Как поддържаме искрата между нас?

  • 9 109
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 171
Здравейте! Тук може да напишете всички неща, които ви интересуват и може дори да споделите вашите изгледи и преживявания.
БЪДИ ПЪРВИЯТ КОМЕНТИРАЛ!

Последна редакция: вт, 27 мар 2018, 19:15 от katerina emilova

# 1
  • Мнения: 16
Тя не иска да я обвинявате! Голямата работа станала!
Авторке, чрез подаръци, комплименти, цветя и зрителен контакт! Успех!

# 2
  • Мнения: X
С общуване и близост.

# 3
  • Мнения: 3 732
Не разбирам точно какво се пита.

С правилна комуникация помежду ни е отговора ми.

# 4
  • Мнения: 171
Въпроса е: как вие поддържате искрата и да разкажете малко за себе си.

# 5
  • Мнения: 516
Според мен нито пари,подаръци итн.са от значение.Разполагаме и с др.
Пример гушване до като гледате филм,или се държите за ръце,в очите на човека може да се прочете желанието му.Моменти в които искате и постигате това което искате и двамата.На разходка в парк вдишайки въздух,галенето на слънчеви топли лъчи което харесва и на двамата .Когато се радвате на успехите си взаимно.И още куп подобни неща.Искрата се поддържа с усещането.По празниците е нормално да се вземе някое дребно подаръче за спомен или пътуване на някъде.Ако не чувстваш партньора си и му нямаш доверие ,това не е любов.Такава връзка рано или късно ще приключи.Парите и красотата изчезват и тогава остава истината,същността на самия индивид.Изгражда се бъдещето ,порасват децата и накрая партньорите остават двама итн

# 6
  • Мнения: 171
Според мен нито пари,подаръци итн.са от значение.Разполагаме и с др.
Пример гушване до като гледате филм,или се държите за ръце,в очите на човека може да се прочете желанието му.Моменти в които искате и постигате това което искате и двамата.На разходка в парк вдишайки въздух,галенето на слънчеви топли лъчи което харесва и на двамата .Когато се радвате на успехите си взаимно.И още куп подобни неща.Искрата се поддържа с усещането.По празниците е нормално да се вземе някое дребно подаръче за спомен или пътуване на някъде.Ако не чувстваш партньора си и му нямаш доверие ,това не е любов.Такава връзка рано или късно ще приключи.Парите и красотата изчезват и тогава остава истината,същността на самия индивид.Изгражда се бъдещето ,порасват децата и накрая партньорите остават двама итн

Това личният ви опит ли е? Защото аз съм на същото мнение!

# 7
  • Мнения: 516
Според мен нито пари,подаръци итн.са от значение.Разполагаме и с др.
Пример гушване до като гледате филм,или се държите за ръце,в очите на човека може да се прочете желанието му.Моменти в които искате и постигате това което искате и двамата.На разходка в парк вдишайки въздух,галенето на слънчеви топли лъчи което харесва и на двамата .Когато се радвате на успехите си взаимно.И още куп подобни неща.Искрата се поддържа с усещането.По празниците е нормално да се вземе някое дребно подаръче за спомен или пътуване на някъде.Ако не чувстваш партньора си и му нямаш доверие ,това не е любов.Такава връзка рано или късно ще приключи.Парите и красотата изчезват и тогава остава истината,същността на самия индивид.Изгражда се бъдещето ,порасват децата и накрая партньорите остават двама итн

Това личният ви опит ли е? Защото аз съм на същото мнение!
Да личен опит.

# 8
  • София
  • Мнения: 11 492
Абе, постарайте се да не си ставате крайно отвратителни един на друг, останалото - не е толкова трудно Simple Smile
Пък и някоя изненада понякога, може да свърши работа.

# 9
  • Мнения: 178
Искрата се поддържа с действия, които другия не очаква от вас...или иначе казано да сме непредвидливи....ако днес е едно, утре друго...и т.н.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
С грижа за другия. Във всякакво отношение. След 14 год не знам дали е вече точно "искра", по-скоро жарава.  Mr. Green

# 11
  • На Марс
  • Мнения: 8 718
in vino veritas

# 12
  • Мнения: 30 802
Честно казано, ако на нашата фаза от живота се опитва да ми поддържа "искра" с лиготии, все едно сме на 16, ще го пратя да си прегледа главата.

