Пазаруване от Aliexpress.com 54

  • 111 466
  • 751
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 654
Привет на Али Експрес фен клуба! Аз от години си пазаря оттам, не бях попадала на темата, ще прочета темата преди да пиша. Натрупала съм доста опит и мога със сигурност да кажа, че за некачествена стока, за просрочен период на доставка се отваря диспут и парите се връщат.

# 301
  • София
  • Мнения: 1 103
Здравейте, не съм пазарувала от този сайт досега, но искам да си купя едни професионални ролери, които за момента няма как да си купя по друг начин. Притеснява ме ДДС-то и евентуалното мито, тъй като продуктът сам по себе си не е евтин. Може ли някой по-запознат да ме ориентира поне приблизително колко се очаква да набъбне крайната сума. Благодаря!
 Става дума за това:
 https://www.aliexpress.com/store/product/Japy-Skate-Original-201 … 10.101e37c1w9qNWm

Последна редакция: сб, 23 юни 2018, 11:40 от miramar

# 302
  • Мнения: 2 373
Здравейте, не съм пазарувала от този сайт досега, но искам да си купя едни професионални ролери, които за момента няма как да си купя по друг начин. Притеснява ме ДДС-то и евентуалното мито, тъй като продуктът сам по себе си не е евтин. Може ли някой по-запознат да ме ориентира поне приблизително колко се очаква да набъбне крайната сума. Благодаря!
 Става дума за това:
 https://www.aliexpress.com/store/product/Japy-Skate-Original-201 … 10.101e37c1w9qNWm
Пише всичко тук http://www.bg-mamma.com/?topic=933639

# 303
  • Пловдив
  • Мнения: 40 784
Някой да е поръчвал от ония скуиджи- за миене на прозорци?

# 304
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Да попитам - колко пъти могат да ми удължават срок? Има ли някакво ограничение?

# 305
  • Мнения: 3 387
Моля за помощ! Тази пратка RY047535241CN
От сайта ми искат потвърждение, че съм я получила, а аз е съм.
В сайта на БГ пощи не ми излиза проследяването.
Какво да правя?

# 306
  • Мнения: 813
Моля за помощ! Тази пратка RY047535241CN
От сайта ми искат потвърждение, че съм я получила, а аз е съм.
В сайта на БГ пощи не ми излиза проследяването.
Какво да правя?

 На мен като ми стане така получавам пратката до 1-2 дни, защото пощальонката я е потвърдила в пощата преди да ми я донесе.

# 307
  • Мнения: 2 373
Да попитам - колко пъти могат да ми удължават срок? Има ли някакво ограничение?
Няма ограничение за броя удължавания. Има ограничение за сумарното време за защита - 120 дена.

# 308
  • Мнения: 2 373
Моля за помощ! Тази пратка RY047535241CN
От сайта ми искат потвърждение, че съм я получила, а аз е съм.
В сайта на БГ пощи не ми излиза проследяването.
Какво да правя?
Пратката е върната на продавача. Трябва да отворите диспут по причина пратката върната на продавача. Трябва да приложите като доказателство тази снимка и да напишете, че пратката не е доставена в България.

# 309
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Няма ограничение за броя удължавания. Има ограничение за сумарното време за защита - 120 дена.

Благодаря за отговора. Това означава, че трябва да следя 120 дни от потеглянето на стоката ли? И какво се случва, ако изпусна срока?

# 310
  • Мнения: 2 179
Имам пратка, пусната по DHL от Германия със срок за доставка 3-4 дни CD840414461DE - последното ми инфо е ,че е напуснала Германия и пътува..до тук добре,но в DHL не мога да ми отговорят с какво ще дойде, защото имали договор с БГ пощи , Рапидо и прочие , та къде да я търся тая пратка ?
В БГ страницата на DHL не излиза никакво инфо ,намирам такова само в dhl.de

# 311
  • Мнения: 3 387

netman71 ,
Благодаря за съдействието. Така направих.

# 312
  • Мнения: 1 459
Имам пратка, пусната по DHL от Германия със срок за доставка 3-4 дни CD840414461DE - последното ми инфо е ,че е напуснала Германия и пътува..до тук добре,но в DHL не мога да ми отговорят с какво ще дойде, защото имали договор с БГ пощи , Рапидо и прочие , та къде да я търся тая пратка ?
В БГ страницата на DHL не излиза никакво инфо ,намирам такова само в dhl.de

аз получавам подобни пратки от Асос - след като излетят от Feucht, Germany статусът по този номер не се обновява. След около 5-6 дни получавам смс от DHL България, че пратката ще бъде доставена на следващия ден /посочват друг номер за проследяване/. Ако не получиш смс за доставка до 2-3 дни, най-добре да пишеш на подателя да направи проверка..

# 313
  • Мнения: 2 373
Няма ограничение за броя удължавания. Има ограничение за сумарното време за защита - 120 дена.
Благодаря за отговора. Това означава, че трябва да следя 120 дни от потеглянето на стоката ли? И какво се случва, ако изпусна срока?
Не знам какво да следите за 120 дена. Сайта не позволява повече дни удължаване и автоматично се приключва поръчката. Вие щом на 60ти ден не сте направили диспут не знам какво чакате. Сигурно от умрял писмо. Не случайно за пратки на повече от 60 дена по правилата на сайта трябва да получите пълно връщане на сумата.
Колкото и да ви лъжат и баламосват как пратките идвали след 2-5 години не им се вързвайте. Пратките нормално пристигат за 3-20 дена. След 40ти ден трябва да пристигат по-малко от 1% от пратките. За БГ пощи са 10% това показва колко са в нормите доставките от и до България. След 40 дена палите свещ за пратката и чакате да дойде време за диспут.

# 314
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Нямам опит, затова чакам. Писах на продавача, но той мълчи. Довечера ще отворя диспут.

Общи условия

Активация на акаунт