Център за асистирана репродукция (ЦАР) - тема 29

  • 72 221
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 43
Аз съм с тубарен фактор - една премахната тръба след извънматочна бременност и насрочена операция за премахване и на другата Sad

# 16
  • Мнения: 591
Успех на всички. Днес май няма обаждания, дано поне комисията се е събрала. Simple Smile

# 17
  • Мнения: 122
Здр.момичета и от мен радвам се,че ви има бих искала да попитам от новоприетия закон нещата случват ли се по бързо тъй като за първи път ще правя инвитро надявам се и последен ☺☺☺☺☺☺

# 18
  • Мнения: 13
Здравейте и от мен! Ние сме от 13.02 с номер 40349, дос еГа имаме 4 инсеминации и 2 ин витро и никога не сме стигали до 2 чертички. Да се надяваме,че третия път ще ни е на късмет.
Успех на всички започнали процедурка!

# 19
  • Мнения: 75
Благодаря за новата темичка, Зазу! Желая не само успешни процедури, но и успешна бременност на всички! 🍀

# 20
  • Мнения: 21
Здравейте и от мен! Ние сме от 13.02 с номер 40349, дос еГа имаме 4 инсеминации и 2 ин витро и никога не сме стигали до 2 чертички. Да се надяваме,че третия път ще ни е на късмет.
Успех на всички започнали процедурка!
Здравейте ние сме 40428и съм с 4неуспешни инсета сега чакам одобрение за ин витро. Може ли да ми кажеш в коя клиника си избрала

# 21
  • Мнения: 56
Здравейте и от мен Simple Smile ще се включа с информация от днес - кандидатствахме с мъжки фактор - вх.№4016*/30.01.2018г.
Днес получих обаждане от Фонда за представяне на допълнителни изследвания - АМХ за мен и трета спермограма за съпруга ми (от трета клиника; ).
Успех на всички Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 1 358
Благодаря за темата. Бързо взети заповеди с успешни финали за всички Simple Smile
Добре вървят с раздаването... до моя номер има тамаааан 1199 номера Grinning

# 23
  • Мнения: 161
Здравейте и от мен Simple Smile ще се включа с информация от днес - кандидатствахме с мъжки фактор - вх.№4016*/30.01.2018г.
Днес получих обаждане от Фонда за представяне на допълнителни изследвания - АМХ за мен и трета спермограма за съпруга ми (от трета клиника; ).
Успех на всички Wink

  казаха ли ви защо ви искат амх? Нали до края на януари беше с фсх?аз пододох на 18 .01. С фсх хормон.никой не ми е звънял.трябва ли да се притеснявам?????

# 24
  • Мнения: 56
Здравейте и от мен Simple Smile ще се включа с информация от днес - кандидатствахме с мъжки фактор - вх.№4016*/30.01.2018г.
Днес получих обаждане от Фонда за представяне на допълнителни изследвания - АМХ за мен и трета спермограма за съпруга ми (от трета клиника; ).
Успех на всички Wink

  казаха ли ви защо ви искат амх? Нали до края на януари беше с фсх?аз пододох на 18 .01. С фсх хормон.никой не ми е звънял.трябва ли да се притеснявам?????

Честно казано, не попитах. При подготовка на документите изрично звъняхме да питаме за АМХ, защото беше 30.01. Казаха, че няма проблем. Както и да е, ще набавим документите. Стига всичко да е наред Simple Smile

Смятам, че не би следвало да се притеснявате. Всеки случай е индивидуален.
 

# 25
  • Мнения: 74
Здравейте и от мен Simple Smile ще се включа с информация от днес - кандидатствахме с мъжки фактор - вх.№4016*/30.01.2018г.
Днес получих обаждане от Фонда за представяне на допълнителни изследвания - АМХ за мен и трета спермограма за съпруга ми (от трета клиника; ).
Успех на всички Wink

  казаха ли ви защо ви искат амх? Нали до края на януари беше с фсх?аз пододох на 18 .01. С фсх хормон.никой не ми е звънял.трябва ли да се притеснявам?????
И аз съм от 26.01 2018г и съм само с фсх нямам обаждане

# 26
  • Мнения: 9
Здравейте, момичета! Ние също сме с МФ (40014 от 15.01) нямам обаждане за допълнителни документи. Как искат трета спермограма? Моят мъж приема лекарства, започнати още след подаването на документите... Предполагам и другите мъже пият... Резултатът няма ли да е различен в такъв случай? Какъв е смисълът от трето изследване?

# 27
  • Мнения: 218
Момичета, това обаждане е хубаво. Означава, че е имало комисия.

Тед, понякога искат допълнителна спетмограма, и на мен ми искаха. Не стана ясно защо, нашите резултати не са добри. Мъжът ми беше пил 2 месеца добавки. Резултатът не е много по-различен, има леко подобрение, но пак сме в критериите за фонда. Не се шашкай, не ми се вярва с добавките да стигне до номозоспермия, а ако пък случайно е станало, какво по-хубаво от това. Simple Smile

# 28
  • Мнения: 56
Здравейте, момичета! Ние също сме с МФ (40014 от 15.01) нямам обаждане за допълнителни документи. Как искат трета спермограма? Моят мъж приема лекарства, започнати още след подаването на документите... Предполагам и другите мъже пият... Резултатът няма ли да е различен в такъв случай? Какъв е смисълът от трето изследване?

Според мен ни искат трета, защото на една от спермограмите %-тът по Крюгер беше граничен (4%). На другата беше 1 %. Така си обяснявам обаждането.
Но пък го има другият момент, че и моят мъж приема лекарства, след подаване на документите.  Ще видим как ще се развият нещата. Ще ви държа в течение.

# 29
  • Мнения: 8
Здравейте, момичета. Преди малко имах доста неприятен разговор с Фонда. Аз също съм пациентка на Д-р Александров. Сутринта звънях в клиниката и ми казаха, че чакат официалния документ за акредитацията. Било им обещано да я пратят до края на миналата седмица, но уви. От Фонда искат да го получат официално и чак тогава ще пратят договора. Звъннах и в София и за първи път съм изключително засегната и ядосана от разговора с тях. С доста груб тон ми беше зададен въпроса какво искам да ми кажат те, аз съм била 20-тата, която звъни, а трябвало да питам в клиниката си! Попитах дали не може да ни включат в графика за април, след като договор ще има! Отговорът беше не. Попитах и защо на другите им беше дадена заповед преди официалното подписване на договор, защото именно те ми казаха през февруари, че всъщност на него етап нямаха официално подписан договор с нито една клиника. Отговорът беше, че такива са правилата, да съм се обърнела към директора на Фонда... Интересно ми е на какъв принцип правят подбора на едни да дават заповеди, а на други не. Вече не знам кой има изгода така жестоко да се подиграва с нас и така да бавят нещата вече няколко месеца! От клиниката още миналия месец ми казаха, че акредитацията им според Министерството на здравеопазването е важала до 4-5 март, но Фонда им отказали да приемат това становище. Сега не искат и заповедите ни да дадат.... Честно казано вече съм толкова отчаяна от бюрокращината на инстритуциите ни, че просто нямам думи...

Общи условия

Активация на акаунт