Обсъждане на имотни обяви 2

  • 71 386
  • 791
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 20 044
Не смятам да минавам в режим обяснения. Коментарът ми беше в контекста на поддържане на високите цени на жилищата в София. И в частност към конкретния апартамент. Не го обръщайте на столица срещу провинция, защото идеята ми е далеч от нещо толкова ограничено – да се делят хората по подобен начин. Ок, нека го кажем така – има заблудени хора и от провинцията, и от столицата, които са готови и очевидно плащат подобни цени, за да ни ги предлагат на пазара. За чужденци – сигурно има, но според мен са много малък нисък процент на фона на всички купуващи българи.
Не мисля, че е непосилно за човек от провинцията, който е продал там имот/имоти и дойде тук с парите, намери си средно добре платена работа, изтегли една хубавка немалка ипотека+парите от имотите (на 2-ма души, обикновено са семейство) и ето ти как се плащат високите цени на имотите.

# 61
  • Мнения: 2 694
Мхммм, абсолютни фантазии Simple Smile

# 62
# 63
  • Мнения: 19 523
Мале, това вярно е мазе или някаква портиерна в най-добрия случай. Никакъв ремонт не може да компенсира липсата или почти на прозорци.
П.П. Между другото за мен гледката от жилището е много важна , но съм забелязала, че за други хора това не е толкова решаващ фактор при избора на апартамент. Гледка в друг прозорец или бетонна стена са в състояние да ме подлудят, а това да го гледам през целия си живот направо не си го представям.

# 64
  • Мнения: 9 896
Оф. Иди поживей в Панагюрище, или си продай 2 апартамента в Елхово. И с тея пари си купи апартамент за 120 К в София.

Съвсем е друг въпросът, че никой няма да си продаде и двете жилища в провинцията, за да иде да живее на квартира в непознат за него град. Н-И-К-О-Й

Не искам да обиждам никой от Панагюрище или Елхово, да не ми се нахвърлтие сега, моля ви се Wink)) Само давам за пример.

# 65
  • Мнения: 5 039
П.П. Между другото за мен гледката от жилището е много важна , но съм забелязала, че за други хора това не е толкова решаващ фактор при избора на апартамент. Гледка в друг прозорец или бетонна стена са в състояние да ме подлудят, а това да го гледам през целия си живот направо не си го представям.
Важна си е... Аз, писала съм, поради бюджетни съображения, живея в апартамент без гледка. В едната спалня особено е тъмно, но дори в другите три стаи, където слънце влиза, виждам единствено терасите на съседа. Небе отвъртре не се вижда, само от терасата. Sad

Свиква се, не е чак да полудееш, но е клаустрофобично понякога. Особено защото при нас Южния парк е наблизо, градинки има в квартала, при отворени прозорци чуваме птичетата да пеят, клоните шумолят, но не ги виждаме. Жилището натежа с други плюсове - добро строителство, добро вътрешно разпределение, транспорт, близост с парк, много ниска цена - да не кажа, че беше по евтино от въпросното мазе. Но си има кусури, дето ме дразнят.

Следващото жилище ще е с гледка. Simple Smile Дано си права, че за повечето хора не е толкова важно. Аз мисля, че сериозно ще смъкне цената на нашето жилище един ден, когато тръгнем да продаваме.

Не мисля, че е непосилно за човек от провинцията, който е продал там имот/имоти и дойде тук с парите, намери си средно добре платена работа, изтегли една хубавка немалка ипотека+парите от имотите (на 2-ма души, обикновено са семейство) и ето ти как се плащат високите цени на имотите.
Напротив, ужасно е трудно. Бабата и дядото на мъжа ми продават огромен апартамент на центъра в Търново. Като казвам голям, имам предвид наистина голям - две бани, голяма кухня, голям хол, две огромни спални по 20 м2, голям килер - (колкото моята спалня) и две тераси. С това, плюс продажба на селска къща и земи НЕ може да се финансира покупка на панел, класически стая+хол+кухня на партерен етаж в среден столичен квартал. Sad

Последна редакция: пн, 09 апр 2018, 14:18 от Макарон

# 66
  • Мнения: 3 072
ПП. Пригответе си 54 000 евро! ЗАааааааа....
....
....
МАЗЕ в Гоце Делчев: https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1a15187773984583 … k=3n56b2&f1=1

Е, не!