А иначе, прагматично: ако направи нещо вместо мен, ако не се държи като г§з.

Но най-вече нещата се поддържат с относително редовен секс, със или без искра- сексът си е секс. Без него след няколко дни не се траем:)

И - известна дистанция, за да сме си интересни.

То по принцип по хронологично време сме още на фаза "гаджета и опознаване" и според някои още я караме на хормони и бурно влюбване. На което ще отговоря - не че нещо, но с три деца и ипотека вече нещата нямат общо с неделни гаджета или дълго и напоително опознаване. Усеща се като има-няма 12 години заедно.

А като че ли донякъде помага и фактът, че ми е втори мъж...то е все едно си живея с любовника, не със законния.

# 13
  • Мнения: X
С приятни общи преживявания. Взаимни изненади, дребни, но красиви жестове, ей такива неща.

# 14
  • Мнения: X
С комуникация.С време за двамата.Със секс.С общи занимания.

# 15
  • Мнения: X
Имаме общи хобита и интереси: фитнес, плуване, ски, китара и т.н. Постоянно пътуваме и ходим на интересни места, концерти, фестивали, кино, театър. Не забравяме да поддържаме добър външен вид и форма. Правим си доста изненади.  С няколко думи: интересен, разнообразен и динамичен начин на живот!

# 16
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 255
Попрочетох профила ти и щях да те сям за правописа, но си толкова млада, влюбена и щастлива, че сърце не ми даде  Hug

п.п. Кръстете детето Никола, супер име е

# 17
  • Мнения: 171
С моят съпруг сме женени от 2 години...може да кажете, че е малко, но аз съм така влюбена, както когато го видях.......за пръв път. Ние поддържаме това, не като си подаряваме подаръци, а като праим нещата заедно...........намираме време поне веднъж седмично да излизаме или сами или с детето...........

# 18
  • Мнения: 1 631
С близост,споделяне, общи занимания,пътувания,купони с приятели.....Винаги и навсякъде заедно,не с приятелки,роднини,колеги и т.н....,ако искате да имате здрава връзка !!

# 19
  • Плевен
  • Мнения: 1 616
С ходене по болниците!Това ми сервира тъпия живот,това правим!И ако не знаете да кажа,за да се отгледа едно дете,няма нужда от двама човека,а само от един!Той е майка/баща/баба/дядо/детегледачка/чистачка/болногледачка и т.н и т.н. и т.н.

# 20
  • Мнения: 171
Права сте.......Disappointed RelievedDisappointed RelievedDisappointed Relieved

# 21
  • Мнения: 12 857
За искрата: ще я има, ако не се приема, че другият човек си е "мой" по подразбиране и ако се ухажва целенасочено, въпреки годините, които са минали. В моя случай - годините с него са повече от годините преди него.

# 22
  • Мнения: 5 260
Защо трябва да "бъда първи коментирал" ?
Абе изобщо бг-мама не е същата. Нищо не е същото вече. Простотията ни залива и ще ни залива докато не ни удави ...

# 23
  • Мнения: 1 756
Имаме си наш език,  посрещаме се и се изпращаме с целувка, гледаме да си лягаме заедно, вечеряме заедно след работа, правим си изненади понякога, комплименти по-често и всеки месец отбелязваме годишнина Simple Smile Обичаме се диво, лудо, истерично, маниакално понякога, но винаги взаимно и пламенно.

