В безизходица

  • 8 616
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 15 624
Е, сега, като почнете – "8 години са си цял брак"... Ми, не е вярно. Ако хората се обичат и държат един на друг, 8 г. са абсолютно нищо, минават като миг, от опит го казвам. Не е задължително да нацвъкат деца за този период – все повече двойки оставят създаването на поколение, за когато станат на 30+. Виж, за брака съм горе-долу съгласна, че нищо не пречи да бъде сключен на петата-шестата година от връзката, ама пък то, все повече хора изобщо не желаят да встъпват в граждански брак, та и това не е задължително условие.

# 46
  • София
  • Мнения: 12 795
Е, сега, като почнете – "8 години са си цял брак"... Ми, не е вярно. Ако хората се обичат и държат един на друг, 8 г. са абсолютно нищо, минават като миг, от опит го казвам.
Ама то и в цял брак не пречи да минат като миг ако е щастлив, просто това е ужасно много време като за проба. Сериозна връзка си е като брак, с деца или без, с подпис или без, няма значение. Това исках да кажа, не е непременно лошо за многото години. Хора има и по 50-60 години се обичат щастливо.

# 47
  • Мнения: 1 770
Всяка връзка има своите етапи и несъмнено и във вашата е дошъл моментът, в който е трябвало да преминете в един следващ етап-било то създаването на деца, бизнес(за тези, кокто не искат да имат деца), или каквото и да е, но да създадете нещо заедно, за което да се грижите и отговаряте. Нещо, за което да мечтаете, да ви развива и кара да се чувствате пълноценни. Хора, като вас, които преминават този етап, без да променят нещо в живота си, те остават дефакто в предишния такъв, който вече е изчерпан и няма какво да им даде. Тогава жовота ви влиза в една матрица, става монотонен, скучен, без цел и посока. Това е мое мнение, но смятам че ние хората трябва периодично да правим промени в живота си, да се развиваме, да си поставяме нови цели, които да преследваме..за да усещаме, че сме живи!

Последна редакция: вт, 03 апр 2018, 20:41 от Mom of 3

# 48
  • Мнения: 5 468
За мен, 8 години са си много време. След втората, максимум третата година, човек може да прецени дали иска да създаде семейство с другия или не. Освен това, както някой написа, с появата на детето хората се променят. Отношенията им стават коренно различни, защото вече споделят обща отговорност. Преди това, отношенията са повече "всеки за себе си",  така че ако ще и 10 години да се "опознават", няма как да знаят как ще се държи другия след появата на дете. Колко темк има във форума на тема "Той се промени след появата на детето" и подобни.

Мисля си, че ако авторката за 8 години не е поискала дете от приятеля си, нито той от нея, значи чисто и просто не искат да имат общо дете.

# 49
  • Мнения: 9 196
Благодаря на хората, които се включиха с обективни мнения, без да категоризират и съдят! Не искам да навлизам в подробности, само ще вмъкна, че не живея с родителите си в детската си стая и не, другият човек си няма други, освен мен, убедила съм се в това категорично. Наистина имах нужда да чуя различни гледни точки за ситуацията от хора, които не са пристрастни като мен. Разбирам защо за някои съм пачавра, лисица и т.н. Човек, който не е бил в същата ситуация трудно би могъл да ме разбере. Самата аз, като се замисля, вероятно допреди няколко месеца не бих разбрала друг човек на моето място. Съзнавам, че съм постъпила отвратително, но желанието ми е да изляза от това положение и не ми е приятно, в противен случай не бих търсила помощ и съвет, а вероятно просто щях да се забавлявам и да не мисля за последствията. Но не ми се живее в лъжа, не съм такъв човек. Искам да постъпя правилно и търся решение. Случвало ми се е веднъж като тийнейджърка да се налага да избирам между двама, но тогава не ми беше така трудно и реших въпроса директно. Докато сега е доста по-различно, проблемът е главно в това, че много обичам и двамата и държа на тях, това ми пречи да направя конкретен избор. Доста неща анализирам и изяснявам в момента за себе си и се надявам скоро да мога да взема най-правилното решение за себе си и за останалите.
Отново искрено благодаря на хората, които проявиха разбиране към мен!

О, колко драматично ... има желание да излезе от ситуацията, но не излиза. А и не иска да я съдят, нищо че има за какво, все пак още не е направила избор ... Почти пуснах сълза. "ИскАх да гласувам, но нЕмах желание ..."

А това с 8те години проба е просто уникално, сигурно избора ще бъде направен след 16, когато е обиколила всички областни градове с по някой любовник от фейсбука.

# 50
  • Мнения: 166
Мисля, че темата не е за това дали е време за деца и брак. На авторката й е омръзнало с човека до нея и това е нормално. Има хора, които не са създадени за моногамна връзка и не са щастливи в такава. Ако мислиш, че сериозния ти приятел може да ти осигури  спокойствие, сигурност и искате семейство действай. Тръпката си я търси навън и не се измъчвай! Научи се да не чувстваш вина, не се влюбвай, не си разваляй семейството и бъди щастлива, защото живота е кратък.

