Октомврийчето пюрета иска вече, порасна малкото човече - Тема 7

  • 55 747
  • 775
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: X
Сега на консултацията на 27.04. ще го проверяват за белег. Така или иначе няма такъв.

# 661
  • Мнения: 1 716
И ние нямаме, но ми е чудно защо нищо не казаха. Само спомена педи, че още една ваксина остава и после чак на годинка ще я боцкат, а вече беше минала 6м на консултацията. Общо взето все трябва да им се бутам, да им се меся и подпитвам. На последната консултация, на 6 м., ми вика доки - вече можеш да я храниш с лъжичка :Д а пък аз от начало само с лъжичка давам, ако нея я чаках - не знам...

# 662
  • Мнения: 217
Напоследък не ми остава време да пиша, но си ви следя редовно.
До колкото знам проверката за белега се прави около 7 м, малкия има лек белег за сега.
Днес бяхме на консултация за 1 м не е наддал въобще (7,360кг и 67см). Ама той хем през ден си пропуска последното ядене, хем по цял ден е див. Педиатърката иска да започвам кашите.  Аз го захранвам от 23дни, от 4-5 дни е със заместен обяд, има въведени 6 зеленчука и 2 плода. Утре прави 6 м и ще започна следобед да му давам оризова каша.
Прегледа го на ехограф: черен дроб, бъбреци, слезка, пикочен мехур и незнам какво още, всичко е в норма. Даде направление за изследвания.
За кг бяхте писали, аз имам да свалям още 3кг, но се чувствам по- отпусната 😐
Ние излизаме всеки ден, но в повечето случаи по работа, с него обикалям по държавните институции да вадя документи, че няма на кой да го оставя. На него определено му е много добре навън, постоянно се върти и оглежда да не пропусне нещо. 😁

Последна редакция: пн, 23 апр 2018, 18:50 от _Neytiri_

# 663
  • Мнения: 1 639
И ние минахме през ехограф и кръвни,Педи каза че всичко е в норма. Хемоглобина е 107 и каза че е супер. Като го видя след 2 седмици за ваксините вече ще питам дали да въвеждам месо. Днеска мисля слива да дам, кой знае кво акане ме чака после:) аз със зеленчуците поизостанал, все още си седя на обичайните, тиква,пъщърнак,морков и картоф. Ама не бързам хич вече с тия зеленчуци защото той просто не ги харесва. Яде вече сам си отваря устата но едно бурканче от 125 яде до половината с ухота и после почва да мрънка. Иначе лудница,стана лято и всеки ден някой идва вкъщи, не че се оплаквам ама все късно лягам, на следващия ден е кочина, ужас...

# 664
  • Мнения: 1 872
Може просто да му е рано още. Анди по Великден (на 6м и 1 седмица) рязко скочи от 40-50гр на ~150 за обяд. Сега вече и на закуска блъска по таблата от зор за още и изяжда над 100 и тогава.

Тиквичката вариант ли ви е (имам колега с алергия към нея)? На мен ми е гадна варена, ама дребчо много я хареса.

# 665
  • Мнения: 18 447
И дребс започна да яде малко пюре. Както ядеше по 120-130, че и отгоре, сега хапне 10-ина лъжички и започва да мрънка. Някой път и на плодовите се мръщи, друг път пита за още. Не насилвам, колкото иска - толкова.

# 666
  • Мнения: 766
Бебси ме побърква направо. От няколко дни сетрин кано стане до вечерта до 20-21 няма спане. Вчера към 18 се скъса от пищене и реване, цял час и половина, магазина и целия квартал ни разбра. Сутринта се опитах да я приспя след като се нахрани в 07:30, пак рев, тръшкане и в 09 се отказах. Период ли е, скок в растежа ли, не знам, но съм изнервена, ну ме оставя по цял ден. Няма миг спокойснвие, в такива моменти ми се иска бабите да са в София.

# 667
  • София
  • Мнения: 5 617
Според мен има спящи и неспящи бебета. Детето на зълвата е на 10м, спи сумарно за 24ч около 8-9ч. Моя има нощен сън от около 10ч и през деня различно, обикновено две дрямки от по 30-40мин и следобеден сън от час и половина.
Аз мога да се похваля, че пак прояде, явно като избиха зъбчетата. Вчера едва успявах да напълня лъжицата. Той яде между 180 и 220гр, различно.

# 668
  • Мнения: 766
Според мен има спящи и неспящи бебета. Детето на зълвата е на 10м, спи сумарно за 24ч около 8-9ч. Моя има нощен сън от около 10ч и през деня различно, обикновено две дрямки от по 30-40мин и следобеден сън от час и половина.
Аз мога да се похваля, че пак прояде, явно като избиха зъбчетата. Вчера едва успявах да напълня лъжицата. Той яде между 180 и 220гр, различно.


Лорен има макс 11 часа сън за денонощие, в добрия случай. Проблема не е толкова, че не спи, а че все мрънка от известно време, какво ли не правих и няма угодия.

# 669
  • Мнения: 1 639
Ами Малдини плодовите пюрета ги яде без проблем, това ми показва че не му харесва зеленчука. И той има периоди ако не е в настроение или е изморен неще да яде, иска си млякото.

# 670
  • Мнения: 217
Unknown, ние сме като вас със спането.
Иначе за яденето на обяд изяжда макс 120гр и повече не иска, обаче ако му се спи или е много гладен и 5 лъжици не мога да го накарам да изяде, иска мляко и това е.
Алекс, Августина честити месечинки на юнаците, немога да повярвам, че станаха на 6 м 😁❤

# 671
  • София
  • Мнения: 5 617
Аз съм лоша в това отношение, държа да има режим. Щом яде пюре на обяд, това ще яде. Щом СЗ е каша или плодово пюре, това ще е. Ако му се доспи преди баня, започвам да играя с него - на АГ, шезлонга, столчето за хранене, на земята - разсънвам го и заспива след баня и хранене.

# 672
  • Мнения: 18 447
Моето вече се е случвало да заспи седнала, докато яде на столчето за хранене пюре, а днес окапа, докато ѝ сменях памперса. Заспива изведнъж, много е смешна.

Както се оплаках, че не яде пюре, изяде не знам колко, но беше доста - батат, морков, пащърнак и малко червена чушка, която от вчера въвеждам. Беше доста вкусно, и на мен ми хареса. А сутринта изяде почти пюрирана цяла средна ябълка с малко кокосово масло.

# 673
  • Мнения: 4 005
Дечко всеки ден различно.Един път яде,друг път не.Вчера от както се върнахме от разходка,от обяд настана непрекъснат рев.Нито пюре,нито мляко,нито игра,нито сън,само рев и рев.Незнам какво беше това чудо.В  20 вечерта успях да го накарам да хапне малко тиква и заспа към 21:30.Но цял ден преди това не беше ял нито спал.
Днес дадох заешко.Хапна много малко от пюрето.Мляко неискаше.
Ние занесохме шезлонга на село,че нашият вече неиска да седи в него.Активната гимнатика също му омръзна.Всеки ден сменям играчките,но за нула време му омръзват и почва да се търкаля по корем и изобщо не гледа играчките.Вече незнам с какво да го развличам.Само като сме навън кротува.

# 674
  • Мнения: 2 396
Neytiri, благодаря!
Да са ни живи и здрави 6 месечните момчета!
За съжаление времето наистина минава безпощадно бързо и трябва да използваме пълноценно всеки миг с тях.

Аз опитвам да захраня с картоф от 1 седмица, ама нещо не се харесва на пюре- само много разредено с АМ го консумира.

Общи условия

Активация на акаунт