Като цяло детето винаги е било много яшно и не-капризно, до преди 2 месеца, когато лека-полека спря да си яде пюретата(1г и 4м). Пробвах с нови манджи - не стана, пробвах с нашите храни -пак не. С времето открих, че иска сам да се храни, но с ръце, което естествено изключва всякакви супи, готвено и т.н. Караме го на кебапчета, кюфтета(месни и зеленчукови), хляб и задушени зеленчуци. Пие и доста вода. Няма лошо, храни се, особено откакто разбрах, какъв му е "проблемът". И все пак искам да започнем да ядем всички едно и също, а не да готвя по 5 манджи на ден - за всеки по нещо. Види ли ме с купа и лъжица, започва рев и тръшкане и не иска дори да опита. Период ли е според вас или така ще му остане вкуса? Поне заради яслата трябва някак си да го пречупя, защото иначе ще седи цял ден гладен
Така че на родителите ги въртят тези номерца основно според мен като поредната игра. В този смисъл изобщо не бих превръщал пък съвсем храненето в игра като нижа макарони на рибарска корда или да правя икебана от зеленчуци в чинията, за да му е "интересно" на детето.