# 24
  • Мнения: 522
Имаме си наш език,  посрещаме се и се изпращаме с целувка, гледаме да си лягаме заедно, вечеряме заедно след работа, правим си изненади понякога, комплименти по-често и всеки месец отбелязваме годишнина Simple Smile Обичаме се диво, лудо, истерично, маниакално понякога, но винаги взаимно и пламенно.
Клишета, клишета, клишета. Обаче ако работят - значи сте добре

# 25
  • Мнения: 1 756
С думи описано е тъпо, да Simple Smile
Като има обич е лесно да се показва и засвидетелства, думите повечето пъти са излишни (освен ако си нямате ваш език Simple Smile )

Последна редакция: вт, 10 апр 2018, 17:18 от icey

# 26
  • Мнения: X
Важно е да имате разнообразно ежедневие. Еднообразието и скуката убиват всичко.

# 27
  • Мнения: X
Ами нека са клишета. Тя споделената любов за страничен наблюдател си е клише отвсякъде. Важното е как се чувстваш в това клише. Когато нещата са извън познатите норми, все един от двамата не се чувства особено щастлив. По отношение на любовта напълно подкрепям виждането на Вивиан Уестууд, че трябва да е лесна. Трудната любов може да е много вълнуваща и интересна, но от един момент нататък започва да тежи. Едно е да търсиш материал за роман и драма, друго е да ти е уютно да споделяш живота си с някого. Щастливата любов е скучна за описване, но за сметка на това - по здравословна.

# 28
  • Мнения: X
Скрит текст:
Ами нека са клишета. Тя споделената любов за страничен наблюдател си е клише отвсякъде. Важното е как се чувстваш в това клише. Когато нещата са извън познатите норми, все един от двамата не се чувства особено щастлив.
По отношение на любовта напълно подкрепям виждането на Вивиан Уестууд, че трябва да е лесна.
Скрит текст:
Трудната любов може да е много вълнуваща и интересна, но от един момент нататък започва да тежи. Едно е да търсиш материал за роман и драма, друго е да ти е уютно да споделяш живота си с някого. Щастливата любов е скучна за описване, но за сметка на това - по здравословна.
Абсолютно!
Достатъчно е труден живота "навън", че да трябва още да го затрудняваме и усложняваме и у дома с ежедневни "битки, борби за власт или доказване".

# 29
  • Down south
  • Мнения: 7 722
Моята рецепта е следната :
Комуникация
Компромиси
Отделни спални

Резултатите са разбирателство и продължителност на брака  вече почти 20 години.

# 30
  • Мнения: 2 652
Моята рецепта е следната :
Комуникация
Компромиси
Отделни спални

Резултатите са разбирателство и продължителност на брака  вече почти 20 години.


Интересна рецепта. С нетърпение чакам коментарите. Това с отделните спални нещо не ми допадна. Би изсушило цялата връзка (според мен)
Не е ли общата спалня част от комуникацията

# 31
  • Мнения: 30 802
И аз съм абс. за отделни спални, отделни бани и отделни кабинети. Хич даже не убива искрата. Направо си е мечта, която се опитваме да реализираме, иначе в близка дистанция няма да се изтраем още 50 години:)

# 32
  • Мнения: X
Това с отделните спални само показва колко сме различни....
За мен отделни спални означава тотално отчуждение.Стигнем ли (ако) до отделни спални, най-добре отделни къщи, да не се мъчим под един покрив....

# 33
  • Мнения: 30 802
Не го приемам така, просто е житейски комфорт. Не мисля, че сме отчуждени - може много да обичаш един човек, но да не може да го търпиш на моменти и тогава трябва пространство. Което си е нормално.

# 34
  • Мнения: X
Не го приемам така, просто е житейски комфорт.
Скрит текст:
Не мисля, че сме отчуждени - може много да обичаш един човек, но да не може да го търпиш на моменти и тогава трябва пространство. Което си е нормално.
За теб.   Simple Smile
За мен огромен кеф и комфорт е да се гушна вечер в него в топлото легло, да се гушнем и да заспя в прегръдките му.Направо се разтапям....
Затова писах колко сме различни .....за някои да спят в отделни стаи е идеално, за мен би било кошмар, началото на края.

# 35
  • Мнения: 2 652
"Не можеш да го търпиш на моменти", Затова спиш отделно постоянно? Или спиш отделно на моменти?
Това не изключва ли всякакъв вид близост и ласки между партньорите?

# 36
  • Мнения: 30 802
От години спим в отделни стаи, някой ден най-вероятно ще сме с пълноправни отделни спални. Ласките са едно, спането е друго.

