Октомврийчето пюрета иска вече, порасна малкото човече - Тема 7

  • 55 719
  • 775
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: X
Нямаме Айко, но погледнах, че има някакви в Практикер, после ще накарам ММ да се замъкнем до там да купим. Simple Smile
Попи, и с фолио е идея, благодаря. Ако в крайна сметка не намеря, така ще действам и аз.

# 556
  • Мнения: 1 639
По-скоро толкова ранното слагане на гърне няма за цел да маха памперса и да ги учи да ходят съзнателно в гърнето. Идеята е, че някои деца имат метаболизъм като часовник и той би могъл да се използва. Така постепенно докато расте ще свиква с гърнето и евентуално един ден ще започне по-лесно да го използва когато прецени за необходимост.

Около мен масово децата си стоят с памперсите до към третата си годинка. Имат проблеми с градината, защото в първа група вече лелките категорично отказват да сменят памперсите. Има реален шанс да ни приемат в ясла още тази есен и дори и да отложа тръгването за пролетта, там ще се опитат да я научат на гърне така или иначе.

Големия тръгна на ясла на 1г 6 месеца, изобщо не го научиха, правеха опити както и аз правех но ми казваха не е готов, просто той отказва да пишка на гърнето. Някои деца просто психически немогат. Знам че не са го правели защото ги мързи да го учат защото учителките му бяха страхотни, казваха ми да нося 8 чифта гащи когато се опитваха да го отучат, но те имат достатъчно опит и знаят дали детето е готово или не. За момченцата особенно изобщо не е хубаво заради тестисите да са с памперс и колкот по-рано го свалят толкова по-добре. Моята приятелка педиатър всеки път ми се караше, е хубу де ама кво да ходя в парка и той да сере по пътя:) Просто не ставаше:) Няма да забравя отиваме на море беше на 2г и нещо и махнах памперса, почна да играе на люлките на хотела а аз събирах след него да не казвам какво а той се хилеше, доволно си играеше и беше видимо доволен от геройствата които вършеше...Аз просто споделям моя опит но естествено всяко дете си е различно.Нямахме проблеми с детската защото той е роден през март и тръгна на детска на 3г 6 месеца и тогава вече беше без памперс, но някой тръгват по-рано и колкото и да се заканват в детските че с памперс не ги приемат имаше дечица още с памперс в групата на Големия, нямаше проблем...
В яслата нито веднъж не са ми го върнали нааакан и с несменен памперс, винаги беше добре почистен и с хубаво миришещо дупе:)

# 557
  • Мнения: 1 639
Надявам се да не ми се скарате че пак друг пост, но Schnappsy, има едно друго нещо, аз направих грешката че докато малкия беше още вкъщи не се пробвах да му махна памперса защото после тръгне ли на ясла вече става трудно, ако те не му го махат там през деня (а те не се навиват много лесно щото като имат 20 деца и немогат да сменят гащи през 10 минутки) става трудно защото ти само вечер го виждаш за няколко часа, ако е хубаво времето гледате да сте навънка. После другия шанс е моретата, но ако си закъснял може да неще детето, както аз явно бях закъсняла. Та да хубаво е от рано да се пробваш просто според мен лично трябва поне годинка да чукнат, иначе преди това малко незнам струва ми се напразни усилия.

# 558
  • Мнения: 35 110
Богомил още не може да стои седнал и хич не се замислям още да го слагам на гърне.

# 559
  • Бурса
  • Мнения: 647
Каката я бях слагала на гърне от 7 месечна по препоръка на педиатър, но си беше общо взето по скоро за занимавка, не съм я насилвала да стои там и така и не свикна да си върши работата в гърнето. Спрях с опитите. Когато стана на година и 7 месеца реших че махаме памперса. Просто го свалих един ден и сменях напикани гащи и дрешки нон стоп някъде 5-6 дни и си свикна. Не е голяма мъка. Просто вземах и за навън по 3 чифта дрехи за преобличане, подлагах нещо в столчето за кола и така. Без компромис за връщане на пампата и си свикна. Тръгна на ясла на 2 години точно и си беше пушка, лелките я хвалеха за хигиенните навици.

Бихме днес хепатитната на беба и я мериха, на 6 месеца е 7400, 71см. Качила е само 300гр за месец, но ми казаха че е ок. Тя е много активна, пълзи и явно хаби много енергия.

