Обсъждане на имотни обяви 2

  • 71 375
  • 791
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 16 080
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b15220580052121 … k=3mvk2c&f1=1
Какво мислите за това апартаментче? Някъде около Билата ли трябва да е?

Над тунела е, под пода на стаята  сигурно става течение и е студено.
Другата стая с балкона също е над нещо като вход на гараж.
Каквито и изолации да се слагат, друго си е да има отопляван етаж под тебе.
Не бих го купила.

# 46
  • Секс, спорт, политика, религия - не коментирам...
  • Мнения: 151
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b15220580052121 … k=3mvk2c&f1=1
Какво мислите за това апартаментче? Някъде около Билата ли трябва да е?

Над тунела е, под пода на стаята  сигурно става течение и е студено.
Другата стая с балкона също е над нещо като вход на гараж.
Каквито и изолации да се слагат, друго си е да има отопляван етаж под тебе.
Не бих го купила.

Ето ви координатите къде се намира - 42°42'52.6"N 23°23'03.0"E - на края на ул. Станислав Доспевски и от там започва полето.
На края на света - освен това ново строителство, т.е 58 м2 с общите части, около 49 м2 апартамент, чиста жилищна площ около 39 м2 - колкото една гарсониера от старото строителство.
И мнооого далече от Била - около километър на север.
Категорично - НЕ !!!

# 47
  • Мнения: X
Ето една грамотна обява за Иван Вазов - реални снимки - неразтеглени или пък тотал фотошоп, актуални -не се вижда ланската зеленина, добре описан и коректно са написали ЕПК с тухла, само няма скица, което е минус:

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c15200836560231 … k=3n4ay8&f1=2

# 48
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 701
Ето една грамотна обява за Иван Вазов - реални снимки - неразтеглени или пък тотал фотошоп, актуални -не се вижда ланската зеленина, добре описан и коректно са написали ЕПК с тухла, само няма скица, което е минус:

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c15200836560231 … k=3n4ay8&f1=2
Мои близки живеят в съвсем същият апартамент, те са стандартни. Имат добро разпределение, просторни са, кухненската тераса е малка, другата е голяма. На този обаче цената е твърде висока, според мен, имайки в предвид, че си е за твърде сериозен ремонт.

# 49
  • София
  • Мнения: 7 996
Честно казано, ако имам 160 хил. евро, не знам дали бих ги дала за имот, към който да се втурна с багера. За да стане добре за живеене, трябва да се вложат поне още 20-25 хил.евро. Ако накрая имам 185 хил. евро за апартамент, защо да бъде в старо ЕПК.

# 50
  • Мнения: 19 510
Защото в НС в хубав квартал и добра сграда, без кутийки и по 11 апарта на етаж е абсурд да вземеш за тази сума. Най-малко се започва от ш/з за толкова. Масовките при новото строителство творят такива недоразумения, че направо ми настръхва косата. Има една сграда в Манастирски ливади изток до Околовръстното и до далекопровод, навита като охлюв навътре, така че в някои апартаменти  да не влезе слънце никога, абе всички екстри, ама НС. Ще се опитам да намеря снимка, тя активно се продава по форумите за имоти.

# 51
  • София
  • Мнения: 7 996
Изборът на старо строителство ми е ясен, защото го правихме миналата година в търсене на голям апартамент. Но все пак говорим за ЕПК, някак сумата от близо 200 хил.евро не ми се връзва.

# 52
  • Мнения: 6 966
В крайна сметка, ако човек си мисли за живеене, а не за инвестиция и много харесва Вазов, това хич не е толкова лоша идея. Да, минусът е многото апартаменти в ЕПК и стария вход. Но пък от друга страна, изглежда много просторно и добре разпределено, след ремонт може да изглежда трепач отвътре, има и гледка към Витоша. Много от тесните НС не ми изглеждат красиви отвътре, както и да са обзаведени и колкото и дизайнерски да ги мислят, защото са си кутийки. А такова нещо при един добре обмислен ремонт може да се направи уникално нищо, че в момента изглежда покъртително. И накрая имаш хубав, широк апартамент, в добър квартал с хубава гледка без да си се изръсил с 250 000 евро.

ПП. Пригответе си 54 000 евро! ЗАааааааа....
....
....
МАЗЕ в Гоце Делчев: https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1a15187773984583 … k=3n56b2&f1=1

Замислих се (ама как така?) още като видях как в обявата пише, че апартамента не е вързан към ТЕЦ, но било топло, защото се намирал до абонатната станция. Grinning

# 53
  • Мнения: 19 984

И на мен ми харесва и кварталът, и е близо до Южен парк, етажът е приемливо високо, за да не е твърде шумно. Разпределението с 2 спални ми е любимо, а и едната е южна, което означава, че ще е доста топла стаята. Има тераси (което е важно).
Ще има нужда от ремонт, но не е крайно зле състоянието, по-скоро подновяване, вижда се, че явно е давано под наем.

Но цената е наистина висока. Проследете графиката с цените за 15 година най-отдолу. Много са високи цените в момента на имотите в София и очаквам балонът скоро да се спука. Тези безумия с цените и поддържането им си ги обяснявам с неспирното прииждане на хора от провинцията, сред които има достатъчно глупави да дават огромни пари за неструващи толкова имоти. До 120 К към момента за подобно жилище (ако, разбира се, всичко е наред с документите му, защото никога не се знае) ми се струва сравнително разумно, като се има предвид постоянното увеличаване на цените от 10 години насам.

