Кюретаж и забременяване след това - тема 78

  • 49 516
  • 756
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 217
Момичета, колко струват изследванията за витамин Б 12 и фолиева киселина, предполагам че могат да се правят във всяка една лаборатория ?

# 721
  • София
  • Мнения: 1 323
Някъде около 50 тина лева двете, а може и по малко да беше

# 722
  • Мнения: 210
Момичета, мисля септември да се ориентирам към клиника и репродуктивен специалист. След година неуспешни опити след мисед в 8 седмица. Резултатите от ЦС са перфектни хормонални изследвания, изследвания за ИР, основен пакет за АФА и НК клетки не показа проблем... Пия л тироксин заради повишено ТСХ, но без други проблеми по жлезата и след миседа се пказа, че имам тромбофилия ПАИ 4G/4G. И сега се чудя накъде да поема - обмислям за клиника Адела Фертилити и Афродита, ако имате преппръки... Иначе моя гинеколог е в Надежда, но не е репродуктивен, чудя се дали първо с него да се посъветвам... Вече не знам и аз. Прегръдки от мен!

# 723
  • София
  • Мнения: 7 517
Слънчице, а спермограмата как е?

Аз мога да препоръчам Калчев с две ръце - обръща внимание на всички възможни аспекти + прави операции. И ще се съобрази с терапията за тромбофилията.
За Надежда за репродуктивните се чака много.

# 724
  • Мнения: 210
Благодаря ти, Дели, всъщност още не сме правили спермограма, но ще направим. Само се чудя къде и каква. А за тромбофилията, според моя гинеколог е достатъчно само аспирин след пол.тест. А за Калчев колко време се чака за час?

# 725
  • София
  • Мнения: 7 517
За Калчев се чака обикновено 2-3 седмици. Сега им свършва отпуската, така че може да е повече.

Можеш успоредно да си пуснеш заявка за Надежда, да отлежава. Попълва се заявка в сайта и чакаш да ти се обадят.

# 726
  • Мнения: 3 054
какво ви е мнението за д-р Антон Баев от "Афродита"?

# 727
  • София
  • Мнения: 1 323
Аз толкова много харесвах Калчев.... за съжаление ме разочарова. Явно  откакто се преместиха в новата клиника , пациентите са доста и не смогва да йм обърне достатъчно внимание Sad
Направи трансфер на етърва ми с пролактин 900  . Като стойността е 15 дни преди трансфера , изписал й е достинекс и са пристъпили към Зет без въобще да направят контрола. За мен това е доста безотговорно... Естественно, опита е неуспешен .
Иначе аз не съм ходила при него откакто е в новата клиника, посещавала съм го още докато беше в Малинов и понеже много го харесах , го препоръчах на етърва ми .

# 728
  • Мнения: 1 275
Бамби..ти сега ме хвърли в размисли!

# 729
  • София
  • Мнения: 1 323
Бамби..ти сега ме хвърли в размисли!

Ванче, не казвам , че при всички е така, но за мен това е голям пропуск  и недопустим ... Пак казвам - ужасно много го харесвах, но явно претоварването му идва в повече и почват да допускат грешки Sad  Естественно, всичко е за сметка на жената - поредната надежда, поредното разочарование ....

# 730
  • София
  • Мнения: 1 480
За съжаление навсякъде се получава така, че трябва да си следим нещата сами. Не съм случила до сега на лекар ,на който да се доверя на 100%, а вече 7-ма година съм в "играта".
Бамби, в случая на етърва ти, просто за следващия трансфер (дали при Калчев или някой друг,) да си следи проблемните звена и тогава да го прави.
Слънчице,
разгледах сайта на Афродита,  за първи път чувам и за клиниката и за екипа. Направете разширена спермограма с SDI тест (най-изгодно излиза в Малинов) и със събраните изследвания се консултирайте на няколко места. Няма да получиш еднозначен отговор на въпроса "кой лекар да избера?" Навсякъде има доволни и недоволни. Трябва сама да си избереш.

# 731
  • Мнения: 1 275
Бамби..ти сега ме хвърли в размисли!

Ванче, не казвам , че при всички е така, но за мен това е голям пропуск  и недопустим ... Пак казвам - ужасно много го харесвах, но явно претоварването му идва в повече и почват да допускат грешки Sad  Естественно, всичко е за сметка на жената - поредната надежда, поредното разочарование ....
Съгласна съм с теб...абсолютно!Недопустимо е,още повече,че ЗЕТа може да се отложи неограничено време.Първия опит на дъщеря ми в Англия(родината на инвитрото...)се направи с изследване само на ФСХ и ЛХ.После като направихме изследвания тук ТСХ беше мн.висок,пролактина също.Опитът е бил обречен още в началото.После всички питат..ама защо сте пуснали толкова изследвания????Ами защото парен каша духа!!!
Не ми харесва тая работа!

# 732
  • Мнения: 210
Благодаря ви, момичета! Ще пуснем спермограма и ще видя къде ще успея да запазя час. Не ми се чака вече, макар че човек никога не знае колко точно му е отредено да чака...А за Афродита една приятелка е при Баев и е забременяла след опит на ЕЦ, след като три месеца подред са взимали яйцеклетки, за да е по-висок шансът. Преди това в Надежда е имала един неуспешен инвитро опит по фонда, проблемът й е с тръбите. Усмихнат ден на всички!

# 733
  • София
  • Мнения: 7 517
Бамболинка,
Пролактинът играе роля за качеството на яйцеклетките, тоест има отношение към овулацията.
Няма отношение при ЗЕТ. Още повече като е изписан достинекс.
Така че не разбирам защо си разочарована.
Да, в новата клиника пациентите са в повече, но не виждам пропуск или неглижиране в случая с етърва ти.

Аз толкова много харесвах Калчев.... за съжаление ме разочарова. Явно  откакто се преместиха в новата клиника , пациентите са доста и не смогва да йм обърне достатъчно внимание Sad
Направи трансфер на етърва ми с пролактин 900  . Като стойността е 15 дни преди трансфера , изписал й е достинекс и са пристъпили към Зет без въобще да направят контрола. За мен това е доста безотговорно... Естественно, опита е неуспешен .
Иначе аз не съм ходила при него откакто е в новата клиника, посещавала съм го още докато беше в Малинов и понеже много го харесах , го препоръчах на етърва ми .

# 734
  • София
  • Мнения: 1 323
Аз пък защо ли знам, че пречи и на задържането и на износването ?
Пък и без контрола дали е паднало.... незнам ... не ми звучи логично. Като знам, че миналата година й трябваха 2 месеца за да го смъкне .

Общи условия

Активация на акаунт