СЕПТЕМВРИЙСКИ мами 2018

  • 53 285
  • 731
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 302
Ами и аз така се успокоявам, ама тя с вагинален досега не ме е гледала, само с коремен. Няколко пъти ми е вземала секрет, ама не знам дали може да прецени само на око.

# 616
  • Пловдив
  • Мнения: 287
И на мен само на феталната морфология ми я гледаха и ми казаха единствено че е дълга ( каквото и да означава това ) 

# 617
  • Мнения: 302
Аз бях на фетална в 18та седмица, докторът не коментира нищо за шийката. А на вас през коремен ли ви я гледат на феталната?

# 618
  • Мнения: 3 794
Аз бях писала преди няколко дена за дължината на шийката - моята я измериха на ФМ. Казаха, че е ОК. Аз загледах резултата 10 дена по-късно и се притесних, защото е 2,9см. Консултирах се и ми казаха, че за нормално раждала жена тази стойност е ОК. За първескиня обаче не би била добре.

# 619
  • Мнения: 48
Здравейте, аз съм в 20с.4д. и мисля че ме хваща някаква депресия, мнооого ми е притесненоо и цяла вечер не съм спала да мисляя, къщата в която ще живеем живот и здраве е доо никааадее има адски много работа, мъжа ми и техните се занимават със земеделие и месец и половина няма мърдане от градините, в къщата която живеем е за ремонт, сменихме дограмата и всичко е в мухъл стаята ни е малка, трябва разместване да освободим място за кушара и другите принадлежности за бебчо, просто ума не ми го побира с толкова много  работа и ремонти дали ще успеем аз съм с малка заплата майка ми също, баба ми и дядо ми някак си не ми изглеждат вълдушевени пък те имат повече средства с който да помогнат но това няма да стане на мъжа ми никой не му помага за къщата, всичко сам прави и вече е скапаан, аз се притеснявам дали ще има средства да закупя всичко за бебчо простоо не знааам а времеето напредва ! Съжелявам че ви занимавам с мойте проблеми, но може да има друга  мама която има същите притеснения като мойте, и да се подкрепяме взаймно, аз останах само с 1приятелка другите като разбраха че съм бременна вече са ме отписали... Но всеки с интересите си ... Съжелявам за дългия пост мисля че ще ми олекне като споделя .

И на нас ще ни предстой ремонт, смятам всеки месец какво трябва да се купи. Но си знам че най-важното е бебчетата да са добре, при мен са две 😊🤗

# 620
  • Мнения: 151
Здравейте, аз съм в 20с.4д. и мисля че ме хваща някаква депресия, мнооого ми е притесненоо и цяла вечер не съм спала да мисляя, къщата в която ще живеем живот и здраве е доо никааадее има адски много работа, мъжа ми и техните се занимават със земеделие и месец и половина няма мърдане от градините, в къщата която живеем е за ремонт, сменихме дограмата и всичко е в мухъл стаята ни е малка, трябва разместване да освободим място за кушара и другите принадлежности за бебчо, просто ума не ми го побира с толкова много  работа и ремонти дали ще успеем аз съм с малка заплата майка ми също, баба ми и дядо ми някак си не ми изглеждат вълдушевени пък те имат повече средства с който да помогнат но това няма да стане на мъжа ми никой не му помага за къщата, всичко сам прави и вече е скапаан, аз се притеснявам дали ще има средства да закупя всичко за бебчо простоо не знааам а времеето напредва ! Съжелявам че ви занимавам с мойте проблеми, но може да има друга  мама която има същите притеснения като мойте, и да се подкрепяме взаймно, аз останах само с 1приятелка другите като разбраха че съм бременна вече са ме отписали... Но всеки с интересите си ... Съжелявам за дългия пост мисля че ще ми олекне като споделя .

И на нас ще ни предстой ремонт, смятам всеки месец какво трябва да се купи. Но си знам че най-важното е бебчетата да са добре, при мен са две 😊🤗
А на нас ни предстой купуване на жилище Simple Smile и на мен вчера започна да ми става леко притеснено чак кръвно вдигнах ,но трябва да се справим някък .относно за мухала има едни хора в бургас който го решават безотказно "кастор макс" можеш да ги потърсиш аз съм много доволна решиха ми проблема

# 621
  • Мнения: 215
Мамчета, имате ли проблем с непрестанен глад и как се справяте.
От няколко дни съм гладна нон-стоп, гледам когато огладнея между храненията да хапвам плодове или мляко,за да не се тъпча с хляб, но не ме засища и е много неприятно .

