Как поддържаме искрата между нас?

  • 9 114
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 655
Моята рецепта е следната :
Комуникация
Компромиси
Отделни спални

Резултатите са разбирателство и продължителност на брака  вече почти 20 години.


Интересна рецепта. С нетърпение чакам коментарите. Това с отделните спални нещо не ми допадна. Би изсушило цялата връзка (според мен)
Не е ли общата спалня част от комуникацията

# 31
  • Мнения: 30 802
И аз съм абс. за отделни спални, отделни бани и отделни кабинети. Хич даже не убива искрата. Направо си е мечта, която се опитваме да реализираме, иначе в близка дистанция няма да се изтраем още 50 години:)

# 32
  • Мнения: X
Това с отделните спални само показва колко сме различни....
За мен отделни спални означава тотално отчуждение.Стигнем ли (ако) до отделни спални, най-добре отделни къщи, да не се мъчим под един покрив....

# 33
  • Мнения: 30 802
Не го приемам така, просто е житейски комфорт. Не мисля, че сме отчуждени - може много да обичаш един човек, но да не може да го търпиш на моменти и тогава трябва пространство. Което си е нормално.

# 34
  • Мнения: X
Не го приемам така, просто е житейски комфорт.
Скрит текст:
Не мисля, че сме отчуждени - може много да обичаш един човек, но да не може да го търпиш на моменти и тогава трябва пространство. Което си е нормално.
За теб.   Simple Smile
За мен огромен кеф и комфорт е да се гушна вечер в него в топлото легло, да се гушнем и да заспя в прегръдките му.Направо се разтапям....
Затова писах колко сме различни .....за някои да спят в отделни стаи е идеално, за мен би било кошмар, началото на края.

# 35
  • Мнения: 2 655
"Не можеш да го търпиш на моменти", Затова спиш отделно постоянно? Или спиш отделно на моменти?
Това не изключва ли всякакъв вид близост и ласки между партньорите?

# 36
  • Мнения: 30 802
От години спим в отделни стаи, някой ден най-вероятно ще сме с пълноправни отделни спални. Ласките са едно, спането е друго.

А и в дневните часове си има нужда от дистанция. Бе общо взето ми трябва главно за секс и да пием кафе от време на време, а после всеки си има дейности и се срещаме за хубавите неща. Иначе постоянна залепеност и лигавщина ми идват в повече, ама аз съм дърта и прегоряла вече, та така.

Не виждам какви точно ласки се случват, докато хъркате и се лигавите по възглавниците. А той хърка. Сънят ми е по-важен.

Изобщо не мисля, че дистанцията изключва ласките. Напротив, в повечето случаи близката дистанция е по-скоро свързана с неприятни моменти.

# 37
  • Мнения: 14 654
Важно е да имате разнообразно ежедневие. Еднообразието и скуката убиват всичко.
Toчно обратното е - общите навици, рутината и повтарящото се ежедневие, са нещата, които дават сигурност и спокойствие и точно те носят най-много удовлетворение дългосрочно. Хора, които очакват все да им е интересно, всъщност са най-неприятната компания на света и никой не може да ги изтърпи за повече от година-две. Ако самият ти си си интересен и партньорът ти е интересен човек, няма да ви бъде никога скучно в скучното ежедневие, точно на скучните хора им трябват събития и дейности, които да ги ангажират и да маскират липсата на другото.

# 38
  • Мнения: 2 655
Сирен, бас държа, че ако нямаше фактор хъркане леглата нямаше да бъдат отделни

# 39
  • Мнения: 30 802
Ми де да знам, по принцип бяхме с отделни легла, имаме абс. различни предпочитания за твърдост на матрака, температура в стаята, завивки, възглавници...

# 40
  • Мнения: 1 756
Няма да забравя колко трудно беше и на двама ни да има някой в леглото, изобщо спането с още някой Joy и как си мечтаехме за огромна спалня, за да не се доближаваме Joy Сега сме на 144 см и се гушкаме цяла нощ. Ако захърка много, го моля да се обърне. Но подозирам, че в последно време аз съм хъркащото чудовище. По-уютно ми е да бъде до мен вече, нали Simple Smile а и като сънувам кошмари и крещя насън, реагира винаги адекватно и мило Purple Heart

# 41
  • София
  • Мнения: 23 115
Аз ще полудея без разнообразие. Имаме приятели обаче, чието ежедневие, включително и почивните дни  е едно и също. Аз не мога така, гледам винаги, когато можем да излезем, да пътуваме, да правим нещо различно.  Спим в различни стаи, когато някой е болен, това си ни е правило вече.  Simple Smile

# 42
  • Мнения: 30 802
Ако все гледаш да правиш нещо интересно, понякога буквално не може да си свършиш работата и се стига до хаос. То си е и вид бягане от задълженията.

# 43
  • София
  • Мнения: 23 115
Ами не е така, ако примерно имаме домашни задължения през почивните дни (то винаги има де) половината ден се използва за това, а другата за нещо друго.

# 44
  • Down south
  • Мнения: 7 797
Моята рецепта е следната :
Комуникация
Компромиси
Отделни спални

Резултатите са разбирателство и продължителност на брака  вече почти 20 години.


Интересна рецепта. С нетърпение чакам коментарите. Това с отделните спални нещо не ми допадна. Би изсушило цялата връзка (според мен)
Не е ли общата спалня част от комуникацията
Отделните спални и бани, за мен са най-доброто нещо, което може да му се случи на човек. Но това, разбира се, е мое мнение и работи в моя случай.
 Удобството и комфорта си, не заменям за нищо друго. Живота е твърде кратък, за да се съобразява човек с неща, които би могъл да избегне  Party

Ето, някои дами, казаха, че за тях това е немислимо.

Общи условия

Активация на акаунт