Имам кола. Имам книжка. А сега?

  • 122 771
  • 2 544
  •   1
Отговори
# 1 335
  • София
  • Мнения: 2 920
След смяна на дискове и накладки колата спира малко по-странно от обичайно.

Ъхъм, най-вероятно спира малко по-зле от преди ремонта. Едни 20-30 километра ще има напасване на дисковете с накладките, като не е желателно прекалено рязкото спиране. Дано монтьора е бил печен и е намерил подходящия комплект накладки. Ако са последна грижа, след 50-тина километра може да почне едно изнервящо скърцане при спиране.

# 1 336
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
Монтьорът ни е познат. Знае, че колата се кара ужасно много по планиски пътища със серизони наклони и завои и ни предупреди, че ако сложим по--евтини варианти, ще имаме проблем след време и пак ще сменяме. Иначе ни даде различни цени, сложихме по-хубавите. Надявам се, че всичко ще е ОК. Просто се учудих, че има разлика. Той самият ме предупреди, даже каза, да я тествам още преди да изляза от сервиза, за да видя как е.

Иначе и ММ каза, че може да има въздух, довечера ще я пробва да види как е. Може и нищо да й няма, просто аз съм новобранец и не мога да обясна какво точно е различното. Simple Smile

# 1 337
  • Мнения: 2 328
Не мен вчера ми светна някаква лампичка под формата на ключ за врата.Измяука колата,светна лампата и след няколко секунди спря да свети.Не знам какво й стана,нямаше проблем с карането.

# 1 338
  • Мнения: 1 466
Не мен вчера ми светна някаква лампичка под формата на ключ за врата.Измяука колата,светна лампата и след няколко секунди спря да свети.Не знам какво й стана,нямаше проблем с карането.

11. Електронният ключ не е открит
12. Ключът не е намерен
13. Батерията на ключа се нуждае от подмяна

# 1 339
  • Мнения: 2 328
Не мен вчера ми светна някаква лампичка под формата на ключ за врата.Измяука колата,светна лампата и след няколко секунди спря да свети.Не знам какво й стана,нямаше проблем с карането.

11. Електронният ключ не е открит
12. Ключът не е намерен
13. Батерията на ключа се нуждае от подмяна

Последното е,много благодаря!!! Purple Heart

# 1 340
  • Мнения: X
А каква точно е разликата между 11 и 12?

# 1 341
  • Мнения: 1 466
А каква точно е разликата между 11 и 12?
Ако не се лъжа, 11 е за безконтактен ключ.

# 1 342
  • София
  • Мнения: 4 548
Kaто се сменят накладки и дискове, защо смятате че има нужда от обезвъздушаване?

# 1 343
  • Мнения: 167
Kaто се сменят накладки и дискове, защо смятате че има нужда от обезвъздушаване?
Доколкото си спомням, беше казано, че е задържало и драло нещо. В този случай би трябвало да е правен ремонт и на супорта и съответно има нужда и от обезвъздушаване. Ако са сменяни само дискове и накладки, наистина няма нужда от такава процедура.

# 1 344
  • София
  • Мнения: 8 566
mlv, защото:
Отичитам първо водене на колата на ремонт. Нещо й стана на спирачките през уикенда, някакъв цилиндър забил.

Ако е сменен цилиндъра, вероятно е коригирано и налягането на течност.

# 1 345
  • Стара Загора
  • Мнения: 192
Малко тренировки със спирачките и ще им хванеш цаката, може би просто "хващат" по-добре като са поправени.
Ние най-сетне си получихме и сефтосахме колата, но аз отказвам да я паркирам или изкарвам от гаража. Голям кеф е за каране обаче габаритите в сравнение с моята кола са като на ТИР. И задръстване един час на Тракия закачихме, ММ оцени подобаващо автоматика и всичките там системи дето аз едва ли някога ще ползвам 😂
Нелка, честита да ви е! А каква е?
Аз си карам моята Микра Simple Smile, но миналата седмица покарах Инсигния, автоматик, Пловдив - Ст. Загора... е няма такъв кеф!!! Heart Малко ми беше криво, защото левия крак бездействаше, но пък се свиква предполагам.

# 1 346
  • София
  • Мнения: 3 160
Хонда СР-В, у нас друга марка няма как да се случи 😂
Общо взето размера увеличихме, че номер две идва и в седана по-трудно ще побираме багаж.
Левия крак почива, да. Но и това е плюс - миналата година си изкълчих крака на един тийм билдинг вдън гори тилилейски, добре че беше левия и нямах проблеми с прибирането.

# 1 347
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
mlv, защото:
Отичитам първо водене на колата на ремонт. Нещо й стана на спирачките през уикенда, някакъв цилиндър забил.

Ако е сменен цилиндъра, вероятно е коригирано и налягането на течност.
Някаква машинка е ремонтирана, ако не се лъжа е въпросният цилиндър. Във фактурата фигурираше и спирачна течност. Не знам изцяло ли е сменена или е доливана, малко под литър.

# 1 348
  • Мнения: 1 970
Сменена е вероятно, тя цялата е под литър.
И е обезвъздушавано съответно.
По работна карта се сменя на 2 години.
На практика у нас - когато нещо даде фира. То, освен другото и затова е тая касапница....

# 1 349
  • Мнения: 2 998
На две години да се сменя спирачната течност? Трябва да погледна в книжката на сегашната ми кола, но мисля, че и на предишната, и на тази пише смяна при 50 000км. Тя всяка година се проверява при обслужването.

Последна редакция: ср, 17 юни 2020, 15:42 от bubbata

Общи условия

Активация на акаунт