Бременност и започване на нова работа

  • 3 678
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 51
Здравейте момичета. Имам въпрос : предстои ми да започвам нова работа (исчакваме да отворят обекта), но преди 2 дни видях за първи път двете чертички и сега незнам как да реагирам. С напускането на старата, търенето на нова бебчо е станал Simple Smile и ако сега започна и не кажа дали биха ме уволнили?

# 1
  • Мнения: 415
Здравейте момичета. Имам въпрос : предстои ми да започвам нова работа (исчакваме да отворят обекта), но преди 2 дни видях за първи път двете чертички и сега незнам как да реагирам. С напускането на старата, търенето на нова бебчо е станал Simple Smile и ако сега започна и не кажа дали биха ме уволнили?
Според мен не казвай още. Има всякакви гнусни работодатели, които могат и да те уволнят и то по взаимно съгласие. Ако се чувстваш ок си поработи малко и после директен болничен и почивка до края. Аз така бил постъпила. А и нали знаеш, че до 3-тия месец, 1-во не се казва, а и всичко може да се случи, не дай си Боже.
Успех!

# 2
  • Майна Сити
  • Мнения: 951
Не се надявай да те оставят, дори и да не кажеш, защото ще започнеш на трудов договор с изпитателен срок, коремчето ще лъсне и накрая ще те освободят поради някаква тъпа причина. Имам чувството вече, че тези изпитателни срокове са за да проверят дали служителката е бременна, а не за да видят дали ще се справиш с работата. За съжаление аз съм жив пример за такава подобна ситуация  Confused

P.S. Честито и леко бременеене! preggo

# 3
  • София
  • Мнения: 7 980
Ако си в изпитателен срок, работодателят има право да ти прекрати трудовото правоотношение във всеки един момент. Ако пускаш болнични по време на изпитателния срок, то последният се удължава с времето на болничния.
Ако смяташ, че можеш да криеш до изтичането на изпитателния срок.... , ти ще си прецениш. Моралния аспект не го коментирам - дали е коректно да криеш бременност или не.

# 4
  • Мнения: 51
Докато бях на старата работа правехме опити, но така и не се получи и докато напусна веднага станаха нещата. Там бях даже на постояннен тд

# 5
  • Варна
  • Мнения: 987
Работодателя може да ти прекрати договора във всеки един момент включително и по време на болнични
Моят съвет е да си почнеш работата щом вече си напуснала старата.Работодателя може да прекрати договора ти,но от друга страна не е длъжен.Може и да прояви коректност

# 6
  • Варна - Монреал-Едмънтън
  • Мнения: 178
Зависи каква е  работата - изисква ли физически труд и стоене права?
Ако не - спокойно може да си работиш до 8-9 месец. Ще имаш ли изпитателен срок? Колко ще продължи? И ако не започнеш тази работа, какво ще правиш до раждане?

# 7
  • Мнения: 51
Работата е в павильон за бързо хранене. Още си чакам договора да го видя, само знам че съм назначена на безсрочен тд по чл.67 ал.1 т.1.  Още се чудя какво и как да ги направя Simple Smile


[/b]
Зависи каква е  работата - изисква ли физически труд и стоене права?
Ако не - спокойно може да си работиш до 8-9 месец. Ще имаш ли изпитателен срок? Колко ще продължи? И ако не започнеш тази работа, какво ще правиш до раждане?

# 8
  • Мнения: 547
Хубаво беше,щом сте правили опити за бебе,да не се сменя работно място,ноо станалото - станало.Аз съм вече 6ти месец и не ми пречи да си работя,но работата ми е на бюро и не е физическа.В павильон за БХ си мисля,че ще е по-динамична работата и ще започне да ти тежи към 5-6ти  месец,даже и да е лека бременноста.Така и така ще започваш,кажи им след като мине 3тия месец и стискай палци да са коректни и разбрани хората..По-коректно ще е така,отколкото да си мълчиш докато те сами не разберат от наедрялото коремче.Иначе честито за новината и леко бременеене! Simple Smile

# 9
  • Мнения: 51
Хубаво беше,щом сте правили опити за бебе,да не се сменя работно място,ноо станалото - станало.Аз съм вече 6ти месец и не ми пречи да си работя,но работата ми е на бюро и не е физическа.В павильон за БХ си мисля,че ще е по-динамична работата и ще започне да ти тежи към 5-6ти  месец,даже и да е лека бременноста.Така и така ще започваш,кажи им след като мине 3тия месец и стискай палци да са коректни и разбрани хората..По-коректно ще е така,отколкото да си мълчиш докато те сами не разберат от наедрялото коремче.Иначе честито за новината и леко бременеене! Simple Smile



Благодаря, но за моя голяма жалост няма да е сега бременеенето. Плода не се задържа Sad, иначенработодателите са много разбрани и се надявам, че няма да има проблем и по-нататък Simple Smile

# 10
  • Мнения: 547
Много съжалявам.. Sad Пожелавам съвсем скоро да ви зарадват нови 2 черти и всичко да мине леко и безпроблемно. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 212
Здравейте, предварително се извинявам ако не е тук мястото, където да пиша, но не намерих по подходяща тема. Аз започнах нова работа на 01.08.2017 - веднага след напускането на старата, започвам новата.  Според договора имах изпитателен срок 6 месеца, който изтече, но не съм подписвала нов, мисля че след този изпитателен срок става безсрочен. Преди няколко дни разбрах, че съм бременна, още е много рано, не съм ходила и на лекар, но много се притеснявам как ще кажа на шефа. И кога е най-подходящият момент. Гадното е, че работата е доста сложна и отнема много време да свикнеш, и ми е кофти, че пак трябва да си търсят нов човек... Какво бихте ме посъветвали относно съобщаването на новината на работодателя?

# 12
  • Мнения: 385
Здравейте, предварително се извинявам ако не е тук мястото, където да пиша, но не намерих по подходяща тема. Аз започнах нова работа на 01.08.2017 - веднага след напускането на старата, започвам новата.  Според договора имах изпитателен срок 6 месеца, който изтече, но не съм подписвала нов, мисля че след този изпитателен срок става безсрочен. Преди няколко дни разбрах, че съм бременна, още е много рано, не съм ходила и на лекар, но много се притеснявам как ще кажа на шефа. И кога е най-подходящият момент. Гадното е, че работата е доста сложна и отнема много време да свикнеш, и ми е кофти, че пак трябва да си търсят нов човек... Какво бихте ме посъветвали относно съобщаването на новината на работодателя?

Щом са ти минали 6те месеца изпитателен срок - няма страшно. Виж си трудовия договор - обикновено там пише, че след изтичане на изпитателния срок, договорът става безсрочен.
Аз също забременях 3 месеца след като ми изтече изпитателния срок Simple Smile А за казване в работата, не се притеснявай! Това са хубави новини! Аз лично казах някъде след два месеца и половина, но обикновено препоръчват да се изчакат 3 месеца, за да няма изнеади - все пак всичко се случва.

Моята работа също изисква опит и специално обучение, но кой ще си намерят да ме замести не е мой проблем. Не са се държали лошо с мен, даже напротив Simple Smile Дано и при теб е така!

П.С. Имай предвид, че вероятно ще попитат кога ще излезнеш в отпуск и колко време планираш да си в майчнство. Хубаво е да имаш ориентировъчни отговори на тези въпроси.
 

Общи условия

Активация на акаунт