А и в дневните часове си има нужда от дистанция. Бе общо взето ми трябва главно за секс и да пием кафе от време на време, а после всеки си има дейности и се срещаме за хубавите неща. Иначе постоянна залепеност и лигавщина ми идват в повече, ама аз съм дърта и прегоряла вече, та така.

Не виждам какви точно ласки се случват, докато хъркате и се лигавите по възглавниците. А той хърка. Сънят ми е по-важен.

Изобщо не мисля, че дистанцията изключва ласките. Напротив, в повечето случаи близката дистанция е по-скоро свързана с неприятни моменти.

# 37
  • Мнения: 14 654
Важно е да имате разнообразно ежедневие. Еднообразието и скуката убиват всичко.
Toчно обратното е - общите навици, рутината и повтарящото се ежедневие, са нещата, които дават сигурност и спокойствие и точно те носят най-много удовлетворение дългосрочно. Хора, които очакват все да им е интересно, всъщност са най-неприятната компания на света и никой не може да ги изтърпи за повече от година-две. Ако самият ти си си интересен и партньорът ти е интересен човек, няма да ви бъде никога скучно в скучното ежедневие, точно на скучните хора им трябват събития и дейности, които да ги ангажират и да маскират липсата на другото.

# 38
  • Мнения: 2 652
Сирен, бас държа, че ако нямаше фактор хъркане леглата нямаше да бъдат отделни

# 39
  • Мнения: 30 802
Ми де да знам, по принцип бяхме с отделни легла, имаме абс. различни предпочитания за твърдост на матрака, температура в стаята, завивки, възглавници...

# 40
  • Мнения: 1 756
Няма да забравя колко трудно беше и на двама ни да има някой в леглото, изобщо спането с още някой Joy и как си мечтаехме за огромна спалня, за да не се доближаваме Joy Сега сме на 144 см и се гушкаме цяла нощ. Ако захърка много, го моля да се обърне. Но подозирам, че в последно време аз съм хъркащото чудовище. По-уютно ми е да бъде до мен вече, нали Simple Smile а и като сънувам кошмари и крещя насън, реагира винаги адекватно и мило Purple Heart

# 41
  • София
  • Мнения: 23 029
Аз ще полудея без разнообразие. Имаме приятели обаче, чието ежедневие, включително и почивните дни  е едно и също. Аз не мога така, гледам винаги, когато можем да излезем, да пътуваме, да правим нещо различно.  Спим в различни стаи, когато някой е болен, това си ни е правило вече.  Simple Smile

# 42
  • Мнения: 30 802
Ако все гледаш да правиш нещо интересно, понякога буквално не може да си свършиш работата и се стига до хаос. То си е и вид бягане от задълженията.

# 43
  • София
  • Мнения: 23 029
Ами не е така, ако примерно имаме домашни задължения през почивните дни (то винаги има де) половината ден се използва за това, а другата за нещо друго.

# 44
  • Down south
  • Мнения: 7 722
Моята рецепта е следната :
Комуникация
Компромиси
Отделни спални

Резултатите са разбирателство и продължителност на брака  вече почти 20 години.


Интересна рецепта. С нетърпение чакам коментарите. Това с отделните спални нещо не ми допадна. Би изсушило цялата връзка (според мен)
Не е ли общата спалня част от комуникацията
Отделните спални и бани, за мен са най-доброто нещо, което може да му се случи на човек. Но това, разбира се, е мое мнение и работи в моя случай.
 Удобството и комфорта си, не заменям за нищо друго. Живота е твърде кратък, за да се съобразява човек с неща, които би могъл да избегне  Party

Ето, някои дами, казаха, че за тях това е немислимо.

# 45
  • Мнения: 522
Отделните спални и бани, за мен са най-доброто нещо, което може да му се случи на човек. Удобството и комфорта си, не заменям за нищо друго.
И за нас е така. За какъв комфортен сън можем да говорим ако наблизо ти хъркат, дишат, загреват одеялото, събуждат се по-рано/по-късно, ходят за тоалетната/вода, четът книгите, и тн. Много благодаря, ама отделните стаи, моля. А ако кажем и за малко дете - ее, то ужас.