# 560
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 131
Вчера като бяхме на нефролог ме посъветва да я слагам на гърне от момента в който сяда стабилно и самостоятелно

# 561
  • Мнения: 4 005
Как приготвяте оризовата каша,с колко вода или мляко?Мога ли вътре да сложа плодово пюре?

# 562
  • София
  • Мнения: 874
Моето момче тази сутрин падна от леглото. Леглото ми е високо и съм много притеснена. Поплака си, но аз така се панирах, че постоянно ми се струва. че не се държи като друг път....ох, дано нищо му няма. А бях толкова сигурна, че ще го опаза я няма да пада....уж за секунди, да изплакна каната за вода, и като чух туп, щях да получа удар. Сега се чудя защо плаче, защо не спи, защо спи.... ох ужас.
Жани, как захрани с месо и жълтък? Ако можеш да ми кажеш като количества, дни и време между двете, и давала ли си друго ново в това време (каша, плод...). Аз купих, сварих, пасирах и сложих във формички за лед пуешко месо и мисля да започвам от утре. Формичките ми са по 5 гр.
На мен пък икейското столче ми се видя много малко и реших, че после ще трябва да взимам друго, та взех от айко едно съвсем обикновено. Не му е много удобно, но има колани и няма как да изпадне. А и ние сме все навън, та пюрета и каши яде предимно в количката.
Стефи, аз слагам каша в купичката и сипвам вода/АМ според консистенцията на плода. Ако е по-гъст, правя по-рядко пюрето, и обратно. Круша+ябълка ми правят около 150 гр, като добавя и каша и следобедната закуска ни е готова.
Но като гледам май ще трябва да престана да правя аз пюрета, че уж за всеки случай да имам, и съм накупила поне 50 бурканчета.
И последно един въпрос, дано има кой да ми отговори. Не искам да взимам бебешки уред за готвене на пара и пасиране, но гледам сега крокпот и мултикукър и се чудя кое бих могла да взема, та да готвя и за себе си в него. Едва ли могат да се сравнят, но все пак...
Пиша си аз, и като се сетя за падането и ми се свива сърцето! Sad
Вчера бяхме на консултация. 8 килца и 69 см.

# 563
  • Мнения: 4 005
И аз все се притеснявам дечко да не падне или да се удари.На спалнята не мога да оставя за секунда.Търкаля се като мечок.Обграждане в възглавници не върши работа.С ръка да ги бутне и падат.Сега съжалявам,че като беше време не купихме сгъваема кошара,а се набутахме с дървена.В нашата не е безопасно.Дърпа обиколниците,обръща се по корем и се опитва да прави кълбо.Като забучи глава в дъската и давай напред..Grin Ако бяхме взели сгъваема поне нямаше да се притеснявам да не се халоса и можеше да играе в нея спокойно.Голямо диване е мойто.

# 564
  • София
  • Мнения: 874
Стефи, същата работа с дървената кошара. Блъска си главата постоянно. Но поне отблизо. А това падане...

# 565
  • Мнения: 18 435
Имам само крокпот, така че не мога да сравня с мултикукър. Бухаш всичко и зарязваш, а като се върнеш, е готово. Обаче аз запичам за 10-ина мин. (с все съда на крокпота), защото иначе става леко като сварено или задушено. Месото се разпада. Готви на 4 или 8 часа и се самоизключва, само държи топло. Идеално да имаш сготвено след разходка или работа. Мултикукърът май иска повече да поглеждаш, добавяш или поне така ми се стори от рецептите. Крокпот в Амазон е доста по-евтин от по нашите магазини.

# 566
  • София
  • Мнения: 874
Poppy, благодаря ти. И аз май към крокпота се насочвам именно заради това. Гледах една в youtube, с мултикукър, ами че тя си готвеше направо. То така се обезсмисля! Само ми се иска да можеше и да запържва, ама каквото, такова.

# 567
  • Мнения: 35 110
Как приготвяте оризовата каша,с колко вода или мляко?Мога ли вътре да сложа плодово пюре?
Аз слагам една и половина супена лъжица каша, 90 мляко мляко с 2 лъжички ам. И две чаени лъжички пюре от сливи. Ако ми се стори гъсто добавям още малко вода

# 568
  • Мнения: 1 872
Не е късно за ЕБХ.

Ние още го издържаме, защото не стои стабилно седнал. Тия дни ще пробвам гърнето, но ми се струва, че чак към 8-ия месец ще може да го ползва. Той едва днеска за пръв път се завъртя от гръб по корем (обратното го прави от време на време от около 2 месеца).

По темата с пюретата: babybio също са доста чисти. Досега съм попадала само на добавени мащерка (в зеленчуково) и ванилия (в плодово). По-добре е от нишестета в повечето други.

Само не мога да разбера каква е тая мания да се дават кисели. Има ли нещо полезно в тях освен плодовете?

Аз мисля от утре да почна с каша от амарант (има естествено високо съдържание на желязо). Някой правил ли е?

# 569
  • София
  • Мнения: 874
Как приготвяте оризовата каша,с колко вода или мляко?Мога ли вътре да сложа плодово пюре?
Аз слагам една и половина супена лъжица каша, 90 мляко мляко с 2 лъжички ам. И две чаени лъжички пюре от сливи. Ако ми се стори гъсто добавям още малко вода
На мен преобладаващ ми е плода и слагам съвсем малко каша, за плътност и калории, че нали само плод не може да замести хранене.

Общи условия

Активация на акаунт