Имам кола. Имам книжка. А сега?

  • 122 689
  • 2 544
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 729
Припомни си правилника и знаците,решавай тестове!Ако трябва още 20 пъти ги мини,за да си уверена!

# 181
  • Мнения: X
Правилник и тестове кола не карат...

# 182
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Ако не е наясно с елементарни неща от правилника - да кара кола ли?
Да си информиран и запознат с теорията е минималното изискване за да се качиш да караш, и не само това да правиш. Никой няма да посъветва момичето да разчита само на правилник и закони, но щом в тях има пропуски нека първо ги запълни, придобие увереност и едва тогава да мине към практиката... Поне така изглежда логично и е редно да се случи.

# 183
  • Мнения: 8 939
Иван Михов, поздравления, че помогна на момичето.
Евала!

# 184
  • Мнения: 28 479
Ако не е наясно с елементарни неща от правилника - да кара кола ли?
Да си информиран и запознат с теорията е минималното изискване за да се качиш да караш, и не само това да правиш. Никой няма да посъветва момичето да разчита само на правилник и закони, но щом в тях има пропуски нека първо ги запълни, придобие увереност и едва тогава да мине към практиката... Поне така изглежда логично и е редно да се случи.
Абсолютно, поне знаците да преговори......, без елементарни познания за правилата по пътищата как ще кара, тя се колебае на кръстовище кой светофар е за нея Rolling Eyes Rolling Eyes

# 185
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
Поздравления и от мен, Ivan_Mihov!
Повече такива хора трябва да има сред нас! 

# 186
  • Мнения: X
Скрит текст:
Колата иска своята поддръжка, което пък се изразява в изхарчени пари. Разбирам защо те притеснява това, но пък не е константен разход.
Особено като осъзнаеш, че колата ти дава свобода.
Скрит текст:
Иначе трябва да разчиташ на ГТ или таксита. Когато започнах да шофирам, спрях да ползвам таксита и да си давам парите за гадно и вмирисано обслужване. Колата е независимост, качваш се и отиваш където пожелаеш.
Моят съвет е да си намериш добър автомонтьор. Поразпитай близки и приятели и си намери някой наистина кадърен. Ако тр в началото ходи с човека, който ти го е препоръчал. Да слуша, да ти обясни. Защото ми се струва, че има какво да се прави по колата, а вероятността да те пързулнат е голяма.
И никакво отказване!
Абе, свобода....   Smile
С моя мъж миналата седмица си направихме експеримент, че той не ми вярваше....От нас до неговата работа са около 3,5 км.Има удобни велоалеи до там....та той с колата, аз с колелото.Познайте кой беше пръв.Когато той успя да се добере до там, аз вече го чаках.   Smiley  За Пв става дума.

За придвижване между градове, за почивка извън града с повече багаж-да.За да не си зависим от обществен транспорт и часове.
Ама при ужасния трафик, който е в големите градове, колата е по-скоро ограничаваща.

# 187
  • Мнения: 2 621
В Пловдив има много хубави велоалеи, по-удобни са за придвижване с велосипед отколкото в София. Казвам го като човек, обиколил и двата града по велоалеите на ролери Grinning В София е по-тегаво и от нас (кв. Гоце Делчев) до Люлин примерно определено бих тръгнала с колата.

# 188
  • Мнения: 14 654
В София трябва да бъде забранено за велосипеди, вместо да се правят някакви безумни велоалеи от никъде до никъде, които и без това никой не ползва, а само стесняват платното за движение. Отделно самите велосипедисти по големите булеварди за предпоствка за птп и просто мястото не им е там. Като искат да се движат с колело, да ходят в Пловдив, Бургас или където има условия за това нещо.

# 189
  • Мнения: 29 341
С велосипед не е ли гадно да се дишат бензинови  пари? Като вървя пеша дори се вмирисвам на изпарения от колите. newsm78

# 190
  • Варна
  • Мнения: 995
Хаха, луда работа. В цял свят се чудят как да ограничат движението с колите, къде с добър градски транспорт, къде с велоалеи, къде с такси, ако влизаш с колата в централните части, само бай ти Ганьо не иска да слезе от трошката си и да си размърда задника.

П.П. Всекидневно използвам автомобил, велосипед и краката си. И се стремя първото да е колкото може по-рядко използвано, но се налага!

# 191
  • Мнения: 29 341
За 1,60 лв. билетче, вярно няма да се кача на потрошените и смрадливи автобуси, освен ако не ми се налага.  Close

# 192
  • Мнения: 403
В цял свят се чудят как да ограничат движението с колите, къде с добър градски транспорт, къде с велоалеи, къде с такси, ако влизаш с колата в централните части, само бай ти Ганьо не иска да слезе от трошката си и да си размърда задника.
Hands Plus1 Hands Clap

# 193
  • Мнения: 14 654
О, аз не съм против ограничаването на колите, въвеждането на платени зони и такси, особено в центъра на града, а само против велосипедисти по големи булеварди, където е опасно да се намират. Не може да се юрнеш с колелото си по натоварени булеварди като Гео Милев, Шипченски проход и Г.М. Димитров и да караш по платното - просто не им там мястото.

# 194
  • Мнения: X
О, аз не съм против ограничаването на колите, въвеждането на платени зони и такси, особено в центъра на града, а само против велосипедисти по големи булеварди, където е опасно да се намират. Не може да се юрнеш с колелото си по натоварени булеварди като Гео Милев, Шипченски проход и Г.М. Димитров и да караш по платното - просто не им там мястото.
Ами, това е целта на велоалеите, да отстранят велосипедистите от булевардите.
Аз обичам да карам колело и велоалеите се оказаха Манна небесна за мен....

Общи условия

Активация на акаунт