# 67
  • Мнения: 19 523
Макарон, запомнила съм, че живеете на Хладилника. Там наистина е малко тясно, но поне има вече колчета по тротоарите и може да се ходи нормално, наистина ЮП е в съседство, МОЛ Парадайз също е близо, метрото и то и тези неща вдигат цената на един имот неизменно. Е, за такива приходящи като мен е малко трудно с паркирането, но за живеещите там ако имат гаражи този проблем не стои.

# 68
  • Мнения: 733
Уж интериорът е решен с общо помещение (съгласно обявата), а пък се води двустаен. Не спирам да се учудвам докъде стига понякога безочието на брокерите.

https://www.olx.bg/ad/top-2-staen-kv-oborische-CID368-ID7ot3T.html#b73f6d2be8

# 69
  • Мнения: 19 523
Пак ужасни скосявания...и конвекторът виси над главите на хората, а и не е последен етаж....представям си пък последният какъв гълъбарник е.

# 70
  • Мнения: 9 896
Макарон, и аз това опитах да кажа по-горе Wink
цените в провинцията са несъизмерими с тези в София, в който и да е квартал.

# 71
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Уж интериорът е решен с общо помещение (съгласно обявата), а пък се води двустаен. Не спирам да се учудвам докъде стига понякога безочието на брокерите.

https://www.olx.bg/ad/top-2-staen-kv-oborische-CID368-ID7ot3T.html#b73f6d2be8
Оляли са се. Това е твърде малко и за сам човек. И 5- ти етаж без асансьор...
А това, което е уж мазе, не е мазе, а общо помещение май. В нашия блок има подобно общо помещение между входовете, дали са го под наем за фризьорско салонче. Наемът е 2/3 от МРЗ и от много години си го наемат момичетата. Явно им е изгодно. Ходила съм при тях, напълно е възможно да се направи като за живеене, има парно, има климатик, има баня и тоалетна, има място за спалничка и за боксче с диванче и толкоз, ама си е клаустрофобично отвсякъде. Обаче за тези пари... Човек трябва  да е много отчаян, за да го вземе. Не че не съм виждала и преустроен гараж за живеене де.

Последна редакция: пн, 09 апр 2018, 16:26 от Unknown_lady

# 72
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Тези мазето и “двустайния”, дето леглото е почти в печката, избиват рибата по наглост. В мазето има половин прозорец само в едната стая...

Аз съм се размечтала за едно жилище тук или в Сан Стефано плаза, ма нещо не мога да убедя милото 😁

http://www.este.bg/bg-BG/продажби

В близко бъдеще планираме да закупим някъде имот с инвестиционна цел (ако ме стегне шапката на село, и за живеене да става), пък и за челядта да има, ноооо цените ме плашат честно казано. Искам хем да е голямо, хем да е НС, хем да е на хубаво място, ама до 150 000 евро макс 😁 Мечтиии...

# 73
  • Мнения: 1 032
Напротив, ужасно е трудно. Бабата и дядото на мъжа ми продават огромен апартамент на центъра в Търново. Като казвам голям, имам предвид наистина голям - две бани, голяма кухня, голям хол, две огромни спални по 20 м2, голям килер - (колкото моята спалня) и две тераси. С това, плюс продажба на селска къща и земи НЕ може да се финансира покупка на панел, класически стая+хол+кухня на партерен етаж в среден столичен квартал. Sad
Хайде, да не се лъжем. Това, което описваш, в Търново струва от порядъка на 75-90 хил. евро.
Цените в нашия град са съизмерими със софийските.  Ново строителство е на цени 700-800 евро/м2 и то ако купиш на зелено.
С това се занимавам и познавам добре пазара. Къща в близко село, с около 200 м2 РЗП  (до 10-15 км) е на цена около 100 хил. евро

# 74
  • Мнения: 5 039
Боже, къде ги тези купувачи? Защо не ни звънят? Апартаментът е стара тухла, партер, за тотален ремонт и изкорубване, до Спортната зала.

А за къщата - абсурд да се намери кой да я купи на цитираната цена. Ако въобще някой е склонен да даде петцифрена сума в лв, сигурно ще го разцелувам.

В Имот.бг също не виждам такива цени за аналогични жилища и/или къщи.

Общи условия

Активация на акаунт