Юлски мами 2018- Тема 4

  • 54 203
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • Варна
  • Мнения: 2 752
Така наречения им ВИП е на 7-я етаж и за там с избор на екип цената е 1200 лв. Ако ме накарат за тея пари да нося и конци и тн.. ще се ориентирам последните дни, ако ми е наред всичко към Майчин дом за същите пари , само дето ще вляза на нормални европейски условия с личните си вещи и нищо друго !
За този списък знам, че основно нещица за бебето, лични вещи и разни лигнини, превръзки и тн.
Аз си мисля за спиналана упойка, ама пак не ми мърда 24 часа в интензивно отделение ! То такава им е пордедурата след секцио Wink

# 676
  • Мнения: 1 770
Момичета, аз ще имам за пръв път секцио. Каква е по-добре да бъде упойката? Кажете, ако трябва да се обърне внимание на нещо! Благодаря! 💜

# 677
  • Варна
  • Мнения: 163
rizi4ka как се записа? Би ли ми дала телефон ако мога и аз да се запиша?

# 678
  • Варна
  • Мнения: 630
Mom of 3 , има си покаЗания за едната и другата упойка. Зависи и в дадената болница дали имат готовност, разбирай апаратура . Малките аг отделения и болници нямат възможност за пълна упойка. И двете упойки имат плюсове и минуси, моите притеснения към спинална та е наличието при мен дискови изменение. Няколко пъти в живота ми се е налагало обща упойка и знам горе долу там какво ме очаква. Просто този път искам да съм да съм в съзнание  и да си го видя Simple Smile . В майчин дом Варна няма интензивно и още няколко часа след секцио ти оставят бебчето при теб.
Miss_v благодаря ти за информацията ! Аз бих искала да съм сама в стая, че имам неприятен спомен от предният път. Една мама която нон стоп мрънкаше и плачеше повече от бебетата( тя беше на 18г)  , и не можах въобще да поспя и един час за два дни и половина. Така , че Незнам колко се доплаща, но определено искам самостоятелна стая.

# 679
  • Варна
  • Мнения: 2 752
Споделете каква е идеята според вас на отворените врати ?
Оф, аз се чудя дали да ходя . Сякаш не искам предварително да се настройвам за обстановката Grinning
Kак така на 7-я етаж има и двойна стая ? Та аз ще си платя да бъда самичка !!! То, ако ще има някой друг в стаята да си сляза на 5-я.
Европа, и аз се чувствам по-добре да съм сама, защото още една майка и едно ревящо бебе при мен няма да ми е ок.
Розичка , ти при кой лекар си в АГ ?

# 680
  • Мнения: 321
Към мамите от София, има ли някоя, която се е насочила към АГ Майчин дом? Знам, че там има отлични лекари, слушах ги на форума за бременни през март, но битовите условия не са от най-добрите....

# 681
  • Мнения: 208
Тони, аз доста се колебах между МД и шейново. В крайна сметка избрах втората.
От МД ме изгониха многото ромски майки и техните роди, които се точат на талази, особено, као се роди момче.
Неонатологията - навсякъде в Сф се държат гадно неонатолозите, но тази в МД тотално потъна след като всичките й лекари отидоха в Токуда (не помня новото име). Говори се, че на следващата акредитация ще им вземат и най-високото ниво, именно заради малкото лекари, останали в неонатологията.
Изгони ме и мнението на доста жени, родили там, които през цялото време след раждането са били на някаква "въртележка" - заради многото родилки и малкото персонал постоянно е липсвала информация - за изписването, за бебето; никакво съдействие за кърменето, ревящи бебета на 3 етажа.

Не съм раждала там и не мога да твърдя от личен опит, но вярвам на момичетата, които са ми много близки и няма да ме лъжат.

В Шейново ходих на отворени врати и това ми затвърди позицията да съм там.

Разбира се, всеки си знае. Моето мнение, че ще направиш най-добре да отидеш на отворени врати и сама да видиш Simple Smile

# 682
  • Мнения: 114
Аз се насочих към МД. И ЖК ми е там и запис на  тонове правя там. Още се колебая на кой етаж да съм, но това може би след раждането ще го решавам в зависимост дали естествено или секцио.

