Юлски мами 2018- Тема 4

  • 54 185
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 104
Аз се следя и ще раждам ( надявам се ) във Вита. Много ми харесва новата болница, всичко е чисто, прекрасно и чисто ново. Неонатологията е от 30 г.с нагоре, а неонатолозите са страхотни. Дръпнаха си много големи имена от други болници като МД и Токуда.
Вярно е - плащаш си,ама поне засега знам за какво плащам.

Звучи супер Simple Smile напоследък чух много добри отзиви за там. В Токуда имах препоръчам лекар от наши близки приятели, но по времето на забременяване той беше напуснал и заминал за Германия. Сега знам, че отново е тук, но с частен кабинет. Мисля, че там си има текучество.

# 691
  • Варна
  • Мнения: 630
Виждам , че цените в София са двойно и тройно по големи от Варна. Имате и голям избор за мед заведения.
Момичета пишете после след като отидете на отворените врати в АГ Варна . Какво е състоянието на стаите на 5 етаж . Преди 8 години беше прилично. Но за толкова време , колко народ е минал от там и сигурно е поамортизирано. Преди години на 4 етаж настаняваха само жени от малцинствата. На 5 - всички останали  и ми казаха тогава че нямало единична стая.  И вече на ВИП - а били самостоятелни, но едва ли не като хотел , с предварителна резервация Хаха . Когато бях аз и исках да си доплатя за последният ден да съм сама , казаха нямали свободни стаи! Сега предварително ще запаЗвам( ако е все така) . Предполага , че ще е по- натоварено заради затворената окръжна. Не че е болка за умиране да съм с още някой за 2-3 дни , но предпочитам да ми е по спокойно . И в стаята  да ми влизат само мои близки , а не сулю и пулю( с извинение).
Момичета много ме мъчат отоци на краката вечер, а през деня за никъде не съм без айрянче със сол. Съвсем ниско ми е кръвното- вчера мн ми прилоша и го мерят 70/60. Пих айрян и едва го закрепих 80/60 да се прибера и да легна. Всяка сутрин пия по едно кафе , през деня вода , плодове.. но така ще е до края. Вие как сте с кръвното и как го вдигате?

# 692
  • Мнения: 61
Към положителната оценка на МБАЛ Надежда ще добавя, че много подкрепят и изключително помагат при кърменето. Постоянно кръжат консултантки и разпитват дали срещаш трудности. Мен малкия до кръв ми беше разранил зърната, но благодарение на упоритостта си и на отношението в болницата успешно си го кърмих до 1.3г.
Условията... все едно си в 4 звезден хотел. Чисто не мирише на болница. На една от лекциите за бременни главната акушерка ни каза, че дезинфектанта, който ползват мирише на портокал... Всеки етаж си има цвят като стените и дори чаршафите са със съответния цвят. Навсякъде картини, цветя... Като жени знаете колко е важно това за спокойствието ни. Едно негативно отношение на персолана не срещнах там. Изключително приятни спомени имам от раждането си там, като се надявам и предполагам, че и сега ще е така.

И аз имам допълнителен здравноосигурителен фонд, но и да нямах пак бих дала тези пари.

# 693
  • Варна
  • Мнения: 163
Моето е 120/70. Но се чувствам добре. Докато бях на работа краката ми бяха като чужди. От глезените надолу до пръстите бяха като баници. След 12 часа работа беше ужас. Но сега понеже съм си вече у дома, о, чудо !!! Имам глезени. Трябва почивка просто


# 694
  • Мнения: 2 485
Тони, щом имате договор с Вита, препоръчвам там.
За отоците не допринася само солта. Намалете въглехидратите и ще има подобрение.
Кръвно 80/60 - не ми се мисли Anguished Моето всъщност също беше толкова и го оправих с почивка и повече сън.
Мен ме наболява ниско долу коремът около предишното секцио. Ходих на преглед, уж всичко е наред и ще наблягам на магнезия.

Последна редакция: вт, 15 май 2018, 17:16 от little afternoon

# 695
  • Мнения: 208
Тони, щом имате договор с Вита ще ти препоръчам направо лекар. Аз няма финансовата възможност да се следя и раждам при нея, но е изключителен специалист - д-р Богословова. Тя си има частен кабинет, но води ражданията във Вита и работи с допънителни осигурявания. Ако прецениш ще ти дам контакти.

# 696
  • Мнения: 2 485
Ако можех, пак щях да съм при д-р Благословова и аз Simple Smile

# 697
  • Мнения: 321
Утре имам час при един доцент в Шейново, той ни е семеен познат и ще се допитам до него...ще имам предвид и Вита, нашият застраховател покрива само избор на екип, затова още се колебая. Важното е бебетата да се родят живи и здрави, а останалото не е толкова първостепенно. Мерси за съветите Simple Smile

# 698
  • Мнения: 134
Момичета въпроса ми е към майките с три деца.Вярно ли е,че третото дете се ражда доста преди термина?Mom of 3 моля за мнение като жена с опит.
Тери, вкара ме в размисъл с този пост и на последната консултация питах дали има такива данни, отговориха ми НЕ. Имало статистика, че ако имаш преждевременно раждане има вероятност да родиш пак преждевременно, но нямат данни всяко следващо раждане да е по-рано от предишните.
Mom of 3 не съм сигурна дали разбирам правилно въпросът ти за упойките при секцио, на теб какви опции ти представиха? Моята консултация относно секциото е  Юли, едва тогава ще съм наясно с анастезата и останалите подробности около раждането и изписването.

# 699
  • Мнения: 1 770
Привет момичета! 💜

Тери, влез в темата за многодетните майки. Там точно сега се разисква този въпрос и ще прочетеш и други мнения. Няма закономерност според мен. Първите две ги родих по-рано, а третото преносих с две седмици.

passenger, със сигурност няма да ме разбереш, защото и аз самата не знам какво да питам. 😀 Питах на посоки, защото не съм говорила още с доктора как точно ще бъде. Скоро ще определим датата, която ще е около 10ти юли. Ако някоя мама разбира от нумерология да каже коя дата е добре да се ражда. 😊

Днес бях на преглвд и казаха, че бебето е 1600г в 31ва седмица. Не знам това дали е добре(предвид, че го смятаха за малко) На 17ти имам преглед при АГ и ще.ми разчете резултатите. 👍

# 700
  • Мнения: 587

Скоро ще определим датата, която ще е около 10ти юли. Ако някоя мама разбира от нумерология да каже коя дата е добре да се ражда. 😊


Ако не настяоваш на задълбочени анализи, можеш да му изчислиш личното число и спрямо това да видиш кое число за какво е предпоставка. Сборуваш числата от дата, месец и година до едноцифрено число и се получава. Доста инфо има в Гугъл, провери Wink

# 701
  • Мнения: 547
И аз днес бях на преглед при АГ,в 30+5 гс съм и бебо е около 1,500кг.Пак не направихме свястна снимка,все се крие тоя маймун.Grinning Всичко е супер,само дето още е седалищно и не се е обърнал.Много се надявам да се завърти и да си родя нормално,стискайте палци Simple Smile Каза също,че и плацентата е вече 1ва степен,но било нормално.

# 702
  • Мнения: 1 756
Какво значи, че плацентата е първа степен?

# 703
  • Мнения: 1 770
А моето бебе е с главата надолу. Аз си го знаех, де. Постоянно ми натиска на читала, от което нонстоп ми се пишка,  а ритниците са високо под гърдите.
Благодаря за съветите на всички!.😘😘😘

# 704
  • Мнения: 547
До колкото знам,това е степен на стареене на плацентата.До 30-та седмица тя трябва да е с нулева степен на зрелост.Първа степен е нормално да се случи между 27 и 34 седмица.Втора степен – от 34 до 39 седмица.Трета степен – след 37 седмица.

Общи условия

Активация на акаунт