Тичане (4)

  • 59 920
  • 765
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 599
Веси, аз ще започна, защото ми е много интересно и съм супер навита. Ще споделям. Ти започни когато ти е удобно. Ще си търся и аз състезанийца наесен, да не ми доскучее...
Сега слушам и чета за кетото. Абе не е лесно. Трябва да се следят макросите, защото повечко протеин изкарва от кетоза.

Банана, весело тичане утре! И аз съм на мението на Стон, та да не повтарям.

Трудно си е кетото, освен следенето на макросите, в началото много пада издръжливост, сила, всичко. Дълга е адаптацията и аз все не мога да я дочакам...

# 601
  • Мнения: 10 012
Информирам се и се готвя психически. Тези два клипа много ми харесаха:

Главните 5 грешки при кето:
https://www.youtube.com/watch?v=mHu6bgx4JyM

Три начина да влезем в кетоза (като третия е най-интересен):
https://www.youtube.com/watch?v=ZvBM5Ql2OOE

# 602
  • Мнения: 6 964
Днес 37 км планинско бягане.
Тази седмица ще я затворя на 110+ км, ще видим утре как ще мине, имам 90 км засега.
Остават 2 седмици до Canyon Creek 50 км, ще гледам най-вече да не се контузя, че съм голяма шматка напоследък и изобщо не гледам къде стъпвам.
Иначе тази седмица се получи желязна (досега, пу пу и утре да успея да си изпълня програмата) - в този километраж освен като цяло многото "просто бягане" влизат 1 интервална тренировка на стадион, 1 темпова в парка и 1 силова.

Обмислям другата или по-другата седмица да опитам да се измеря на 5000 м да видя какво ще излезе. Направо ме е шубе. Имам само 1 релевантно измерване и не си харесвам никак резултата, но и тогава бях в по-слаба форма, беше отдавна (преди година и половина). Стискам си палци за под 21 мин пък каквото стане.

# 603
  • Мнения: 599
Гуугълче, и аз съм на Каньона, но в понеделник се преместих на 20К, че нещо  нямам пауър за 50К. Миналата година ги минах 50-те, тая също записах 50, но се преместих.
После на Черноморския писах 33К, да видим Simple Smile

# 604
  • Мнения: 6 964
Гуугълче, и аз съм на Каньона, но в понеделник се преместих на 20К, че нещо  нямам пауър за 50К. Миналата година ги минах 50-те, тая също записах 50, но се преместих.
После на Черноморския писах 33К, да видим Simple Smile
Може да се запознаем, ако не се познаваме вече. Simple Smile)

# 605
  • Мнения: 599
Информирам се и се готвя психически. Тези два клипа много ми харесаха:

Главните 5 грешки при кето:
https://www.youtube.com/watch?v=mHu6bgx4JyM

Три начина да влезем в кетоза (като третия е най-интересен):
https://www.youtube.com/watch?v=ZvBM5Ql2OOE


Ох, що клипове и аз съм изгледала .... на теория всичко знам, само да можех да го и приложа.
Дези, ти с каква цел искаш да преминаш на кето? За издръжливост или? Щото аз основно искам да сваля едни 5кг. Пусто воля нямам ..

# 606
  • Мнения: 10 012
Точно последните 5кг боря. От около 100 години. Според мен, ще съм по-бърза, ако съм по-лека. Време е да разбера.

# 607
  • Мнения: 599
Точно последните 5кг боря. От около 100 години. Според мен, ще съм по-бърза, ако съм по-лека. Време е да разбера.

Оффф, много ми е познато. И аз така .... Айде, днес голямото ми момче става на 8, ще има торта и от утре ще пробвам и аз за пореден път.

# 608
  • София
  • Мнения: 1 270
Точно последните 5кг боря. От около 100 години. Според мен, ще съм по-бърза, ако съм по-лека. Време е да разбера.
Dezi две години боря последните 3-4 кг.Била съм и на кето хранене.Не даде резултат защото явно прекалявах с мазнините и калориите бяха много.Енергия не съм забелязала чак толкова да имам , но спях по 2 часа и това ме побърка психически.
Опитай храненето на Отъм при мен даде резултат.Имам си енергия , свалих трайно 2 кг .Остават ми още два и ще мога да правя фотосесия "една жена на 40 г с иделно тяло" Simple Smile
И сега по темата : не трябва ли да се почива в деня преди маратон?

# 609
  • Мнения: 6 964
Аз преди състезания не бягам. Денят е за почивка и ядене. Grinning Ако е дълго състезание де. За 10-15 км не прекалявам с глезенето. Grinning

# 610
  • Мнения: 864
Не искам да ви се меся, момичета, но получавам известия след като се включих с въпроса си и сега ми е много интересно защо кето и тичане? Знам, че има бегачи в кетоза, но не са ли абсолютно малцинство и практикуват диетата от много години постоянно и целенасочено? Не ви ли се вдига кортизола от тази комбинация? :Д Чист интерес, не се заяждам. Доколкото знам въглехидратите просто са по-доброто гориво за бегачи, особено ако човек възнамерява да влиза и излиза от кетоза постоянно.

Иначе благодаря много за съветите. Ще хапна леко няколко часа преди състезанието.

# 611
  • Мнения: 599
Earamber, може ли инфо за този режим, не намирам нищо, или просто не търся правилно. Благодаря Hug

# 612
  • Мнения: 10 012
Веси, честит празник на малчугана! Весело изкарване!:balloon:

Обикновено и аз не тичам преди състезание, но исках да се разтъпча.

Банана, от суета е. Сезонът свърши ( за мен) и ще сваля каквото мога до 15.01., когато започвам програма за по-бърз маратон и новия сезон. Б
Сега имам време да експериментирам.

Амбър, и до Отъм ще стигна, сега съм навита на кетото. Браво за чудесните резултати!

# 613
  • Мнения: 6 305
Аз прекарах 2-3 месеца в кетоза зимата. Действително се сваля. Аз не усетих никакви негативни ефекти. От позитивните, освен отслабването, бих добавила още (поне за мен важи), че метаболизмът ми сякаш се регулира, докато от предишни рестриктивни диети доооста се беше занижил Confused, съответно после много лесно задържах теглото (и в момента), тялото ми си го прие. Все пак имах и дълъг преходен период на нещо като захранване. Първо млечни, после един плод на закуска, после от по-въглехидратните зеленчуци, бобови... всичко това постепенно, поне два месеца въвеждах храните.

# 614
  • Мнения: 599
Дайте инфо за това хранене на Отъм? Нищо не намирам ....

Между другото на мен лично ми е много интересно ако дискутираме храненето и бягане, комбинацията между двете, ползи както в бягането така и в килограмите Grinning

Общи условия

Активация на акаунт