Ранна бременност - първо тримесечие

  • 66 120
  • 624
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 572
Аз искам да се похваля, от доста време чета форума, бременна съм-усетих преди закъснението на м. ц.

Как го усети?

# 46
  • Мнения: 499
Здравейте на всички! Според моите изчисления съм бременна в края на 5г.с. Първи положителен тест на 22.04 - втора ярко изразена черта на теста. МЦ 26-27 дни. Последен МЦ на 24.03. Към момента имам закъснение около 10 дни. Миналата седмица бях на АГ, но казаха, че е прекалено рано за преглед и ми насрочиха час за седмицата след 13.05. Тъй като на мен ми се струва доста далече като дата, моля споделете вие кога за първи път посетихте вашите доктори. Също така другото,което малко ме притеснява е, че почти нямам изразени симптоми на ранна бременност освен леко чувствителни зърна, наедрели гърди и огромен апетит. Според вас нормално ли е и дали да не отида по-рано на преглед?

# 47
  • Мнения: 2 223
Здравей, изобщо не е късно. И с трите ми бременности съм ходила за първи път към 7-8 г.с. Преди това ме карах да правя по два пъти кръвен тест ЧХГ през няколко дни, който също дава индикации как се развива бременността. И да отидеш сега, няма да се види нищо, прекалено рано е. Изчакай си прегледа, а ако искаш можеш да си пуснеш и ЧХГ. Симптомите нищо не гарантират. Може да ги има, може да ги няма. Сега с последната ми бременност (последен цикъл 17.02), бях на първи преглед на 09.04.

# 48
  • Мнения: 3 096
При мен плоден сак се видя в 4 г.с и 4 дена. Важно ми беше да се потвърди, че не е извънматочна бременност. Аз лично до 13.05 не бих чакала, твърде много ми се струва. Симптоми и аз нямам, освен наедрелите гърди и болезнени зърна. Ако очакваш повръщане и гадене, може и да не ти се случи.

# 49
  • Мнения: 499
Здравейте отново! Много съм притеснена, тъй като от силно чувствителни зърна на гърдите и наедрели такива днес се събудих почти без всякакъв дискомфорт.. Все още са по-едри, но болки почти няма.. Това дали е свързано с развитието на плода? Sad нямам коремни болки, нямам и никакви зацапвяния. Просто гърдите бяха като цяло единственият симптом на ббременността, а сега и той изчезна. днес влизам в 6 г.с.

# 50
  • Мнения: 2 223
Georgia, както ти казах симптомите наистина не гарантират нищо. Напрегнати гърди съм имала само при първата бременност. Успокой се, как ще я караш така до края? Така и така в началото ако нещо не е наред, не зависи от теб и нищо не може да се направи. Пак ти казвам, че до прегледа може да си пуснеш на два пъти тест ЧХГ, чиито стойности дават все пак индикация дали бременността се развива.

И още да ти кажа, че дори и да отидеш на преглед сега или след седмица, така и така през първите 11-12 седмици си има по-висок риск, така че просто се настрой позитивно. Няма смисъл да мислиш нещо, което е извън твой контрол и много по-вероятно ще завърши добре 👶🏻

# 51
  • Мнения: 499
Да, така е, трябва да мислим позитивно.. Просто се притесних от факта, че болката почти изчезна.. За съжаление днес не работят специалистите, при които бих отишла, ще задържа до утре.. Сутринта ще си пусна и ЧХГ за всеки случай. Благодаря за успокоението,дано всичко е наред!

# 52
  • Мнения: 4 660
Ако прегледа е с вагинален ултразвук може да се види бременност 4-5 седмица. При първата ми бременност се видя при едно седмично закъснение в 5 г.с. Сега пак имам + тест на преглед съм след няколко дена.

# 53
  • Мнения: 3
Здравейте на всички! Според моите изчисления съм бременна в края на 5г.с. Първи положителен тест на 22.04 - втора ярко изразена черта на теста. МЦ 26-27 дни. Последен МЦ на 24.03. Към момента имам закъснение около 10 дни. Миналата седмица бях на АГ, но казаха, че е прекалено рано за преглед и ми насрочиха час за седмицата след 13.05. Тъй като на мен ми се струва доста далече като дата, моля споделете вие кога за първи път посетихте вашите доктори. Също така другото,което малко ме притеснява е, че почти нямам изразени симптоми на ранна бременност освен леко чувствителни зърна, наедрели гърди и огромен апетит. Според вас нормално ли е и дали да не отида по-рано на преглед?
Здравейте на всички! Според моите изчисления съм бременна в края на 5г.с. Първи положителен тест на 22.04 - втора ярко изразена черта на теста. МЦ 26-27 дни. Последен МЦ на 24.03. Към момента имам закъснение около 10 дни. Миналата седмица бях на АГ, но казаха, че е прекалено рано за преглед и ми насрочиха час за седмицата след 13.05. Тъй като на мен ми се струва доста далече като дата, моля споделете вие кога за първи път посетихте вашите доктори. Също така другото,което малко ме притеснява е, че почти нямам изразени симптоми на ранна бременност освен леко чувствителни зърна, наедрели гърди и огромен апетит. Според вас нормално ли е и дали да не отида по-рано на преглед?
Последния ми цикъл беше на 23.03.На 24.04. си направих тест и имах 2 черти. Пуснах и кръвен и отидох и на 2 прегледа. Видяхме плодния сак , но на по хубавия видеозон. И аз имах болки в гърдите , които спряха в събота. Изписаха ми хапчета и вчера пак бях на видеозон и ми показа че съм на 4сед. и 4 дни. От тази сутрин имам прорязващи болки и д-ра каза че е нормално. Така че аз от 24.04. си ходя през ден на доктор , пропуснах да кажа че имам един мисед и затова съм толкова шашната и постоянно ходя на д-р

# 54
  • Мнения: 4 660
Постоянното ходене на доктор няма да ви помогне, пийте си хапчетата и си чакайте следващия преглед. Не се филмирайте не всяка бременност е еднаква, мислете позитивно.

# 55
  • Мнения: 499
AnDes, значи с теб ще се бременеем заедно 🤗 Аз утре съм на преглед, не мога да се стърпя до 13тии..

# 56
  • Мнения: 3
Пиши какво е станало. Аз съм в петък на преглед. 😘😘😘

# 57
  • Мнения: 499
Привет, потвърдиха бременността 🤗 нямаше нужда дори от вагинален ехограф. В 4г.с. и 6дни съм, а мислех, че вече съм в 6та 🤔 видя се плодния сак с жълтъчно мехурче добре разположен в матката Simple Smile

# 58
  • Мнения: 2 223
Надявам се да си по-спокойна и по-позитивна. Дано скоро да се види и ембрионче с пулс.  Успех от тук до термин!

# 59
  • Мнения: 36
Здравейте на всички и ас искам да питам нещо направих си тест за бременност след на 7 ден от половия акт сутринта го направих излезе положителен след 5 дни направих пак ама на обяд и излезе отрицателен а не боли корема всякаш ще ми дойде цикъла незнам какво да мисля

Моля ако някои може да ме посъветва с нещо

Последна редакция: вт, 14 май 2019, 17:32 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт