Третият човек

  • 28 625
  • 452
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 231
1. Не говоря по принцип;
2. Познавам себе си.

П.П. Тази изневяра за която говоря се отнася и за мъжа, и за жената. Вариант на единия да му е позволено, а на другия – не, не същестува при мен.
Отговорът ти цялостно го тълкувам като "не съм прощавала изневяра за разнообразие, но познавам себе си и смея да твърдя, че бих я простила в бъдеще, ако ми се наложи". ОК, само дето никой не познава себе си в ситуация, която не му се е случвала. Чиста логика.

# 61
  • Мнения: 5 279
Значи Хорс, на чужд гръб и 100 тояги са малко.
Ти можеш да изневеряваш за разнообразие, ама не си сигурен дали ще простиш на теб да ти изневерят. Ама то е защото сигурно си мъж и е нормално да кривнеш нали ? Ужас.
Кво?! Не ли аз казвах - дълга любовна връзка няма как да простя. Обаче еднократно - вероятно да.
Но неминуемо се оказва обратното. Жените изневеряват емоционално - с дъги любовни връзки,  мъжете са тези с еднократния секс

# 62
  • София
  • Мнения: 17 900
Има ли полова солидарност? Т.е. „не бих направил/а на някой непознат мъж/жена нещо, което не искам някой непознат да направи на мен“?
Солидарността не бива да е само полова. Аз лично се водя от "не прави на другите това, което не искаш да ти се прави на теб" във всички аспекти на живота си, така че е ясно кой отговор избрах в анкетата.

Което не значи, че тъчащият на два стана няма по- голяма вина. Най- виновен е той, след това третото лице, а отговорен за дадено положение на отношенията, но не и виновен за самата изневяра е потърпевшият. (и ти го каза в съседната тема)

# 63
  • Сф
  • Мнения: 10 770
Да.  И третият има вина, дори и да е свободен.Влиза в неморални отношения така или иначе.Всеки си носи личната вина за постъпките.Не говоря за вина към прецакания в тройката.

# 64
  • Мнения: 169
nofelet, пак държиш челното място в класацията с тази анкета Gift Heart
Моята опция е "Ако я срещна пак, ще й разбия физиономията (минимум)!", въпреки че смятам, че тя не е виновна (за частта, която ме интересува мен). Имам си принципи JoyJoyJoy Иначе, даже й благодаря. Да си го взема тоя мухльо. Ма май и тя не иска да го вземе вече Heart Eyes

# 65
  • София
  • Мнения: 29 003
1. Не говоря по принцип;
2. Познавам себе си.

П.П. Тази изневяра за която говоря се отнася и за мъжа, и за жената. Вариант на единия да му е позволено, а на другия – не, не същестува при мен.
Отговорът ти цялостно го тълкувам като "не съм прощавала изневяра за разнообразие, но познавам себе си и смея да твърдя, че бих я простила в бъдеще, ако ми се наложи". ОК, само дето никой не познава себе си в ситуация, която не му се е случвала. Чиста логика.
Ти може и да решиш да го тълкуваш, че вчера на гости са ми идвали марсианци. И в двата случая тълкуването ти е еднакво погрешно.

# 66
  • Мнения: 7 006
Това,че една жена/трето лице/ е със слаб морал,не я прави отговорна/виновна/ и за слабия морал у изневеряващия съпруг.

Трябва да си много,ама много сбъркан,за да мислиш,че чуждата слободия е отговорна и виновна за моралното падение на половинката ти.. Rolling Eyes   

# 67
  • Мнения: 169
Не съм съгласна. Всичко зависи от възпитанието, интелекта и културата на хората. Може да се изневерява и дискретно, без това да води до селски панаир, биене на тъпана, разбиване на семейството и т.н. Ако и мъжът и жената във връзката са достатъчно цивилизовани и дискретни/деликатни, една изневяра е много вероятно изобщо да остане неразкрита.
От тези размисли става ясно, че трябва да се изневярва интелектуално, културно и възпитано. Може да се отиде например на театър ...
Неинтелектуалните изневери са за некултурните и невъзпитаните хора. Например: това са хората, които играят хоро на мегдана Sweat Smile

Моралка, сигурна ли си че си си избрала точният ник ?