# 46
  • Мнения: 393
Отделните спални и бани, за мен са най-доброто нещо, което може да му се случи на човек. Удобството и комфорта си, не заменям за нищо друго.
И за нас е така. За какъв комфортен сън можем да говорим ако наблизо ти хъркат, дишат, загреват одеялото, събуждат се по-рано/по-късно, ходят за тоалетната/вода, четът книгите, и тн. Много благодаря, ама отделните стаи, моля. А ако кажем и за малко дете - ее, то ужас.

 С 25 годишен брак, наистина отделните спални вършат добра работа. Няма хъркане, въртене, мрънкане -че съм го завила много. Така се наспивам добре.

# 47
  • Мнения: 2 652
Изумявам се Smiley Отделни тоалетни пък защо?
С две деца трябва да спретна 5 стаен апартамент ако ще спим отделно.

# 48
  • Down south
  • Мнения: 7 722
Защото баните са факт (три броя и половина) и ми е много удобно да имам собствена, както съпругът  и дъщеря ми, имат свои.
За мен е персонално място.

Както казах, за различните хора, работят различни формули. Това е моята, която ми осигурява собствено пространство, спокойствие и щастлив брак.

# 49
  • Мнения: 5 260
Аз това за спалните не разбирам. Мен точно отделното спане би ме накарало да се огледам ....

# 50
  • Мнения: X
И аз не го разбирам отделното спане. Пък и съм зиморничава. Хубаво ми е да ме топли тялото му под завивките.

# 51
  • Мнения: 1 379
Ние пък спим с отделни завивки.Не си е работа цяла нощ гърба да ти е отвит или да се бориш за повече завивка.Донякъде е добре спането отделно-да не усещаш всяко движение,дишане,обръщане,хъркане,ставане и какво ли не на другия...
Познавам младо семейство(женени от 3г.),в което след първата година си имат отделни стаи една срещу друга.Всеки си има свободата и е организирал личното си пространство както иска и никой не пречи на другия....Това явно не им пречи на отношенията и интимния живот.Не е проблем да си лягат и заедно когато искат.Може би дори им помага като например да си имат повече пространство и да не са толкова навряни един в друг и да трябва да се съобразяват с другия за елементарни неща.
Та всеки си знае...

# 52
  • Мнения: 574
Много би ме отдалечило от мъжа ми отделното спане. Така като го чувствам до мен, има по-голяма вероятност да ми се прииска нещо, освен това ме топли и не ме отгъва, а и не хърка. Обаче ако хъркаше, това вече е друг въпрос.

# 53
  • Мнения: 5 260
Мдааа и  е супер да те завиват

# 54
  • Мнения: 522
Мдааа и  е супер да те завиват
Обичам свобода и въздух. Не обичам да ми греят/охлаждат - имам собствена температура Simple Smile Обичам да се въртя и спя как ми удобно във всеки един момент - като гушнеш няма да се развъртиш.

# 55
  • Мнения: 14 654
Това спане по отделни стаи след секс ми звучи много стерилно, защото общуването под завивките не се изчерпва само със секс. В моите представи хора, които са си приятни и се обичат, търсят винаги физическата близост и не се дразнят от звуците, миризмите и потта на партньора си.

# 56
  • Down south
  • Мнения: 7 722
Аз това за спалните не разбирам. Мен точно отделното спане би ме накарало да се огледам ....
Няма нужда от разбиране, просто приемете, че има и различни от вашите ситуации и гледни точки, които също работят.

# 57
  • Мнения: 5 260
Аз това за спалните не разбирам. Мен точно отделното спане би ме накарало да се огледам ....
Няма нужда от разбиране, просто приемете, че има и различни от вашите ситуации и гледни точки, които също работят.


Ама къде казах, че не приемам чуждата гледна точка. Да приемам я, ама това означава ли, че не мога да изкажа моята ???

# 58
  • Мнения: 522
Ама къде казах, че не приемам чуждата гледна точка. Да приемам я, ама това означава ли, че не мога да изкажа моята десет пъти???

# 59
  • Мнения: 5 260
Не те разбрах.

Общи условия

Активация на акаунт