В безизходица

  • 8 625
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 36 871
Твоята работа най-добре се илюстрира с поговорката - изпусни питомното за да гониш дивото.

Аз бих останала със сегашния. Новият не изглежда твърде добре.

# 16
  • Мнения: 1 107
Аз съм била в подобна ситуация, с разликата, че живеех самостоятелно и нито един от двамата не живееше при мен. Всичко останало съвпада - две гаджета, които се допълваха до идеалното цяло, много лъжи, наместване на графици, дилеми, рев и сополи.

Един ден си дадох сметка, че след като не мога да избера измежду двамата, значи и двамата по отделно не стават и никога няма да станат. Който и да избера, ще ми липсва остатъкът. Била съм 23-24 годишна и им теглих по една майна, решавайки, че на тоя свят сигурно има мъж, който ще ги представлява взети заедно Simple Smile Но мен никога не ме е било страх от самотата и чувството, че някой ми е последният влак го нямам.

Това мисля, при теб е проблемът - страх те е, че друг няма да те хареса. Щото, сама казваш и двамата не стават, тогава какво те спира? Имаш толкова неща за преживяване - самостоятелен живот, кариера, учене, пътуване, флиртове на воля, напивания. А ти си се превърнала в пачавра и лъжкиня, защо? Заради ниско самочувствие. Помисли по това и си запиши час при психолог, ако не можеш да се справиш сама.

# 17
  • Мнения: 5 468
Новият мъж, щом се е залюбил с обвързана жена и толкова време те дели с приятеля ти, едва ли е човек, от когото можеш да очакваш нещо сериозно. Виждате се рядко и сте от различни градове, съответно не знаеш какви ги върши през другото време. Прави голямо впечатление и това, че ти е казал, че ще е доволен и на неангажираща връзка с теб. Ако човек е сериозен в намеренията си, последното нещо, което ще иска, е неангажираща връзка. Освен това, не е живял с жена, което не говори добре за него. А ти си се хванала за него, защото търсиш тръпка и разнообразие. Той ти е интересен, защото е забранен и те "отвлича" от семейния живот.

По отношение на приятеля ти, заедно сте от 8 години и явно нямате никакъв напредък във връзката си. Все още живеете при родителите ти. За изнасяне говорите ли? За деца говорите ли? Както и в други подобни теми съм питала, какво сте правили тези 8 години? Нищо чудно, че сте си омръзнали, щом не сте предприели някаква крачка напред. Освен това, вие още не сте създали семейство, а вече има намесен трети човек. Това не е никак здрава основа за семейство. Приятелят ти, щом е разбрал за другия, от тук насетне непрекъснато ще се съмнява в теб.

Заради всичко написано, мисля че трябва да оставиш и двамата, и да разбереш какво искаш. Понеси последствията от действията си.

# 18
  • Мнения: 4 518
И на мен ми е странно от къде го намираш това време за две работи и любовник? Явно много добре те гледа момчето. Аз не разбрах с родителите ти ли живеете или просто в техния дом? Малко неясно е. Не бих се занимавала, всички мъже да привлекателни когато не живееш с тях, още повече на една магистрала разстояние.
Момчето ти те гледа, май живее с родителите ти, били сте толкова време заедно и прощава паралелна връзка, не знам какво има за мислене. Въпреки че никога повече нещата няма да са както преди.

# 19
  • Мнения: 19 087
Извинявам се за това, което ще напиша, но наистина не знаех, че има толкова заблудени жени. Глупости на търкалета е цялата история за мен.

# 20
  • Мнения: 5 508
Авторке, ти си поне на 26, защото надали вашите биха приели непълнолетната им дъщеря да живее с гаджето си в техния дом. Следователно другия е на 36, че и търсещ жени в нета. Да позная ли, че вероятно цялата тази 'любов' е онлайн с не повече от, евентуално, 2-3 реални срещи, вероятно без секс? Че и бил готов да те дели с другия, да имате неангажираща връзка ... И от това не ти светва червената лампа и не можеш да усетиш, колко точно му пука за теб и колко точно иска семейство с теб?
Най-добре освободи сегашния от себе си. Губиш му времето.

# 21
  • Мнения: 9 075
Чета "безизходица" и реших, че наистина е някакъв сложен казус...а, то класика - за седенето на двата стола...
Най-добре остави и двамата, заживей самостоятелно и си намери някой, който да ти подхожда.
С първия - струва ми се като зациклила връзка с времето. С втория - не ги вярвам тия големи любови от разстояние  и на думи...

# 22
  • Мнения: 1 121
Не се самообвинявай.
Нищо лошо не правиш. Само тъжно.
Тъгата е част от красивата страна на живота.