# 622
  • Мнения: 2 124
Ами и аз така се успокоявам, ама тя с вагинален досега не ме е гледала, само с коремен. Няколко пъти ми е вземала секрет, ама не знам дали може да прецени само на око.
На коремен също се мери, повечето лекари в по-напреднала бременност избягват вагиналния мен примерно никога не са ме гледали с вагинален, ако ехографът на лекаря е много висока разделителна способност пак се измерва точно и с коремен. На мен в 18 седмица обаче ми направиха мануален преглед точно на шийката за да провери мускулатурата и добре ли е затворена, като ми обясни, че задължително трябва да има такъв преглед за да прецени ще понесе ли шийката тежестта.

# 623
  • Мнения: 129
Мамчета, имате ли проблем с непрестанен глад и как се справяте.
От няколко дни съм гладна нон-стоп, гледам когато огладнея между храненията да хапвам плодове или мляко,за да не се тъпча с хляб, но не ме засища и е много неприятно .

Огромеееен глад ме гони. И аз пробвам с нещо леко ама не става. Все ме влече към филийка, а преди да забременея не ядях хляб.

# 624
  • Мнения: 269
Мамчета, имате ли проблем с непрестанен глад и как се справяте.
От няколко дни съм гладна нон-стоп, гледам когато огладнея между храненията да хапвам плодове или мляко,за да не се тъпча с хляб, но не ме засища и е много неприятно .

Огромеееен глад ме гони. И аз пробвам с нещо леко ама не става. Все ме влече към филийка, а преди да забременея не ядях хляб.


Мамчета, и аз съм притеснена с това качване на килограми, последната седмица много се ограничавам и пак съм наддала 1.5 кг. Уж всички ме успокояват, че килограмите много лесно се сваляли след като родиш, но си все си мисля, че ме лъжат

# 625
  • Мнения: 3 794
Аз тъкмо направих сурови бонбони - хем са здравословни, хем ще ги ям вместо сладко Simple Smile Радвам се, че вече има много плодове и си хапвам редовно Simple Smile

# 626
  • Мнения: 924
Мамчета, имате ли проблем с непрестанен глад и как се справяте.
От няколко дни съм гладна нон-стоп, гледам когато огладнея между храненията да хапвам плодове или мляко,за да не се тъпча с хляб, но не ме засища и е много неприятно .

Огромеееен глад ме гони. И аз пробвам с нещо леко ама не става. Все ме влече към филийка, а преди да забременея не ядях хляб.


Мамчета, и аз съм притеснена с това качване на килограми, последната седмица много се ограничавам и пак съм наддала 1.5 кг. Уж всички ме успокояват, че килограмите много лесно се сваляли след като родиш, но си все си мисля, че ме лъжат
Да не събираш вода? Натисни с пръст по крака някъде, ако остане дупка в месото, значи задържаш вода. Кръвното ти как е?

# 627
  • Мнения: 2 124
Мамчета, имате ли проблем с непрестанен глад и как се справяте.
От няколко дни съм гладна нон-стоп, гледам когато огладнея между храненията да хапвам плодове или мляко,за да не се тъпча с хляб, но не ме засища и е много неприятно .

Огромеееен глад ме гони. И аз пробвам с нещо леко ама не става. Все ме влече към филийка, а преди да забременея не ядях хляб.


Мамчета, и аз съм притеснена с това качване на килограми, последната седмица много се ограничавам и пак съм наддала 1.5 кг. Уж всички ме успокояват, че килограмите много лесно се сваляли след като родиш, но си все си мисля, че ме лъжат
Да не събираш вода? Натисни с пръст по крака някъде, ако остане дупка в месото, значи задържаш вода. Кръвното ти как е?
Каква е тази техника? Как ако остане дупка в месото, то от натиска пръстът винаги ще потъне. Ако има дори и най-малкото съмнение за задържане на вода по-добре консултация с нефролог, отколкото самодиагностика.

# 628
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Каква е тази техника? Как ако остане дупка в месото, то от натиска пръстът винаги ще потъне.

Когато се задържа вода,отбелязката от пръста остава по особен начин дълго и вдлъбнато.Методът е показателен.Вече причината може да е различна-бъбреци,сърце,затиснати лимфни възли от плода и т.н

# 629
  • Мнения: 2 124
Ами то ако човек е по-пълен пак отпечатъка остава по особен начин, а друг е въпросът кой как тълкува "особен" начин. Имах предвид, че трябва консултация с лекар при съмнение вместо сами да се чудим задържаме ли вода или не. Аз съм слаба, но преди около 5-6 години съм имала подобен проблем, но тъй като бях само кокали ниакъв отпечатък не ми се е отбелязвал.

Общи условия

Активация на акаунт