# 683
  • Мнения: 321
Тони, аз доста се колебах между МД и шейново. В крайна сметка избрах втората.
От МД ме изгониха многото ромски майки и техните роди, които се точат на талази, особено, као се роди момче.
Неонатологията - навсякъде в Сф се държат гадно неонатолозите, но тази в МД тотално потъна след като всичките й лекари отидоха в Токуда (не помня новото име). Говори се, че на следващата акредитация ще им вземат и най-високото ниво, именно заради малкото лекари, останали в неонатологията.
Изгони ме и мнението на доста жени, родили там, които през цялото време след раждането са били на някаква "въртележка" - заради многото родилки и малкото персонал постоянно е липсвала информация - за изписването, за бебето; никакво съдействие за кърменето, ревящи бебета на 3 етажа.

Не съм раждала там и не мога да твърдя от личен опит, но вярвам на момичетата, които са ми много близки и няма да ме лъжат.

В Шейново ходих на отворени врати и това ми затвърди позицията да съм там.

Разбира се, всеки си знае. Моето мнение, че ще направиш най-добре да отидеш на отворени врати и сама да видиш Simple Smile
Дакота, страшно ми помогна да взема решение, аз се колебах доста, но след твоя и други отзиви се отказах от МД. Сега проверявам вариант за Аджибадем( бившата Токуда) тъй като имам допълнително здравно осигуряване. За Шейново се колебая, защото и там е голяма навалица, а честно казано ще раждам веднъж и искам да имам добри условия.

# 684
  • Мнения: 208
Тони, ако имаш възможност за Токуда - давай смело. Само 1 момиче познавам, родило там, но остана доволна от условията, лекарите и неонатологията. Единствено ме посъветва, ако съм там, да не плащам всичко наведнъж. Те си платиха в началото и към края на престоя акушерките взели да й се мръщят Grinning Разбира се, възможно е да си е въобразила (конкретно тя имам предвид) Grinning

# 685
  • Мнения: X
Тони, ако имаш възможност раждай в Надежда. Това е най- най- добрата клиника. Родих там преди 2 години първото си дете и през цялото време се чувствах като у дома. Мога да родя още 10 пъти там- спокойствието ни не е маловажно, въпреки че се заплаща. Отношението на всички е уникално, лекарите са едни от най- добрите в страната (да не казвам на Балканите, защото когато раждах имаше майка от Белград) , а неонатология е на най- високо ниво.

След мен изпратих още 4 приятелки и всичките са на същото мнение 💐
И аз съм с допълнително осигуряване и ми върнаха част от сумата за раждане.
Иначе цената е 1950 лв. независимо дали естествено или секцио и включва абсолютно всичко необходимо. От теб се иска само твоите принадлежности и комплект за изписване на бебчо.

# 686
  • Мнения: 104
Има ли дами, които се следят и ще раждат в Щерев? Simple Smile В началото много се колебаех между Токуда и Щерев заради неонатологията, но в крайна сметка избрах Щерев и засега съм изключително доволна от висчко. Лошото е, че не приемат за раждане преди 37 седмица и при непредвидени обстоятелства изпращат в МД.

# 687
  • Мнения: 321
Благодаря ви момичета, след разговор със застрахователя се оказа, че имам договор само с Вита и един МЦ, утре имам среща с наш познат лекар в Шейново и май ще избера тази болница. За Надежда знам че са с прекрасни условия, но не мога да си позволя 2000 лв за раждане, досега ходя на ЖК в Щерев, където всичко е платено...В Шейново ще съм секцио, поради инвитрото и не искам да рискувам с прекалено напъване, ще си платя и отделна стая, за да е малко по-комфортно...

# 688
  • София
  • Мнения: 1 114
Аз се следя и ще раждам ( надявам се ) във Вита. Много ми харесва новата болница, всичко е чисто, прекрасно и чисто ново. Неонатологията е от 30 г.с нагоре, а неонатолозите са страхотни. Дръпнаха си много големи имена от други болници като МД и Токуда.
Вярно е - плащаш си,ама поне засега знам за какво плащам.

# 689
  • Мнения: 321
Има ли дами, които се следят и ще раждат в Щерев? Simple Smile В началото много се колебаех между Токуда и Щерев заради неонатологията, но в крайна сметка избрах Щерев и засега съм изключително доволна от висчко. Лошото е, че не приемат за раждане преди 37 седмица и при непредвидени обстоятелства изпращат в МД.
Аз се следя в Щерев, имах и 1 мисед там миналото лято, лекарите са добри, условията също, единствено голямата цена ме спира, секциото заедно с престоя е около 3000 лв, а вече съм инвестирала доста в тази клиника. Иначе, нямам забележки, но по-сложните случаи ги пращат в бившата Тина Киркова, която е на 200 м...

Общи условия

Активация на акаунт