СЕПТЕМВРИЙСКИ мами 2018

  • 53 245
  • 731
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 924
Ами то ако човек е по-пълен пак отпечатъка остава по особен начин, а друг е въпросът кой как тълкува "особен" начин. Имах предвид, че трябва консултация с лекар при съмнение вместо сами да се чудим задържаме ли вода или не. Аз съм слаба, но преди около 5-6 години съм имала подобен проблем, но тъй като бях само кокали ниакъв отпечатък не ми се е отбелязвал.

Никой не оспорва, че трябва консултация с лекар.
И ми се щеше някой да ми беше казал при предната бременност, че това е ясен показател за задържане на течности, в комбинация с високо кръвно, в моя случай= на прееклампсия и да взема навременни мерки, докато не е станало късно.
Не се опитвам да плаша никого, а да помогна.

# 631
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Не се опитвам да плаша никого, а да помогна.

 Peace

Важно е и сами да се следим,да.На моите дебели краци съвсем ясно се разбира кога има задържана вода и кога си е само дебелина,с примес от целулит  Joy За много кльощавите не мога да коментирам,но ако има задържана вода тя пак трябва да се хваща с натиск.Нали все пак се събира в долните крайници най-много.
Сами си пускайте урина всеки месец.Да се изследва албумин в урината.Следете и кръвното

# 632
  • Мнения: 2 124
Мисля, че при задържане на вода са доста показателни и  отоците (торбички под очите и подути крайници), при мен когато се установи проблема си бяха на лице и от лекар знам, че това са най-проявените симптоми, които лесно се забелязват , това с пръста и натиска мисля че не всеки би могъл да се ориентира, аз поне не. Колкото до високото кръвно открие ли се то е ясно, че винаги трябва да се консултираме с  лекар, то това си е предпоставка за прееклампсия и всеки лекар би го взел на сериозно. Та мисълта ми е, че всяка промяна се консултира с лекар именно за да се вземат своевременни мерки, ако ние не им съобщаваме тези неща те няма откъде да знаят какво се случва с нас особено ако ни виждат 1 път месечно. Лекарите едва ли могат да ни направят списък с всяко възможно усложнение, та да сме наясно за какво да им съобщаваме. Моят лекар ми каза така, всяка промяна, която усетиш винаги ми я съобщаваш. При мен например урината се изследва на всеки две седмици още от началото на бремеността, защото съм уведомила лекарят ми, че съм си имала проблеми преди години.

# 633
  • Мнения: 209
Доброо утро, да попитам и вас... Значи от 13 юни смятам да излизаам в отпуск и веднага след нея ми почват 45дни.болничен, обаче снощи 2 познати ми обесняват да си пускам болничен, защото после ще взимам повече майчинствооо !! Много съм объркана има ли нещо вярно в това

# 634
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Никита,тези твои познати в сферата ли работят,че дават така смело съвети?
Самият болничен не ти вдига бъдещето обезщетение.18 м назад преди проекто болничния на едни и същи осигуровки ли си или не?Гледа се кога осигурителния ти доход би бил по-висок-при вариант болничен или при вариант платен отпуск

# 635
  • Мнения: 209
Не са в сферата просто и двете имат вече деца и твърдят че взимат повече майчинство защото са били в болничен... А аз уж заради това искам да си ползвам отпуската да не ми намалят приходите а й края на годината фирмата няма да я имма и може и отпуската ми да изгори

# 636
  • Мнения: 384
Доброо утро, да попитам и вас... Значи от 13 юни смятам да излизаам в отпуск и веднага след нея ми почват 45дни.болничен, обаче снощи 2 познати ми обесняват да си пускам болничен, защото после ще взимам повече майчинствооо !! Много съм объркана има ли нещо вярно в това
Ами не виждам логика.
Аз направих същото. Април си взех годишната отпуска и от 4.05 съм в болничен. Така в дохода, който ще ми определи сумата за болнични и майчинство, влиза и този от април,т.е. стажа ми го броят до 03.05 вкл. или най-общо казано в предвид се взема дохода ДО болничния Wink Моята счетоводителка така ми ги обясни нещата и за това пуснахме първо отпуската. Ако можеш, допитай се до счетоводител и ти.