Четири думи върху едно пиано

https://www.youtube.com/watch?v=DjVFwiDpo4s

# 23
  • Мнения: 20 505
Може да живеят в дома на родителите ѝ и без те да са в него. Simple Smile
Но това не отменя ситуацията с люлеенето и на двата "стола".
Аз пък да ти кажа, ако съм на мястото на приятеля ти (основният) ще си бия шута с 200 и няма да се обръщам. Защото той не заслужава това.
Когато човек е разколебан, не знае какво чувства, кого обича, дали го обича, не знае какво иска за себе си, си дава време да остане сами и да търси себе си. Но не наранява хората, които обича.
И, не, нещата не се случват случайно, изневиделица, нещата се случват, защото ние правим определени избори. Както е станало и с твоя избор за любовник.
Мекушавостта не оправдава неуважението към другия. Ако го обичаш и уважаваш (първия), пусни го да си тръгне с достойнство.
За втория – нищо не може да се каже, може да е добър човек, може да е някакъв ерген, който само приказва. Но пробвай, може би точно това заслужаваш. Когато човек не си е научил уроците, животът му поднася постоянно ситуации, в които трябва да прави избори и да взема решения.

# 24
  • Мнения: 8 864
Откъде намирала време за работа на две места, че и за паралелна връзка авторката....
Сигурно майчето им е нещо като домашна прислужница и момето има време за глупости.
По въпроса: поддържам мнението, че не трябва да оставаш нито с единия, нито с другия.
Излизаш на квартира, за да пораснеш и да се научиш да живееш отговорно.
После си намираш човек, който е за теб. Нито единият, нито другият явно са твоята половинка. Две половини правят едно цяло и няма нужда от трети или четвърти за допълване на липсите.

# 25
  • Мнения: 1 107
А какво да кажем за мъж, който живее при гаджето си, докато тя си хойка? Нещо изнасяне, чест, достойнство? И даже не в любовна квартира, а в дома на родителите и. Льольо, за друга дума не се сещам. "Мен, ваш'те ме харесват, живеем заедно, разбираме се, а ти никаквицата се залюбваш с други" Чудесен повод за дълговременно натякване и вменяване на вина. Ама, сигурно ще изчака да имат и деца, за да е по-цветна картинката. А всъщност, тоя мъж е плюнка отсега. За мен вариант подобен мъж е истинска катастрофа. Не стига заврян зет, ами и подмолен. За другия съвсем. Изобщо "фани единия, удари другия". Ама и с двамата по главата на авторката, та, да има някакъв смисъл.

# 26
  • Мнения: 3 732
Втория ми се струва съмнителен, а за първия ми е жал.

# 27
  • Мнения: 9 196
Единия - чехльо-иконом, който живее при майка и и домакинства, докато авторката е на работа. За сто години нито и е предложил брак, нито самостоятелен живот, нито дете, нито нищо.
Другия - вируален чичак-казанова, на който авторката му ходи на крака в някакъв си град, да я ашладисва.

Авторката ... е светъл махагон и общителна, като лисицата от вица...

# 28
  • Мнения: 522
Единия - чехльо-иконом
Другия - вируален чичак-казанова
Авторката ... е светъл махагон и общителна, като лисицата от вица...
Ето, разбрахме! Местни експерти направиха присъдата си!

# 29
  • Мнения: 3
Благодаря на хората, които се включиха с обективни мнения, без да категоризират и съдят! Не искам да навлизам в подробности, само ще вмъкна, че не живея с родителите си в детската си стая и не, другият човек си няма други, освен мен, убедила съм се в това категорично. Наистина имах нужда да чуя различни гледни точки за ситуацията от хора, които не са пристрастни като мен. Разбирам защо за някои съм пачавра, лисица и т.н. Човек, който не е бил в същата ситуация трудно би могъл да ме разбере. Самата аз, като се замисля, вероятно допреди няколко месеца не бих разбрала друг човек на моето място. Съзнавам, че съм постъпила отвратително, но желанието ми е да изляза от това положение и не ми е приятно, в противен случай не бих търсила помощ и съвет, а вероятно просто щях да се забавлявам и да не мисля за последствията. Но не ми се живее в лъжа, не съм такъв човек. Искам да постъпя правилно и търся решение. Случвало ми се е веднъж като тийнейджърка да се налага да избирам между двама, но тогава не ми беше така трудно и реших въпроса директно. Докато сега е доста по-различно, проблемът е главно в това, че много обичам и двамата и държа на тях, това ми пречи да направя конкретен избор. Доста неща анализирам и изяснявам в момента за себе си и се надявам скоро да мога да взема най-правилното решение за себе си и за останалите.
Отново искрено благодаря на хората, които проявиха разбиране към мен!

Общи условия

Активация на акаунт