# 51
  • Мнения: 9 196
Мисля, че темата не е за това дали е време за деца и брак. На авторката й е омръзнало с човека до нея и това е нормално. Има хора, които не са създадени за моногамна връзка и не са щастливи в такава. Ако мислиш, че сериозния ти приятел може да ти осигури  спокойствие, сигурност и искате семейство действай. Тръпката си я търси навън и не се измъчвай! Научи се да не чувстваш вина, не се влюбвай, не си разваляй семейството и бъди щастлива, защото живота е кратък.

Аплодисменти.

Само не знам тоя дето живее при майка и - пробата, как ще чисти детската стая, като го окичи с рога достойни за всяка ловна колекция.

# 52
  • Мнения: 1 770
Ако чувстваше някаква вина, би променила нещата сто пъти до сега. Не те виня. Всеки сам избира как да живее. Искам обаче да не си мислиш, че би наранила човека с когото живееш, ако го изоставиш, а именно обратното- ще му направиш услуга и ще му помогнеш да продължи напред. Никой не заслужава да е "най-добрия приятел" на човек, който желае друг навън. Не го унижавай повече...

# 53
  • Мнения: 9 196
Ако чувстваше някаква вина, би променила нещата сто пъти до сега. Не те виня. Всеки сам избира как да живее. Искам обаче да не си мислиш, че би наранила човека с когото живееш, ако го изоставиш, а именно обратното- ще му направиш услуга и ще му помогнеш да продължи напред. Никой не заслужава да е "най-добрия приятел" на човек, който желае друг навън. Не го унижавай повече...

То да си ... общителна е най-унизително в случая. Господина с рогата, все ще си оправи живота, ако е иска. Но репутацията и навиците на "общителните" трудно се заличават ...

# 54
  • Мнения: 178
Ами то като гледам първите три теми от този подфорум, явно все повече хора не са създадени за моногамна връзка.
Това с влюбването е лесно само да го напишеш, я виж юнака от съседната тема с изневеряващата любовница, то драма голяма е там.
 Не критикувам никого, явно и тази мацка разнообразява от сивото ежедневие на дългата връзка. Мисля, че каквото и да се напише ТЯ няма сама да вземе решение, а ще се остави на течението както до сега

# 55
  • Мнения: 574
Евала, Adamsa .... голям съвет, няма що. Защо трябва да създава семейство с някой сигурен и да му изневерява и да си търси тръпката навън? Не е ли по-лесно изобщо да не го прави? Разбирам да е вече женена с дете, да й даваш такива съвети, но тя си е свободно момиче, без ангажименти.
Абе много го мислите тоя рогатия. Сигурна съм, че и той има вина някъде в цялата ситуация, ама да не задълбаваме...

# 56
  • Мнения: 9 196
Евала, Adamsa .... голям съвет, няма що. Защо трябва да създава семейство с някой сигурен и да му изневерява и да си търси тръпката навън? Не е ли по-лесно изобщо да не го прави? Разбирам да е вече женена с дете, да й даваш такива съвети, но тя си е свободно момиче, без ангажименти.
Абе много го мислите тоя рогатия. Сигурна съм, че и той има вина някъде в цялата ситуация, ама да не задълбаваме...

Със сигурност има, но винаги може да бъде достойно зарязан/сменен, без да се стига до леко и пошло поведение от страна на жената. Въпреки, че то обикновено си е в душата, рогатия е просто оправдание.

# 57
  • Мнения: X
Що ли си мисля, че авторката няма да се вслуша в съвета да остави и двамата. Някои хора просто много ги е страх да не останат сами.

Трудно ми е да повярвам, че искала да прави семейство. Тя ако е искала за 8 години време щеше да се накани. ОСЕМ години го преценявала тоз нещастник дали бил подходящ за семейство. И за тия ОСЕМ години какво се е случило? Превърнала го е в домашна прислужница  и после що я възбуждал някакъв във чата.

# 58
  • Мнения: 5 468
Мисля, че темата не е за това дали е време за деца и брак. На авторката й е омръзнало с човека до нея и това е нормално.

Напротив, по темата е, защото с това се опитваме да покажем на авторката, че връзката й отдавна е изчерпана, щом за толкова време няма развитие. Да търсиш разнообразие преди още да си създал истинско семейство, говори, че човекът ти е омръзнал и последното нещо, което искаш е да създавате семейство. За второто съм с съгласна с теб, че е нормално да й омръзне. Толкова дълга връзка без развитие, вероятно омръзва в един момент, защото тръпката отдавна е изчезнала, няма трепети и вълнения около отглеждането на деца, няма планове за общ дом и т.н. Пуснали са се по инерция и чакат нещо да се случи.

# 59
  • Мнения: 5 508
Това, че са заедно ОСЕМ години не означава, че няма да станат семейство.
Доста от моите познати се сгодиха след 10-тина години връзки, започнали на 16-19 години. Нищо чудно и авторката да е от тях.
Друг е въпроса, че тя явно иска да опита нещо ново, любопитно й е, та явно не е готова за семейство.

Общи условия

Активация на акаунт