Юлски мами 2018- Тема 4

  • 54 234
  • 739
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 321
А фраксипарина всеки ден ли го биеш или през ден? На мен АГ ми каза, че се спира 32г.с., защото може да увреди по някакъв начин сърцето на бебето. А аз го спрях в края на 30г.с., понеже Бебчо върви с 10 дни по-голям. Сега си бия само фраксипарин 0.3 през ден, казаха че е достатъчно. Надявам се да е така.
Фраксипаринът има действие в рамките на 24 часа, през ден няма никакъв ефект, все едно не го слагаш. Не знам АГто ти доколко разбира от хематология, но Фраксито се бие до 24 часа преди раждане, както и седмица след раждане.Това е по препоръка на проф.Паскалева, най-добрият специалист по тромбофилии...

# 661
  • Варна
  • Мнения: 163
Въпрос към родилите мамчета!. В коя седмица си приготвихте багажа за болницата? Аз съм в 33 г.с. но ми се струва рано още багажа ми да седи приготвен....

# 662
  • София
  • Мнения: 1 125
Не съм родила, но лекарката ми каза, че след като ми връчи 45 дневния болничен - да го стягам, че вляза ли в 9 месец, по всяко време може да се случи случката Simple Smile

# 663
  • Варна
  • Мнения: 163
То не остава много..... А някой знае ли какъв е списъка за АГ Варна? Че явно за ОБ няма да стане😞😞 А така ми се иска да родя там.... За АГ нещо не ми се чува

# 664
  • Мнения: 437
Сега сигурно до последно няма да го приготвя. Предния път ме чакаше готов от 36-37гс

# 665
  • Варна
  • Мнения: 2 754
То не остава много..... А някой знае ли какъв е списъка за АГ Варна? Че явно за ОБ няма да стане😞😞 А така ми се иска да родя там.... За АГ нещо не ми се чува

Чета аз неприятната ситуация в темата за ОБ и се чудя какво още го мислите ?
За съжаление отношението на лекарите им е изключително неадекватно според мен !
Значи лекарите наистина сигурно нямат точна представа кога ще започне и свърши този ремонт и точно за това ги прави несериозни към пацинетките си , на които им предстои раждане евентуално в този период. Би трябвало директно да ги ориентират към другите две родилни отделения в града !

Просто е време да се ориентирате за всеки случай към друг лекар за израждането, ако ще сте с избор на екип или като дойде момента звъните на лекаря си и питате къде да отивате.

Кой е лекаря ти в ОБ ?

# 666
  • Варна
  • Мнения: 163
Нямам лекар там, наблюдаващата ми е във Владиславово. Иначе съм се ориентирала към Нешев

# 667
  • Варна
  • Мнения: 630
Момичета другата седмица живот и здраве ще ходя към Аг Варна . Ако някоя ме изпревари да пише за списъка. И на мен ми казаха да започна да си подготвям багажа , след като ми връчат болничния( този петък) . Незнам на какво се дължи , но с всяка изминала година все повече нараства броя на родилите преждевременно. Може би затова ни съветват от рано да се подготвим, не само багаж , но и психически. Аз лично смятам да го започна след като избера екип и заложим дата за секцио. До тогава лежане и магнезий Simple Smile

# 668
  • Варна
  • Мнения: 2 754
Европа, аз евентуално ще ходя на преглед до АГ края на седмицата и ще питам за списъка.
Ама не мен ми е рано. Аз съм 29+5 днес, а 45 дневния ми започва от 10 юни.. почти месец имам дотогава.
Кой и как ще избираш  лекар в АГ ?

# 669
  • Варна
  • Мнения: 163
Ходих до АГ- то, но......не видях никакъв списък.... Или е някъде другаде или няма или.....не знам.... Към края на седмицата пак ще отида

# 670
  • Варна
  • Мнения: 2 754
Той не с ели иска този списък от регистратура примерно ? И аз не знам честно казано, но знам, че имат такъв Grinning И то достаааа обемист !

# 671
  • Варна
  • Мнения: 163
Нямаше никой на регистратурата.. И аз така знам, че е доста тъпия им списък...

# 672
  • Мнения: 135
По- добре първо да питате АГ, който ще ви изражда какво ще е необходимо да носите. Понеже аз също се стъписах като видях конци, памуци, ръкавици.... Но АГ- то ми каза само мои и на бебето принадлежности да нося, каквото мисля, че ще ми е необходимо.

# 673
  • Варна
  • Мнения: 630
За сега съм се насочила към др Георгиев. Списък едва след разговор и преглед при доктора. Наистина е обемист списъка, но по стари спомени една не малка част са игли, конци и други медицински материали. Аптеките около АГ имат готовност за този списък. До колкото разбирам списъкът е различен дали ще си на 4-5 етаж или на 9 етаж ( ВИП ). Аз даже цените Незнам как са, влязох в сайта на АГ но там всичко е по пера и не знам точно колко и как да калкулирам. Общо взето за всичко трябва да разпитам май май. Иначе в интернет има приблизително какво да си носим за нас и за бебето, пък и татковците каква им е работата докато ние си “ почиваме “ в болницата. Аз лично предният път , ако искате ми вярвайте , влязох само с едни джапанки и една нощница - за планово секцио. После ми донесе мм една вода и телефона , и чак на третият ден ми донесе останалите неща. ( първите два дни и половина бях в реанимация и нито има място да слагате багажи, нито ще ви потрябва нещо кой знае какво). Сега се замислям за спинална упойка, само за да избегна тези дни в реанимация , ама в крайна сметка ще бъде тежката дума на док.

# 674
  • Варна
  • Мнения: 728
До момичетата от Варна, аз се записах за ден на отворените врати в АГ за 30.05, така че ще питам за списък. Иначе и аз имам доста време все още, 45 дневния ми ще стартира на 8.06.

Общи условия

Активация на акаунт