Имам кола. Имам книжка. А сега?

  • 122 670
  • 2 544
  •   1
Отговори
# 1 005
  • Мнения: 160
Аз го поогледах преди да го снимам, не приличаше на преправян, но и инструкторът не знае да има такъв знак.

# 1 006
  • Мнения: 18 447
Такъв знак имали, такъв сложили, е ситуацията. Joy

# 1 007
  • Мнения: 707
Здравейте имам книжка от месец, а кола от седмица. Веднага тръгнах на работа с нея, че е извън София и по ботевградско шосе е лесно, сама, няма с кого да карам. Много в трафик още не съм се забавила. Ако имам работа в непознат район ходя с градския, че не съм сигурна дали ще има къде да спра.
Притесняваме левия завой на светофарно кръстовище, когато пуснат и тези срещу мен. Там винаги минавам на жълто.

# 1 008
  • София
  • Мнения: 4 548
То така се минава - на жълто, когато има много коли отсреща.

# 1 009
  • София
  • Мнения: 2 919
То така се минава - на жълто, когато има много коли отсреща.

А бе, вече се минава направо на червено, защото и тия отсреща "гонят"  зеленото, докато почервенее Simple SmileSimple SmileSimple Smile.

# 1 010
  • Мнения: 2 478
Никой не минава на зелено почти, освен може би първият, и ако няма отсреща коли.
Чака се да светне жълтото и да видиш, че насрещните намалят, спират, тогава тръгваш.
На всички от участници е ясно това, и всеки горе-долу знае другият кога би трябвало да тръгне.
Всичко е практика, даваш си време, извървяваш си пътя. Друг начин няма, Sway.

# 1 011
  • Мнения: 707
Да, всичко е практика. Аз заради това започнах да карам възможно най-бързо. Просто и на инструктура бях казала, че левия завой ме притеснява и да го тренираме, но не би.
Чудя се за стикер Млад шофьор, даже го имам, но не съм го лепнала. Като видят жена, че и млад шофьор дали няма повече да навреди от колкото да помогне.

# 1 012
  • София
  • Мнения: 2 919
Никой не минава на зелено почти, освен може би първият, и ако няма отсреща коли. ...

Или ако е нагъл до безобразие рацер,  стартиращ напреки на насрещния поток, карайки всички да скачат на спирачките, понеже не му се живее без адреналин Simple SmileSimple SmileSimple Smile

П.П. По-добре не слагай стикера за млад шофьор Simple Smile.

# 1 013
  • Мнения: 452
Да, всичко е практика. Аз заради това започнах да карам възможно най-бързо. Просто и на инструктура бях казала, че левия завой ме притеснява и да го тренираме, но не би.
Чудя се за стикер Млад шофьор, даже го имам, но не съм го лепнала. Като видят жена, че и млад шофьор дали няма повече да навреди от колкото да помогне.
Возя две деца и съм шофьор от 2016 та. Нямам стикери по колата. Вярвай ми познаваш се отдалеч

# 1 014
  • София
  • Мнения: 12 006
Черният хикс не означава задраскване, а е знак за кръстовище на равнозначни пътища с предимство на дясностоящия.
Моето предположение е, че на това кръстовище не се спазва предимството, повечето шофьори традиционно са в нарушение и някой се опитва да "предупреди" да се внимава какво става отдясно. Може би отдясно по-често има движение и затова става така?
По-голяма простотия не бях чела. Дано не си шофьорка. В интернет има съвсем безплатно на 1  клик разстояние всички пътни знаци - понаучи ги, ще ти е от полза.

# 1 015
  • 1st floor
  • Мнения: 9 110
Днес един искаше да се преустрои от лявата лента пред мен и по принцип бих го пуснала, карах бавно, намалявах преди светофара. Но на ММ само му меля устата и ми викаше давай, давай. Накрая леко ме позасече от ляво, спрях да го пусна, а той си свали стъклото да ми се кара нещо...Не чух какво каза, а и не ми се слушаше...яд ме е на себе си...явно трябва сама да карам. Яд ме е на ММ, че ме учи на нетолерантност, яд ме е и на тоя, че ми се кара... Simple Smile Ама здраве да е...

# 1 016
  • Мнения: 4 743
Пфффф и милото така Stuck Out Tongue Winking Eye давай натисни педала ,кво го чакаш тоя гургур,изкл.от скорост и пускай по инерция ,кво се моташ .....  Cold Sweatизнервящо е,но гледам много да не връзвам,ставам все по спокойна и автоматизирана , доволна съм от прогреса си....

Последна редакция: пн, 25 ное 2019, 07:42 от No_frame bitch

# 1 017
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
При нас пък е обратното - спри, намали. Най-ми е смешно като се хване за дръжката на вратата, като правя десен завой Joy Затова предпочитам да съм сама.

# 1 018
  • Мнения: 6 296
Черният хикс не означава задраскване, а е знак за кръстовище на равнозначни пътища с предимство на дясностоящия.
Моето предположение е, че на това кръстовище не се спазва предимството, повечето шофьори традиционно са в нарушение и някой се опитва да "предупреди" да се внимава какво става отдясно. Може би отдясно по-често има движение и затова става така?
По-голяма простотия не бях чела. Дано не си шофьорка. В интернет има съвсем безплатно на 1  клик разстояние всички пътни знаци - понаучи ги, ще ти е от полза.
?!?
Пътен знак А25 - Кръстовище на равнозначни пътища


Да, шофьорка съм от близо 15 години. Simple Smile

И понеже шофирам по 80-100 км на ден между Италия и Швейцария, можете да си преведете с гугъл, че и по тези части на света е така: https://www.quizpatenteonline.it/32/teoria-patente/segnali-di-precedenza/70

Последна редакция: нд, 24 ное 2019, 22:55 от Barbabeau

# 1 019
  • София
  • Мнения: 12 006
?!?
Пътен знак А25 - Кръстовище на равнозначни пътища

Скрит текст:
Да, шофьорка съм от близо 15 години. Simple Smile

И понеже шофирам по 80-100 км на ден между Италия и Швейцария, можете да си преведете с гугъл, че и по тези части на света е така: https://www.quizpatenteonline.it/32/teoria-patente/segnali-di-precedenza/70
Къде отиде на А25 ?!?! говорихме за показнаия на снимката, който реално е несъществуващ и затова помислих, че на него казваш "кръстовище на равнозначни пътища".

Общи условия

Активация на акаунт