# 54
  • София
  • Мнения: 7 996
Аз може би съм професионално обременена, защото от 2004-2005 година следя цените на имотите и ръстът на цените започва да ми прилича на тогава. Не е толкова драстично, защото банките не са се отпуснали съвсем, но станат ли и те агресивни в кредитните политики, балонът е сигурен. Още помня как тристайна панелка в краен квартал се обявяваше на цена от 100 хил.евро.

# 55
  • Мнения: X
Цената не я коментирах, а само, че е една от малкото грамотно съставени обяви -според мен. Без преувеличения, без дистортнати снимки, коректно представяне на строителството (ЕПК, като масово там ги обявяват за тухлени), коректно описание.
Иначе цените не растат от 10 години насам, а от 2013-14 някъде. Преди това падаха от 2008 до към 2012, заради световната криза
Защото в НС в хубав квартал и добра сграда, без кутийки и по 11 апарта на етаж е абсурд да вземеш за тази сума. Най-малко се започва от ш/з за толкова. Масовките при новото строителство творят такива недоразумения, че направо ми настръхва косата. Има една сграда в Манастирски ливади изток до Околовръстното и до далекопровод, навита като охлюв навътре, така че в някои апартаменти  да не влезе слънце никога, абе всички екстри, ама НС. Ще се опитам да намеря снимка, тя активно се продава по форумите за имоти.

Така е, масовката НС е ужасна, а добрите са много по-скъпи на реален кв.м. от тази обява. Особено в Иван Вазов, който е малък и с много ограничено предлагане. НС с подобни характеристики в Иван Вазов е около 300 000 евро. Например: https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c15186887003181 … k=3n4ay8&f1=2
Сградата е La Pergola, наистина хубава и на добро място. Цена - 275 К евро. Пак същият, обявен другаде:
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c15186201525443 … k=3n4ay8&f1=3
И друг, пак наблизо, за 315 К евро - обаче без гледка, на самата Витошка и Краище, и на завоя на трамвая:
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c15214671660746 … k=3n4ay8&f1=3

Последна редакция: пн, 09 апр 2018, 10:38 от Анонимен

# 56
  • Мнения: 2 694
Хайде сега хората от провинцията били виновни, защото са бъкани с пари и ги хвърлят ей така.

# 57
  • Мнения: X
Изборът на старо строителство ми е ясен, защото го правихме миналата година в търсене на голям апартамент. Но все пак говорим за ЕПК, някак сумата от близо 200 хил.евро не ми се връзва.

А как ти се вързва 275 К за НС, и без гледка? Което е близо 2 пъти по-скъпо (по-точно със 70 % по-скъпо) и със спални-кутийки от по 11-12 кв.

# 58
  • Мнения: 9 886

И на мен ми харесва и кварталът, и е близо до Южен парк, етажът е приемливо високо, за да не е твърде шумно. Разпределението с 2 спални ми е любимо, а и едната е южна, което означава, че ще е доста топла стаята. Има тераси (което е важно).
Ще има нужда от ремонт, но не е крайно зле състоянието, по-скоро подновяване, вижда се, че явно е давано под наем.

Но цената е наистина висока. Проследете графиката с цените за 15 година най-отдолу. Много са високи цените в момента на имотите в София и очаквам балонът скоро да се спука. Тези безумия с цените и поддържането им си ги обяснявам с неспирното прииждане на хора от провинцията, сред които има достатъчно глупави да дават огромни пари за неструващи толкова имоти. До 120 К към момента за подобно жилище (ако, разбира се, всичко е наред с документите му, защото никога не се знае) ми се струва сравнително разумно, като се има предвид постоянното увеличаване на цените от 10 години насам.

Не съм съгласна с теб, поради следните причини:

Ти, като неживееща в провинцията, явно не разбираш, че хората мигрират от провинцията посока към София, заради липсата на пари там, където живеят. Колкото и да са неориентирани, глупави и прости съгласно твоя коментар - дори да искат, нямат възможност да купят нещо толквоа скъпо и надценено.
1. пари в брой нямат. Ако имаха такъв размер сума - вярвай ми, никой нямаше да тръгне към София, нищо, че би бил той и прост.
2. кредит не могат да вземат, защото банките на новозапочващи работа, кредити ипотечни не дават.

И, какво излиза? Че глупаците са или софиянци, или тези от чужбина.
Или пък излиза, че няма глупаци, освен тея, които пишат във форума


# 59
  • София
  • Мнения: 4 269
По т.2. - след като мине изпитателния срок от 6 месеца, няма проблем да се вземе кредит, а рядко някой в този период купува жилище. Peace
Факт е, че пришълци по-лесно могат да бъдат заблудени. Например аз не се изказвам за имоти във Варна или Бургас - знам ги районите, отсядала съм в някои квартали, но местните специфики ми убягват. Ако тръгна да купувам, бих била по-лесна плячка за брокерите отколкото някой местен. Същото е и на софийския пазар.

Общи условия

Активация на акаунт