# 637
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Така в дохода, който ще ми определи сумата за болнични и майчинство, влиза и този от април,т.е. стажа ми го броят до 03.05 вкл. или най-общо казано в предвид се взема дохода ДО болничния Wink

Плади,съжалявам,че ще те разочаровам,но колежката изобщо не е наясно с нещата и те е подвела.Ако излизаш 45 дневен болничен примерно през август,базата за определяне на обезщетението за бременност и раждане ще ти е до юли 2018 г включително
Кога точно излизаш в 45 дневен???ЕДва ли е през май месец

Не са в сферата просто и двете имат вече деца и твърдят че взимат повече майчинство защото са били в болничен... А аз уж заради това искам да си ползвам отпуската да не ми намалят приходите а й края на годината фирмата няма да я имма и може и отпуската ми да изгори

Да,при тях е възможно да е така.Всичко зависи от осигурителния доход на конкретния човек през 24 те месеца назад.Не може да се говори така общо
Отпуската няма да ти изгори.Ако фирмата приключи и те освободят,ще ти я изплатят наведнъж.Все пак ако се притесняваш за нея,си я вземи сега

# 638
  • Мнения: 2 124
Ако си осигурявана добре и болничният, който вземаш е висока сума, то чистата сума болничен, която вземаш влиза в изчисляването на майчинството, това си го проверявам в сайта на НОИ има калкулатор за прогнозно изчисляване на обезщетение за майчинство. Понеже съм болничен от началото на февруари месец и когато си смятам прогнозното обезщетение за майчинство виждам, че за февруари, март и април автоматично ми взема пълната сума болничен, която ми е бивала изплатена. За болничния гледат мисля, че беше 18 месежа назад осигурителният доход е ако е висок и болничният е висок на някои им покачва сумата за майчинство на други не.

# 639
  • Мнения: 384
Е така де, знаех си че няма да го обясня както трябва 😁.
Излизам в полагаем на 17-18 юли. Та, исках да кажа, че дохода при платен, стандартен отпуск е по-голям, от колкото, когато човек е в болнични (поне при мен е така). Когато съм в отпуск, осиг.праг, заплата, всичко ми е както, когато съм на работа, а болничния е 80-85% от дохода и, съответно е по-добре един месец отпуск, от колкото болничен,защото е + 1 месец с по-висок доход.
Сега май е по-ясно 😁
Ами аз разбирам от пиене бе хора, не от сметки 😁

# 640
  • Мнения: 209
Ха сега говорих със счетоводителкаа , каза ми че отпуската няма вариянт да изгори или ще ми я платят или ще си я ползвам и ми каза че болничния ми ще бъде 90 или 100% , защото бил заради бременност а не заради общо заболяване ... Пък аз знам че е 80% ... Пък този 45-то дена преди теермин е 90 %

# 641
  • Мнения: 2 124
Ами при мен специално примерно не е така, защото болничният е както казваш 80 процента от осигурителния доход 18 месеца назад те го усредняват ама измежду тези 18 месеца назад има месеци с много висок осигурителен доход, които ми вдигат болничния и примерно февруари ако бях на работа щях да взема по-малко пари, отколкото като съм болничен, март също, април и май пък щях да взема повече пари ако бях на работа. Зависи много кой как го осигуряват и всеки преценява за себе си. А вече моят болничен е по медицински причини не е съобразен с доходи.

# 642
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Плади,ако излизаш в 45 дневен през юли,последният месец в базата ще ти е юни 2018 година,а не май месец.При теб ще е по-голям дохода при отпуск,но не при всички е така.

Никита,болничните по време на бременността са на 80 процента.От 45 дневния нататък са на 90 процента,но не забравяйте най-важното-90 процента,но не повече от нетото

# 643
  • Мнения: 2 124
Ха сега говорих със счетоводителкаа , каза ми че отпуската няма вариянт да изгори или ще ми я платят или ще си я ползвам и ми каза че болничния ми ще бъде 90 или 100% , защото бил заради бременност а не заради общо заболяване ... Пък аз знам че е 80% ... Пък този 45-то дена преди теермин е 90 %
Нещо май не е много наясно счетоводителката преди 45 дневния преди термин всички болнични се водят общо заболяване не заради бременност и се изчисляват по стандартния начин както всички болнични, но не се сещам колко процента беше точно сякаш 80 процента.

# 644
  • Мнения: 337
Ако е платен отпуск ще ти е по-добре, ако не НЕплатен отпуск, по-добре да си вземеш болничен по бременност.

Общи условия

Активация на акаунт