Октомврийчето пюрета иска вече, порасна малкото човече - Тема 7

  • 55 672
  • 775
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 4 005
Два дни подред давам заешко и на дечко му излязоха ситни пъпки по лицето,врата и отзад на гръбчето.Как да разбера дали е от заека или от претопляне.Моят страшно много се поти,особено като излизаме и като спи в количката гръбчето му става вир вода.Сега се чудя да продължавам ли със заешкото или да спирам.
И аз започнах постоянно да предлагам на бебо шишето с водата.Нефрологът каза да му давам много вода защото е много активен и губи течности.Каза да му давам след хранене,между храненията и изобщо когато се сетя.
На нашият белегът му е като сиво петънце.Миналия месец го гледаха.Аз дори не се бях заглеждала.

# 736
  • Мнения: 217
Стефи, аз така като му въведох картофа и по същия начин му излязоха пъпчици, тогава реших, че е някаква алергична реакция. Спрях да давам картоф, пъпчиците минаха и след седмица се повтори, само че тогава не бях въвеждала нищо ново и чак тогава се усетих, че съм го претоплила. Бяха първите горещи дни и той имаше пъпчици, там където се е изпотявал, по ръцете и краката нямаше въобще.

# 737
  • Мнения: 833
Моето бебе вече е пътешественик. Последните 10 дни има две кратки излизания в Македония и Турция за по два дни, в голяма компания. Всеки иска да я гушка, да я носи, закачат я... В началото беше изнервена, не търпеше никого, но май свикна и се нормализираха нещата. Впечатлена съм от турците особено. Изглежда децата там са в култ. Нямаше човек, който да не я види и да не й се порадва искрено. Съвсем непознати хора я пипат и й говорят и я благославят. В началото, признавам си и аз се изнервих, но и аз свикнах.
Започнах захранването днес импровизирано с краставица. Дадох й едни парче в ръка да си го смуче. Има интерес, това е сигурно.

# 738
  • Бурса
  • Мнения: 647
Турция е страна супер устроена за семейства с деца. Тук независимо млади стари, всички хора се радват на бебчета и деца. Ако не си предупреден може да ти е странно в началото. Ние отидохме за два дни до Кушафасъ и бебата се държа много добре, въпреки че и излизаше зъбче. И за напред ако някой се чуди и има възможност за почивка с деца в Турция е супер.

Ние сме още в Измир, но в неделя се прибираме окончателно във Варна. Вече нямам търпение.

# 739
  • София
  • Мнения: 5 615
Neytiri, голям сладур.

Не знам дали писах, ама съм отчаяна с моя дивак. Вчера е изпил точно 390мл мляко максимум 30мл вода (и то с лъжица). Толкова го мъчат тия зъби, а вече избиха и се виждат доста. Чудя се дали някой горен не почва, въпреки че няма нищо. МЪКА

# 740
  • Мнения: 1 639
и моя често му се появяват малки ситни пъпчици под брадичката, гръбчето, според мен са от претопляне, но може да е конкретно около устата и от досега с храната, не е изключено те техните кожички са толкова нежни, особенно от плодове. Споко хора, алергичните реакции човек неможе да ги подмине, не се изразяват в малки едвам забележими пъпчици.

# 741
  • Мнения: 1 872
И аз почнах да давам вода с лъжичка. Мъчих го няколко седмици с шише. В момента, в който усети, че няма кърма вътре, почва да ползва биберона за чесалка за зъби.

# 742
  • Мнения: 217
Хора вашите мъници заспиват ли си вече сами? На мен ми омръзна да се дундуркаме, много рядко успява да си заспи сам.
Когато ядете пюрета навън топлите ли ги и как?

# 743
  • Варна
  • Мнения: 917
Момичета, как приготвяте тиквичката? Нарязах на парчета, сварих и минах през цедката. Но се получи един много течен сок.... Дадох му 4 малки лъжички и 15 мин след това изхождането му беше много странно- първо гъсто и после рядко. Възможно ли е толкова бързо да направи реакция?
Относно заспиването- понякога сам в леглото, друг път почва да хленчи някой да го приспи

Последна редакция: чт, 26 апр 2018, 15:24 от Ангела

# 744
  • Мнения: 4 005
Аз вече не винаги топля пюретата,независимо дали сме навън или вкъщи,много пъти давам директно.Водата за пиене също.Вече времето е топло и според мен не е чак толкова необходимо всичко да се топли.Дечко досега заспиваше сам,но впоследно време ако не сме навън,че да го возя с количката трудно заспива.През деня вкъщи почти не спи,а вечер запива трудно.Повече от час мърмори и се ядосва,че не може да заспи,търка очите.

# 745
  • Мнения: 627
Хора вашите мъници заспиват ли си вече сами? На мен ми омръзна да се дундуркаме, много рядко успява да си заспи сам.
Когато ядете пюрета навън топлите ли ги и как?
Неее Sad  заспива сам само в количката и трябва постоянно да е в движение, иначе се събужда. В къщи само на ръце друсане до припадък...напоследък го слагам в леглото до мен докато се приспи сам (вечер, след последното хранене). След 30-40 мин въртене и сумтене, заспива. Но в нашето легло. Засега това сме постигнали. Не се издържа вече. Сега пък с тези зъби дето са тръгнали съвсем зле станаха нещата с нощното хранене. Е то какъв МЦ да чакам като нощем губя бройката колко пъти яде :/

# 746
  • Мнения: 1 716
Хора вашите мъници заспиват ли си вече сами? На мен ми омръзна да се дундуркаме, много рядко успява да си заспи сам.
Когато ядете пюрета навън топлите ли ги и как?
До дете е, нашата поначало сама си спи и ритуали няма, освен къпането и масаж след това - слагам я в леглото и изчезвам от стаята, но тя пък смуче биба и това може би й помага. Честно казано не съм я виждала да заспива без нея.

Навън не ям пюрета, ние просто..много цапаме. Ма много. Тя по лицето, по косата се маже ама стабилно така. Но не топля, ако са стайна температура и аз сега, като е жегичка.

П.П. Нещо ме е напекло слънцето и съм писала несвързано, но няма да го редактирам, да си се посмеем ахахах

Последна редакция: чт, 26 апр 2018, 15:59 от Joony

# 747
  • Мнения: 217
Момичета, как приготвяте тиквичката? Нарязах на парчета, сварих и минах през цедката. Но се получи един много течен сок.... Дадох му 4 малки лъжички и 15 мин след това изхождането му беше много странно- първо гъсто и после рядко. Възможно ли е толкова бързо да направи реакция?
Аз чисти тиквички съм давала 2 пъти, когато въвеждах. Аз изрязах средата на тиквичките, където са семките, сварих на пара, пасирах и не съм си играла да минавам през цедка. Стана си пюре, мааалко по-течно, но пюре.
Вчера и днеска го мъча с пюре от броколи+тиквички, ами нищо чудно, че се мръщи и не иска да яде. Аз като го опитах, ами няма такава гадост, честно 😬

# 748
  • Мнения: 18 395
Чисти тиквички не съм давала. Обикновено е с картоф и морков или пащърнак. Слагам нарязана на търкалца в решетката 10-ина мин. след моркова и после пасирам всичко.

# 749
  • Мнения: 836
Ако има още някой, който не е ходил на нефролог, препоръчвам др. Цанова в мц здраве на ами буе 27. Много мила и внимателна.  Близо до Пирогов е. Simple Smile

Благодаря за препоръката! Днес посетихме д-р Цанова. Наистина е внимателна, мила и обяснява подробно 😊

Общи условия

Активация на акаунт