жени омъжени за араби и живот в арабска страна

  • 44 030
  • 229
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 6 166
За СА става въпрос нали?

Само  да кажа, една приятелка се завърна от Египет тези дни. Там ги предупредили да се пазят, че местните пощипват европейките и ако се случи те не можело да се оплачат т.к. според шарията той египтянина си е в станата и има право да прави каквото си иска, включително и са пикае на главния плошад до палмите, което моята прителка е видяла с очите си.

# 211
  • Мнения: 900
За СА става въпрос нали?

Само  да кажа, една приятелка се завърна от Египет тези дни. Там ги предупредили да се пазят, че местните пощипват европейките и ако се случи те не можело да се оплачат т.к. според шарията той египтянина си е в станата и има право да прави каквото си иска, включително и са пикае на главния плошад до палмите, което моята прителка е видяла с очите си.
Laughing Laughing Laughing
 Joy Joy JoyТвойта приятелка си измисля или нея са я излъгали.Пишман от глупости!

# 212
  • Мнения: 101
За СА става въпрос нали?

Само  да кажа, една приятелка се завърна от Египет тези дни. Там ги предупредили да се пазят, че местните пощипват европейките и ако се случи те не можело да се оплачат т.к. според шарията той египтянина си е в станата и има право да прави каквото си иска, включително и са пикае на главния плошад до палмите, което моята прителка е видяла с очите си.

Не само европейките са пощипвани в Египет...  Имам познати сирийки, избягали от войната и попаднали в Египет. Едната каза,че 5!!!! месеца не е напуснала квартирата си от страх от изнасилване.
Иначе за пикаенето по улиците, ми елате да  видите немците как пикаят, където ги свари нуждата...

# 213
  • Мнения: 900
За СА става въпрос нали?

Само  да кажа, една приятелка се завърна от Египет тези дни. Там ги предупредили да се пазят, че местните пощипват европейките и ако се случи те не можело да се оплачат т.к. според шарията той египтянина си е в станата и има право да прави каквото си иска, включително и са пикае на главния плошад до палмите, което моята прителка е видяла с очите си.

Не само европейките са пощипвани в Египет...  Имам познати сирийки, избягали от войната и попаднали в Египет. Едната каза,че 5!!!! месеца не е напуснала квартирата си от страх от изнасилване.
Иначе за пикаенето по улиците, ми елате да  видите немците как пикаят, където ги свари нуждата...
Айде сега пък ,жени не ходят по улицата ,че ще бъдат изнасилени!Спрете с тези легенди а?

# 214
  • Варна
  • Мнения: 36 622
Легендите все пак почиват на някакви истини, нали... Няма дим без огън.

# 215
  • Мнения: 900
Легендите все пак почиват на някакви истини, нали... Няма дим без огън.
Принципно -да,ама чак пък такива фантасмагории,че няма право да се оплаче....не само ,че има право ,ама и последиците са затвор  за насилника!

# 216
  • Мнения: 522
Не само европейките са пощипвани в Египет...  Имам познати сирийки, избягали от войната и попаднали в Египет. Едната каза,че 5!!!! месеца не е напуснала квартирата си от страх от изнасилване.
То не заради Египет, а поскоро точно заради миналото си. Бягайки от войната, къде наистина могат да ти изнасилват всеки път когато ти излизаш оставя отпечатъци на психика. Няма да почнеш да танцуваш и пееш веднага

# 217
  • Мнения: 2 694
Бил съм командировка в Кайро и едната жена се оплака, че тъй като е по-светла често мъже почвали да я закачат, докато тя не им проговори за да разберат, че е местна, въпреки че ходи забулена, но лицето и се виждаше...та не е много безопасно в Египет си мисля.

Последна редакция: ср, 18 апр 2018, 16:35 от DonJon

# 218
  • Мнения: 2 649
https://m.vesti.bg/sviat/stranite-s-naj-mnogo-iznasilvaniia-shte … -uchudiat-6066046

Интересна статия. В топ 10 не попада нито една арабска държава.
Имала съм случай не на изнасилване , а само словестно нагрубяване от непознат мъж. Оплаках се. Глобата която отнесе беше жестока, плюс отнемане на разрешителното му за работа за определен период от време.
Друг познат пък снимал забулена жена с телефона си. Задържаха го за няколко дни. Разказваше за уредите за изтезание в районното от 1л.

# 219
  • Мнения: X
Преди да си вадим генерални изводи, не е зле да отчетем две неща:
1. Кой се счита за виновен при сексуално посегателсво в различните страни, какви са традициите във връзка с домашното насилие и каква е наказуемостта и съответно - каква е честотата на съобщаване.
2. Наличието на внос на мултикултура в т. нар. развити страни. Как тъй скокът на сексуалните посегателства съвпадна с периода на най-голямото обогатяване?

# 220
  • Мнения: 900
Преди да си вадим генерални изводи, не е зле да отчетем две неща:
1. Кой се счита за виновен при сексуално посегателсво в различните страни, какви са традициите във връзка с домашното насилие и каква е наказуемостта и съответно - каква е честотата на съобщаване.
2. Наличието на внос на мултикултура в т. нар. развити страни. Как тъй скокът на сексуалните посегателства съвпадна с периода на най-голямото обогатяване?
Нямам навика да си правя генерални заключения,но от край време по презумция почти винаги жената е виновна,дори и във вселенският форум се прокрадват такива мнения,справка Со така ,че това не е проблем само на арабските страни?!В повечето страни наказуемостта е с цялата строгост на закона,но и честотата на съобщаване навсякъде е ниска ,било поради срам ,било поради самообвинение.За изнасливанията в така наречените бели държави ,причината в повечето случай е алкохола ,младежи след напиване и се оказва ,че някой се е възползвал от девойката!
По втора точка :Според някои бежанската вълна и емигрантите са виновни за увеличаване на изнасилванията в Европа, но в повечето страни процентът е висок още от преди това.В което съм сигурна,което не изключва проблем с бежанците и не забравяйте ,че в Европа се изсипа отпадъкът на тези страни-поне 70%/

# 221
  • Мнения: 320
И аз да кажа за Египет, била съм само на почивка с родителите ми, преди много години, преди арабската пролет... Пощипвания и опасности не съм усетила, обаче масово много нахално ми пипаха косата (сигурно, защото съм много руса и бяла).

# 222
  • Мнения: 19 501
https://m.vesti.bg/sviat/stranite-s-naj-mnogo-iznasilvaniia-shte … -uchudiat-6066046


Друг познат пък снимал забулена жена с телефона си. Задържаха го за няколко дни. Разказваше за уредите за изтезание в районното от 1л.
Много показателно. Тук не зная някой да е изтезаван като снима човек /независимо жена или мъж/ на улицата, явно там това не е разрешено, че и изтезават в районното.

# 223
  • Варна
  • Мнения: 36 622
Ами да. Жената е собственост според тях. Как смее някой си да я гледа и снима...

# 224
  • Мнения: 3 231
Това със сексуалното насилие срещу жени (особено западнячки) е някакъв специфичен проблем на Египет. Не знам да го има другаде, не казвам, че го има, нито че го няма. Но за Египет категорично си е сериозен проблем и ДА, не бих съветвал сама европейка да се разхожда из Кайро дори и посред бял ден. Привечер пък - тотална лудост.

https://en.wikipedia.org/wiki/Mass_sexual_assault_in_Egypt

Общи условия

Активация на акаунт