Голямата тема за малките масла - 20

  • 99 055
  • 744
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 18 542
Казаха ми и масло да капвам докато кожата още не е попила крема,и това ще опитам.

Кремът също нанасяй на влажна кожа. След като си измиеш лицето, не бърши с кърпа, а само отмахни водата да не ти се стича по лицето. Има значителна разлика между крем на суха и на влажна кожа. Малко повече време отнема докато се втрие, но ще усетиш разликата.

# 181
  • Мнения: 812
Казаха ми и масло да капвам докато кожата още не е попила крема,и това ще опитам.

Кремът също нанасяй на влажна кожа. След като си измиеш лицето, не бърши с кърпа, а само отмахни водата да не ти се стича по лицето. Има значителна разлика между крем на суха и на влажна кожа. Малко повече време отнема докато се втрие, но ще усетиш разликата.

+1 за съвета на Миоки. С две ръце съм ЗА нанасяне на крем или масло на влажна кожа. Дори лосиони за тяло нанасям така. Разлика има и се усеща.

# 182
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Благодаря момичета, златни сте!
От утре започвам да мажа на мокра кожа.Явно кремът запечатва водата в кожата.

За тяло какви масла ползвате?
И става ли за дете на 11 години да ползвам масло?Като се роди моят син, беше целият с напукана и белеща се кожичка,пищеше горкото като го къпеха в родилния дом.Вкъщи му преварихме зехтин на водна баня и бързо му мина.Сега също е с много суха кожа и се чеше от време на време,ще взема да купя пак зехтин и да се мажем и двамата.Поне няма да му навреди,като бебенце го спаси направо зехтинът.

# 183
  • Мнения: 18 542
Четох, че зехтинът не е много добро масло за кожа, защото било установено, че подпомага процеса на транс епидермалната загуба на влага от кожата. Дали е вярно или не, или до колко е така не знам, но просто да имате едно на ум.
Маслото от жожоба, марула, арганово са хубави за кожа, а също и бадемовото, какай (cacay), шеа/карите, шипково.

# 184
  • Мнения: X
Вече две вечери прилагам маслено измиване на лицето със студено пресовано кокосово масло. След измиването не чувствам кожата си нито мазна, нито суха, а се притеснявах, че ще лепне, мазнее...
Днес си купих на Евтерпа шипково масло - помня, че ставаше за суха кожа. Малко количество е и смятам да си го мажа на кожата след измиването, което ще продължа с кокосовото масло. Благодаря за съветите!

# 185
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
А как се измива кожата с масло?

# 186
  • Мнения: X
Много хубаво е обяснено в първи пост на темата- в скрития текст, под това заглавие: *Маслено измиване (от Миоки): Blush

# 187
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Ей сега ще прочета.
Благодаря много и се извинявам,че не погледнах!

# 188
  • Мнения: 3 421
За целулит какво бихте предложили?

# 189
  • Мнения: 2 294
Ох, спасение от тази напаст няма, но при мен много добре действа утайката от кафе, която разбърквам с бадемово масло.А също така си правя"отлепяне" с мед, при мен ефект има Stuck Out Tongue Winking Eye

# 190
  • Мнения: 2 487
За целулита ...  там спасение с мазане мисля че няма , аз в момента съм с гела на Кройтерхофт и смесвам с маслото за целулит на Икаров , но за съжаление така нещата изглеждат твърде невероятни да имат ефект затова ще включвам процедури .

За стрии видях че препоръчват какаово масло на блокчета - имате ли лични опити за избавянето на тази напаст  с  някое друго масло ? 

# 191
  • София
  • Мнения: 398
Целулита го боря с много вода, вървене пеша, танци и гела на Кройтерхофт. Миналата година имаше ефект, целулита не изчезна, разбира се, но видимо намаля. Надявам се и тази година да има. Зимата отпускам каишката и не съм редовна в мазането.
Утайката от кафе при мен действа невероятно на самата кожа, но не видях ефект срещу целулита.
Усмивчице, аз също пробвах отлепянето с мед веднъж, чудя се дали да продължа. Задължително ли е да се прави с домашен мед или купешки също може? Малко ми се свиди домашния мед да го мажа по бедрата си. Laughing

# 192
  • Мнения: 1 173
От кои сайт сте доволни от бадемово и рициново масло? Зоя или алтея органик?

# 193
  • Мнения: 2 294
Lace., с домашен мед го правя.То и той е за мен купешки де Smile , но го купувам от години от едни и същи познати производители.
Живея си от години с целулита, но като правя тези две процедури  - на плажа само аз си знам, че имам целулит,т.е. става почти незабележим.
Tweety1993, поръчвала съм и от двете места, но фаворит засега ми е Алтея.

# 194
  • София
  • Мнения: 398
А загряваш ли го преди това? Моят е много захаросан и няма шанс да го намажа в това състояние?
Може би на водна баня да го разтопя? Thinking

Има ли друго масло, освен шипковото, подходящо за белези?

Общи условия

Активация на акаунт