Имам кола. Имам книжка. А сега?

  • 122 023
  • 2 544
  •   1
Отговори
# 2 460
  • Fairbanks, Alaska
  • Мнения: 1 730
Ако не се практикува, постепенно се отвиква. Три години не бях .... ъъъ правил нещо Relaxed и после за 10 мин проба направих 4 грешки.
Аз преди да си купя колата, не бях карал 12 години. Взех книжка 1998 година и едва през 2010 година започнах да шофирам активно. Нямах никакви проблеми, ако не броим карането ми с 25-30 км/ч и няколкото отнесени клаксона. Шофирането ме успокоява, особено през нощта, когато пътят разкрива съвсем друга картина-говоря за светлоотразителните елементи по мантинелата и самата маркировка на пътя.

# 2 461
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Мен пък маркировката ме успива. Мразя да карам нощем, а има един момент на смрачаване, когато буквално нищо не виждам и наистина избягвам да шофирам.

# 2 462
  • Мнения: 40 310
И аз имам някаква кокоша слепота и мразя нощното шофиране.

# 2 463
  • София
  • Мнения: 1 604
Аз пък  карам рано сутрин, по принуда. Мразя светофарите да са на внимание, на такива неща съм била свидетел...
 Имаше един период от време, всяка сутрин ме спираха за алкохол, вече ми познават колата и знаят, че отивам на работа. Joy
Според мен, ако всеки път се търси алтернативен вариант, трудно човек ще се престраши да влезе в голямото  движение.

Последна редакция: нд, 31 окт 2021, 08:27 от Алекс :)

# 2 464
  • София
  • Мнения: 4 543
Аз не обичам нощното каране, защото по много от пътищата няма маркировка и светлоотразители. На къси и път с много завои не се вижда къде да караш. Последно така карах по самоковското шосе. Маркировката е толкова изтрита, че все едно я няма. Пуснах дългите фарове да виждам по-навреме завоите, ама пръстът ми все на лостчето, да ги спра, като се зададе някой. Иначе забравям, че съм на дълги, а да ослепя насрещния и за двама ни не е безопасно. Искам и по-навреме да виждам дупки и други препятствия. Затова нощното каране ме напряга.

# 2 465
  • Мнения: 552
Аз не обичам нощното каране, защото по много от пътищата няма маркировка и светлоотразители. На къси и път с много завои не се вижда къде да караш. Последно така карах по самоковското шосе. Маркировката е толкова изтрита, че все едно я няма. Пуснах дългите фарове да виждам по-навреме завоите, ама пръстът ми все на лостчето, да ги спра, като се зададе някой. Иначе забравям, че съм на дълги, а да ослепя насрещния и за двама ни не е безопасно. Искам и по-навреме да виждам дупки и други препятствия. Затова нощното каране ме напряга.
Има решение на проблема ти - кола с автоматични къси/дълги светлини . Simple Smile

# 2 466
  • Мнения: 960
Аз съм с  малък диоптър-0.5.
Имам книжка вече 5г., и понеже я взех Октомври месец , ми се наложи да добивам опит зимно време.
След няколко мъчителни шофирания на улично осветление и фарове, отидох при офталмолог и ми  изготви рецепта за очила с антирефлекторно покритие. Ползвам ги винаги , когато е тъмно и съм доволна. Това беше една добра инвестиция. Но вечер , с тези пешеходци по шосето с тъмни дрехи е ужас.

# 2 467
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 521
Затова харесвам зимата, стъмва се рано, велосипедистите се прибират и не се мотат из пътя Hands Plus1

# 2 468
  • София
  • Мнения: 4 543
Аз не обичам нощното каране, защото по много от пътищата няма маркировка и светлоотразители. На къси и път с много завои не се вижда къде да караш. Последно така карах по самоковското шосе. Маркировката е толкова изтрита, че все едно я няма. Пуснах дългите фарове да виждам по-навреме завоите, ама пръстът ми все на лостчето, да ги спра, като се зададе някой. Иначе забравям, че съм на дълги, а да ослепя насрещния и за двама ни не е безопасно. Искам и по-навреме да виждам дупки и други препятствия. Затова нощното каране ме напряга.
Има решение на проблема ти - кола с автоматични къси/дълги светлини . Simple Smile
Не знаех, че има такава екстра. Като реша един ден да си сменям колицата с нещо по-модерно, ще го имам предвид.

# 2 469
  • Fairbanks, Alaska
  • Мнения: 1 730
Аз съм с  малък диоптър-0.5.
Имам книжка вече 5г., и понеже я взех Октомври месец , ми се наложи да добивам опит зимно време.
След няколко мъчителни шофирания на улично осветление и фарове, отидох при офталмолог и ми  изготви рецепта за очила с антирефлекторно покритие. Ползвам ги винаги , когато е тъмно и съм доволна. Това беше една добра инвестиция. Но вечер , с тези пешеходци по шосето с тъмни дрехи е ужас.
Проблемът с тъмните дрехи на пешеходците може да бъде решен много лесно-фабрично да се слага по една светлоотразителна лента на дрехата и ставаш видим от поне 50 метра.

# 2 470
  • гр. София
  • Мнения: 4 734
Доколкото знам в Чехия или Словакия си задължен да имаш светлоотразителна лента на връхната дреха през зимата. За безопасност.
Аз пък не виждам добре, заради насрещните фарове на някои коли. Най-вече джипове. Някои от тях са с една студена, силна, заслепяваща светлина - не знам какви са им фаровете ЛЕД ли, халогенни ли...... Rolling Eyes

# 2 471
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 521
...ксенонки.

# 2 472
  • Мнения: 6 924
С надраскани до неузнаваемост стъкла на фаровете.

# 2 473
  • Мнения: 22 521
И мен фатовете често ме заслепяват.Да не говорим , че на повечето не са им регулирани и светят навсякъде,но не към пътя.

# 2 474
  • Мнения: 6 230
С надраскани до неузнаваемост стъкла на фаровете.
В смисъл, надраскани нарочно ли? С каква цел?

Общи условия

Активация на акаунт