# 68
  • Мнения: 6 982
Виновен към мен е човекът, с когото имам връзка.
С любовницата изобщо не бих се срещнала, за да имам оция за панаири, имам си достойнство, с такъв тип хора изобщо не комуникирам.
Това, че мъжа носи отговорността и вината, не значи, че въпросното трето лице излиза цялото в бяло. Такива жени не мога да уважавам изобщо особено, когато се завират в дългогодишни семейства с деца. Ясно, че всеки си гони интересите, ама поне един от интересите ти би следвало да бъде да можеш да се погледнеш в огледалото и да видиш добър човек там, а няма нищо хубаво в някоя, която разбива семейства.
И много мразя фрази в стил: "Ама той щом е тръгнал да изневерява, все ще намери някоя, какво значение дали ще съм аз" - хубаво, ама нека не съм аз.

# 69
  • София
  • Мнения: 8 031
Бих търсила вина и в третия човек, само ако знае за наличието на деца и въпреки това се навира в семейството.
Ако няма деца, вината е само и единствено на изневеряващия.

# 70
  • Мнения: 178
На изневеряващият вината си е изцяло негова, никой не го е пребил от бой за тези му действия....Не е нужно да обвиняваме трети, четвърти и т.н.

# 71
  • Мнения: 496
Не съм ревнива. Но има ситуации, предполагам все сте ставали свидетели на такива, които биха ме извадили извън кожата ми. Няма да забравя една вечер на юбилей на рожденик, една жена
открито флиртуваше с него, докосвания, дай ми огънче, голям смях на всичко, което каже ... Без никакво притеснение, че съпругата му беше там, че имаше 200 души все семейни приятели. Цялата вечер се провали, на всички им беше тъпо от ситуацията. Ако на моя мъж му се точи някоя така, бих се издразнила ужасно. И пак обаче зависи той как би реагирал. Бившият ми мъж беше страшен женкар и би се поддал без проблем на всякакви такива провокации, дори и той би започнал пръв (една от причините да е бивш).
Исках да кажа, че само в положение като това, което описах (или нещо подобно), бих си казала, че третият човек има вина. И то пак казвам, зависи обектът на флирт как ще реагира ...

# 72
  • Мнения: 178
Абе, хора.....какъв трети човек, какви 5 лева, ако на човека му е приоритет семейството не би се поддал...Хайде, че вече стана да опрощаваме грешки, че някои са със слаби ангели....ГЛУПОСТИ Ако някой изневери, то това си е по негово собствено желание, а не е грешка.

# 73
  • Мнения: 4 628
Аз не мога да си представя да се омотавам покрай женен мъж с деца... за мен това е изключително гнусно и дори ума ми не го побира как може някои хора да падат толкова ниско. Виновни са и двамата ако се случи афера, вече зависи дали 3тия човек знае, защото ако искрено не знае и не подозира, няма как да е виновен. Не бих правила панаири ако ми се случи но бих била изключително огорчена. За мен тези неща са неприемливи и не мисля, че някога бих си променила мнението по този въпрос.

# 74
  • Мнения: 6 982
Абе, хора.....какъв трети човек, какви 5 лева, ако на човека му е приоритет семейството не би се поддал...Хайде, че вече стана да опрощаваме грешки, че някои са със слаби ангели....ГЛУПОСТИ Ако някой изневери, то това си е по негово собствено желание, а не е грешка.
Естествено, че е виновен изневеряващия.
Това не значи, че мога да уважавам хора, които доброволно се завират в ситуацията да спят с женен мъж с деца.

Общи условия

Активация на акаунт