Юлски мами 2018- Тема 4

  • 54 186
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • Варна
  • Мнения: 630
Да добавя - ако започне да зрее прекалено бързо, бебето не получава достатъчно хранителни вещества и кислород. Забавя растежа си. Препоръчва се да се намали консумацията на млечни продукти , заради калция( който е причина за стареенето на плацентата) даже и вие сами можете да го видите ако ви покажат плацентата на ехографа.

# 706
  • Мнения: 1 770
Това не го знаех..ама аз предимно на млечните продукти наблягам, че друго не ми се яде..Rolling Eyes

# 707
  • Мнения: 221
Ох и мен ме мъчи темата със раждането къде да е, но пак все повече клоня към МД София. Колкото и да е мизерия майната му, важното е  децата да добре. И познати и лекари ми казват, че за близнаци само там е шанса, а в предвид че и доста рано ще ги извадят и едната има малформация там ще реагират най добре. Края на май влизам профилактично за 3 дни в болница в Тина Киркова, там раждах каката и условията бяха ок. След визитата вече трябва да го реша и да търся лекар в МД за уговорка.

# 708
  • Варна
  • Мнения: 630
Хапвайте спокойно млечни продукти, избягват се само при преждевременно зреене, а това е рядко. Не знам защо се филмират някои мами като им кажат степента- то е изцяло информативно. Док ще ви каже ако е проблем.

# 709
  • Мнения: 683
Ох, точно се чудех дали в правилно да изям едно кисело мляко Joy

Аз още от началото исках да раждам в Надежда. Харесват ми условията и ми е близо. После си избрах гинеколог, който само изтажда там, та на ЖК ми я води другаде. Със сигурност искам той да ми прави секциото и се надявам да съм там. Ако има проблем - Токуда. Имат страхотна неонатология и специалисти. Чудех се и за МД, но бях на консултация при д-р Дяволов и след това бях убедена, че крака ми няма да стъпи там, ако не е неизбежно. А и приятелки раждали там споделиха, че раждането им е излязло на цената на частна болница. За мен е много важно човек да се се чуства спокоен, да му е конфортно, да е информиран, да има вяра в лекарите и като цяло раждането да бъде положителна емоция.

# 710
  • Мнения: 122
Към мамите от Варна: актуален списък с необходимите неща в АГ

Не са ми искали никакви други консумативи, родих секцио със спин. упойка при д-р Георгиев с избор на екип - 600лв за 5 етаж Simple Smile

# 711
  • Варна
  • Мнения: 728
Споделете каква е идеята според вас на отворените врати ?
Оф, аз се чудя дали да ходя . Сякаш не искам предварително да се настройвам за обстановката Grinning
Kак така на 7-я етаж има и двойна стая ? Та аз ще си платя да бъда самичка !!! То, ако ще има някой друг в стаята да си сляза на 5-я.
Европа, и аз се чувствам по-добре да съм сама, защото още една майка и едно ревящо бебе при мен няма да ми е ок.
Розичка , ти при кой лекар си в АГ ?
Мис, след като плащаш за самостоятелна стая няма да те сложат в двойна.
Ами аз искам да отида не толкова за да видя обстановката, а просто имам много въпроси относно самото раждане. Най - вече ме безпокои, че все още не съм избрала лекар, нито имам ясна представа дали ще е нормално или секцио. Аз примерно искам да раждам на седмия, но не искам да избирам екип......а доколкото съм чела тук из форума, за да раждаш на 7 трябвало задължително да имаш екип.....и ей такива въпроси искам да си изясня.

# 712
  • Варна
  • Мнения: 163
Margaritka, благодаря за списъка. Rozi4ka аз не мога да разбера какво е това плащаш не плащаш с избор без избор, нормално, секцио , 1 ,5,7,10 етаж..... Що за глупости са. Какви са тия цени, какви са тия етажи..... Аз за това искам да отида и аз че ми е пълна мъгла. Но лекар с когото говорих от ОБ ми каза само едно. В АГ трябва да си платиш не за друго, а за отношение!!! Иначе се държат с теб много зле!!!

