Кюретаж и забременяване след това - тема 78

  • 49 571
  • 756
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 061
...

Относно яйчниковия резерв тенденцията е по-скоро обратната - поради промяната в начина на живот продължителността на живота се увеличава, репродуктивната възраст също нараства. Просто едно време жените са раждали по-млади, а ние си живеем живота. Баба ми на мойте години е имала два внука вече, ехееее.

Нещото което ни пречи е изкуствената храна (пестициди, хормони и всякакви други химии), заседналия начин на живот, стресът и замърсяването - на въздух, вода, храна - всичко.

д-рът-специалист по стерилитет така ми обясни, че все повече жени на по 30 и са с показатели като на 40 и и 50, а се случва и на 20-годишни...

# 706
  • София
  • Мнения: 2 438
Отдавн се опитвам да не приемам пакетирани храни, както и такива, пълни с Е-та. Разбира се, не съм успяла да ги елиминирам напълно, гледам да не изпадм в крайности.
Ще помоля за линк с упражненията Simple Smile

# 707
  • Мнения: 3 061
ето за възрастта и факторите, най-вече стрес, а за физическата активност не намирам, явно из потока инфо, но статия си беше, помня, защото приех за относително достоверно.
https://dariknews.bg/novini/interviu/dnes-reproduktivniqt-prozor … q-po-rano-1546460

а иначе, сега с опитите за втора бременност забременях на 4-ти месец опити. С първата ми (успешна) - от 1-ви месец.

а упражнения мога да ти пратя по имейл, имах ги някъде в пдф, тук не знам дали ще стане; то вече всичко има, но моите са стари (като мене;-)) и дават ефект, при мен незабавен!

# 708
  • Мнения: 1 275
Дели...разсмя ме!
Нещата при мен са ясни и без диагноза...започнах да вдигам кръвното..холестерола ми е висок..рядко но имам задушаване и болка в сърдечната област.Добрата новина е че от година и половина спрях напълно месото и млечните и се чувствам значително по–добре.

# 709
  • София
  • Мнения: 1 323
Аз пак да се оплача ....мрън мрън . Поредната микробиология на влагалищен и цервикален секрет с нова бактерия - клебсиела .... След сума ти антибиотици ... Серклажа е мираж, а времето напредва Sad  Утре ме приемат в Надежда за лечение с венозен антибиотик , дано изчезнат тия гадини ... Винаги съм била с чисти микробиологии, сега какво става ., незнам ... То не неше е- коли, ентерококи, сега и клебсиела , всичко това на фона на антибиотици непрекъснато  .Sad

# 710
  • Мнения: 9 196
Аз пак да се оплача ....мрън мрън . Поредната микробиология на влагалищен и цервикален секрет с нова бактерия - клебсиела .... След сума ти антибиотици ... Серклажа е мираж, а времето напредва Sad  Утре ме приемат в Надежда за лечение с венозен антибиотик , дано изчезнат тия гадини ... Винаги съм била с чисти микробиологии, сега какво става ., незнам ... То не неше е- коли, ентерококи, сега и клебсиела , всичко това на фона на антибиотици непрекъснато  .Sad

Защо не си погледнеш бъбреците или да направиш един тест за гестационен диабет - и двете водят до повтарящи се инфекции постоянно. Тогава ще ти изпишат най-вероятно един профилактичен АБ до края на бременността и ще спрат да ги сменят и да те изследват.

# 711
  • София
  • Мнения: 1 323
Бъбреците са ми ок, захарта ми е 4.05.... Нямам грам лактобацили във влагалището, оттам идва всичко

# 712
  • София
  • Мнения: 7 525
Бамболинка, антибиограма правиха ли ти?
А лактобацилите - не знам как е при бременност - не можеш ли да слагаш вагинално?
Питай.

# 713
  • Мнения: 9 196
Мен не ми позволяваха нищо вагинално, преди серклажа ... може да питаш за Лактореята, на Милко Тошков, те се пият и са ударни.

# 714
  • София
  • Мнения: 1 323
Дели, всеки път е с антибиограма , с микроскопски апарат ( в Надежда ми я правят вече 4 та ) ,  лактобацили слагам Лактажин от вчера, ама тия антибиотици трепат всички лактобацили . Sad
Аз си мисля точно че е от всички вагинални работи , дет си пъхах - то не беше утрогестан, гинексид, флумизин , Бетадин ....Sad  Със сигурност ги вкарвам аз . Sad

# 715
  • Мнения: 943
Ох, Бамболинка, аз нищо не разбирам от тези неща, но силно вярвам, че нещата ще се случат по най-добрия за теб и за бебка начин ❤️🍀🤞

# 716
  • Мнения: 9 196
Дели, всеки път е с антибиограма , с микроскопски апарат ( в Надежда ми я правят вече 4 та ) ,  лактобацили слагам Лактажин от вчера, ама тия антибиотици трепат всички лактобацили . Sad
Аз си мисля точно че е от всички вагинални работи , дет си пъхах - то не беше утрогестан, гинексид, флумизин , Бетадин ....Sad  Със сигурност ги вкарвам аз . Sad

И моята докторица така каза - вкарваш ли, няма начин да не лепнеш нещо. Затова прогестерона преди и след серклажа - ректално.

# 717
  • Мнения: 574
Моми4ета , Кринона не е ли по-добрия вариант в слу4ая . Използването на пробиотици , Биозин мама . Не съм ги ползвала , но от форума нау4их ,4е има  ефект при тези  постоянни патогени , които нападат по време на бременност . О4аквам да се влю4ат мами ?

# 718
  • София
  • Мнения: 1 323
По- добрия вариант е със сигурност . Поне е стерилно ... Иначе за пробиотиците отскоро  пия Лактофор Био Плюс , били най- добрите ( по 2 на ден )  - пробиотик + пребиотик

# 719
  • Мнения: 9 196
Имай предвид, че не винаги бактериите се развиват във влагалището или пък само там. А лактобацилите не подобряват нищо друго.

Общи условия

Активация на акаунт