше чай на Хипп, направо ми пълнеше гърдите, луда работа.

# 23
  • Мнения: 2 502
Благодаря за темата. Hands Clap

Какво е най-подходящо според вас за влизаща в очите коса? Девойката (5м.) се роди с много коса, която не само не опада, ами и расте много бързо. Доскоро я решех след банята нагоре, но вече сама пада надолу. Лентите падат бързо от главата, засега не посяга да маха опашлетата, но ме притеснява да не си вземе ластика и да го глътне. Шноличка съвсем абсурдно. Не ми се иска да я подстригвам.

Не ти се иска, но това е начинът на тази възраст.

# 24
  • Мнения: 1 392
То си личи ако го боли корема, свива крачета, има газове и т.н. Но ако не прави тези неща аз бих се консултирала с педиатър. Може и да са някакви ранни признаци за зъби, ама ако са зъби обикновено търсят ожесточено да захапят нещо.
Как храниш и с какво, на режим ли сте? Да не да не стига манджата. Как приспиваш, с мляко ли?
Ами пръцкане има даа, може и колики да са още.. просто за едно известно време беше се поуспокоила. Ами тя свикна със залъгалка и като я изтърве като и в подам настървено я захапва и със ряз. Иначе и ръчичките все бута.
Относно храненето изцяло е на АМ на тази възраст изяжда макс 130 гр.  През четери часа. Яде си на режим. Като понякога и половината не може като някои хранения вчера и днес сутринта. После пък си хапна всичко. Ами хапва си вдигам я да се  оригне после малко на ръцете гушкам, люшкам и заспива.

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Пробвай да бъркаш млякото докато го правиш, вместо да го друсаш. Така няма да има балончета да дразнят корема. Виж другите майки, които дават АМ могат да ти дадат повече съвети за шишета и т.н.
4 часа не е ли много голяма пауза?

# 26
  • Мнения: 1 392
Пробвай да бъркаш млякото докато го правиш, вместо да го друсаш. Така няма да има балончета да дразнят корема. Виж другите майки, които дават АМ могат да ти дадат повече съвети за шишета и т.н.
4 часа не е ли много голяма пауза?
Аз.винаги го друсам, утре вече ще бъркам да видя. Иначе стават много балончета да,. Даже не съм се замисляла за бъркане. Охх винаги има какво да се научи.
Шишето е на Авент. Ами макс . 4 . Понякога и по малка, просто тя не е много ящна и лакома. И все със зор си изяжда всичко. На по малка пауза в някои случаи. И идва много. Като видя че почне да киселее в храня. Ако не изяде всичко по рано огладнява, с 90 гр.изкарва по малко.

# 27
  • Мнения: X
Извинявам се за тъпия въпрос, но шишетата на Мам, дали са с фабрично пробити дупки?
Днес ги стерилизирах, кьорих се да видя, но.. не мога да преценя.

# 28
  • Мнения: 3 191
Герда - да, с фабрични дупки са на МАМ бибите, споко. Между другото аз много ги харесвам тия шишета. В доста късна възраст синът ми и с нежелание ги смени с Нук, защото МАМ спряха вноса за БГ.

# 29
  • Мнения: 1 872
Кросче, четири часа ти се струват много голяма пауза, но за бебе на АМ след втори месец е нормална. Те около захранването се хранят по 5 пъти. Просто бързо им отпадат повечето нощни хранения.

И на мен ми е странно. Малчо суче по 7-9 пъти всеки ден. АМ обаче им държи усещане за ситост по-дълго. А при кърменето го има и момента "не съм много гладен, ама бих се сгушил в мама".

Общи условия

Активация на акаунт