# 713
  • Варна
  • Мнения: 630
Много ти благодаря Маргаритка Simple Smile  преди години трябваше да се купуват и игли, конци, катетри и т.н хем и избор на екип платихме. Мм тога ВА каза- още малко и лекар трябва да занесем!
За съжаление навсякъде е така с отношението, ако не си платиш си никой Sad
Джудженце , 7 етаж е така нареченият ВИП! Стаите са самостоятелни , тихо и спокойно и са в доста добро състояние( има разбира се и други екстри и привилегии). Ако не желаеш да си там си на масовите 4-5 етаж . Там стаите са двойни , има и даже тройни. Банята и тоалетната не е самостоятелна , а я делиш със съседната стая. Сега си мислиш , какво толкова като е обща, но повярвай ми хора всякакви с различна хигиена . Обикновено жени от малцинствата ги настаняваха на 4 етаж, а останалите на 5 ти ( сега може да се е променило). Изклучително шумно е и през ноща е направо невъзможно да намериш дежурната( сигурно има доста работа да хвърчи насам натам). Ако искаш шишенце с адаптирано мляко започва едно обикаляне по етажите, пък ако те види някоя крива дежурна те нахоква .. весела картинка Simple Smile . Та всичко това разбира се е доста по- добре на 7 етаж , за което си плащаш не малко. Там има дежурна , но е на 5-6 мами. Ох, нямам много хубави спомени за периода след раждането, но и нямаме много голям избор във Варна. Дано малко са се променили нещата към по- добро

# 714
  • Варна
  • Мнения: 163
Аз все се надявам ремонта в ОБ да приключи:disappointed_relieved:

# 715
  • Варна
  • Мнения: 630
Аз няма да мога да дочакам , трябва до края на май да се видя с въпросният доктор. Няма как да чакам в последният момент. Иначе в окръжна винаги са били по усмихнати и любезни.

# 716
  • Варна
  • Мнения: 163
Искам да попитам друго. От къде се взима самия акт за раждане на детето? Ей сега четох че се взима от някакво си ГРАО след около 3 седмици от раждането. Ами педиатъра как ще го запише? Ами бележка на таткото за бащински? Или там друго трябва и още нещо да попитам. Ако нямаме брак с мъжа с който живея? Трябва ли нещо нотариално заверено че го припознава?

# 717
  • Варна
  • Мнения: 630
Нямам спомен за документите, но от болницата ти дават документи. За записването при педиатър не е проблем. За другите неща Незнам как стоят нещата, И ние мислим вече да се възползваме от бащинските, предполагам ще ни кажат в аг.

# 718
  • Мнения: X
Когато родите идва жена от ЕСГРАОН и ви пита как ще се казва детенцето и дали ще използвате 15 дни по бащинство за таткото. Тя издава документ, които поне в Надежда се взима на изписването и бащата после представя в местоработата, а те си го задвижват към НОИ.
На мен ми искаха удостоверение за брак, знам, че ако нямате брак с таткото се прави някаква декларация при нотариус, но не съм съвсем наясно.
 Актът за раждане в София се взима след 2 седмици от общината по лична карта на майката.
За новите майчета да кажа- за раждане на първо дете ви се полагат 250 лв. еднократна помощ, за второ- 600 лв. Трябва да имате удостоверение за IBAN и да попълните една бланка в общината, заедно с копие на акта за раждане (след като вече е издаден) и паричките се изплащат до 15 календарни дни.

# 719
  • Мнения: 687
Ако нямате брак, бащата отива при произволен нотариус, докато си в болницата и подписва декларация, че признава детето (стандартна, всички нотариуси я имат). Цената е около 5лв. Носи декларацията в болницата, и те си я прилагат към останалите документи.
Някои по-големи болници имат договорка с мобилен нотариус, който идва на място в болницата, но доколкото знам тогава услугата е по-скъпа.

За новите майчета да кажа- за раждане на първо дете ви се полагат 250 лв. еднократна помощ, за второ- 600 лв. Трябва да имате удостоверение за IBAN и да попълните една бланка в общината, заедно с копие на акта за раждане (след като вече е издаден) и паричките се изплащат до 15 календарни дни.
Да допълня, че помощта можете да вземете до 3г след раждането.
За трето дете, доколкото откривам е 300лв, за всяко следващо 200лв. Впечатляващо е, че на страницата на дирекция "Социално подпомагане" описват помощта само за първите две деца, все едно няма никаква възможност да имаш повече - толкова за насърчаването на многодетните семейства Simple Smile

Последна редакция: ср, 16 май 2018, 10:08 от ada123

Общи условия

Активация на акаунт