Лидл 114 - Априлска тема

  • 138 813
  • 1 184
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 847
А на мен всичко от топлата витрина ми е вкусно. Дори от Марс да идват, не ми пука.

# 31
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 849
За нехранителните съм склона да вярвам, че са made in China всичките. Ама при условие, че Китай внасят пшеница, слънчоглед и т.н. нещо не ми се връзва да се поръчват точно хлебни изделия от там.
И на мен са ми вкусни всички неща от пекарната  Mr. Green И за другия хляб не знам брашното точно от къде е дошло, коя категория зърно са ползвали, колко подобрители има и т.н.

# 32
  • Мнения: 7 847
Мисля си, че е по- добре да не знаем. Състава. 😁

# 33
  • Мнения: 35 107
Благодаря за новата тема!
Някой опита ли пушената колбасъ?

# 34
  • Мнения: 1 781
Има състав на козунаците. На самата витрина. Зачетох го вчера. Яйца няма, има някакви растителен белтък от грах и т.н.

# 35
  • София
  • Мнения: 3 836
Да , а аз знам от приятелка в Германия, че всичките им заготовки за хлебни изделия се доставят от Китай.

От Китай!Май повече няма да се взима от там хлебни изделия ...

Разбира се, все пак една приятелка на една потребителка в бг мама така е казала, какъв по-достоверен източник.

Е, то всеки си преценява. Какво си мислите, че някой в БГ ви ги меси тези хлебчета, всички заготовки за тестените изделия по веригите са внос, дали от Китай или от друга "евтина" страна, няма значение. Важното е, че са със 100 % ГМО пшеница.
Иначе са вкусни, защото са топли, я ги опитайте изстинали на другия ден, като кирпич са. Купете си хляб от БГ хлебарница и сравнете.
Естествено изборът е свободен и незадължителен. Simple Smile

# 36
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 849
Имам познати в бранша - 70% от българските мелници и преработващи предприятия купуват зърно от долната скала на качествените показатели и компенсират с подобрители.
Та какво има в хляба в една хлебопекарна - първо трябва да минем през произхода на брашно и останалите съставки.  Peace
Според мен Китай не е от евтините страни за точно такъв вид производство, но съм далеч от мисълта, че всичко е прекрасно и здравословно.  Mr. Green
Освен ако не си си го сял на ръка, брал и млял лично .. гаранция няма  Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 9 911
А на мен всичко от топлата витрина ми е вкусно. Дори от Марс да идват, не ми пука.
Вкусно и вредно  hahaha Ок, но ако само ти го ядеш, а не деца примерно  Whistling

От била спрях да купувам защото са замразени и ги карат от чужбина, за този тип продукти няма почти никакъв контрол.
ПП: Май ще си взимам отново хлебопекарна...
Някой купи ли си последния модел - до 1500г? Много й се чудех но тефлона ме отказа, намерих си 1800г, с керамика (на двойна цена  Rolling Eyes ).

# 38
  • Мнения: 7 847
А на мен всичко от топлата витрина ми е вкусно. Дори от Марс да идват, не ми пука.

Вкусно и вредно  hahaha Ок, но ако само ти го ядеш, а не деца примерно  Whistling


И кое му е смешното?  newsm78  Малки деца нямам.  Ще сложа заради празника. Не мисля козунакът да ни е основна храна.

# 39
  • Мнения: 5 435
Благодаря за новата тема!  bouquet

Аз също спрях да пазарувам от топлата витрина, като разбрах как ги приготвят.  Но пък са ми вкусни, а и когато отидем с децата винаги се лепват първо там.

# 40
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 721
ПП: Май ще си взимам отново хлебопекарна...
Някой купи ли си последния модел - до 1500г? Много й се чудех но тефлона ме отказа, намерих си 1800г, с керамика (на двойна цена  Rolling Eyes ).
Мой позна си взе - много е доволен. Пече по няколко хляба всеки ден - голям ентусиаст е Simple Smile. Аз имам от миналата година и съм много доволна. Точно приготвих рецептите за козунаци и ще я впрягам да меси в събота. А хляб правя всеки ден, рядко пропускам. Става божествен и по изключение купуваме от магазина.

# 41
  • Мнения: 47 963
Аз също бих взела хлебопекарна с керамика. Свирнете ако някъде има

# 42
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 849
ПП: Май ще си взимам отново хлебопекарна...
Някой купи ли си последния модел - до 1500г? Много й се чудех но тефлона ме отказа, намерих си 1800г, с керамика (на двойна цена  Rolling Eyes ).
Мой позна си взе - много е доволен. Пече по няколко хляба всеки ден - голям ентусиаст е Simple Smile. Аз имам от миналата година и съм много доволна. Точно приготвих рецептите за козунаци и ще я впрягам да меси в събота. А хляб правя всеки ден, рядко пропускам. Става божествен и по изключение купуваме от магазина.

Сори за спама, ама може ли рецептата за козунак в хлебопекарна, че нещо не ми се меси  Blush

# 43
  • Мнения: 2 121
Аз като чух за козунака с орехова плънка и се засилих веднага към Лидъл, обаче глетав ми е. Язък за плънката Simple Smile

# 44
  • sofia
  • Мнения: 8 933

Иначе са вкусни, защото са топли, я ги опитайте изстинали на другия ден, като кирпич са. Купете си хляб от БГ хлебарница и сравнете.
Естествено изборът е свободен и незадължителен. Simple Smile

Всеки хляб, оставен на въздух, без да е завит в кърпа или найлон се втвърдява до другия ден. Ако е дебел самун - само отгоре, ако е филия ще е изцяло одървена.
Хляб не съм купувала от 7-8 години, ама купувам брашно.....много знам дали е от ГМО пшеница, но поне ги няма другите подобрители в производствения цикъл.

Общи условия

Активация на акаунт