WIZZ AIR - 30

  • 72 421
  • 747
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 1 952
Не, в 6:30ч. българско време излита и в 8:05ч. германско време каца.

# 181
  • Мнения: 7 164
Някой има ли опит с пътуване за Будапеща около Формула 1?

В момента билета за връщане с wizz, два дни след приключване на състезанието на 31.07 е почти 300 лв.  Shocked
Някой има ли представа дали цената на билета ще се вдига или пък би могла да падне?

# 182
  • Пловдив
  • Мнения: 40 966
Сега един тъп въпрос Stuck Out Tongue Winking Eye обаче ширината на куфара как я мерите? Т.е. като е празен е ок,22см...ама като се напълни и издуят джобовете ще иде повече...?

# 183
  • Мнения: 464
Сега един тъп въпрос Stuck Out Tongue Winking Eye обаче ширината на куфара как я мерите? Т.е. като е празен е ок,22см...ама като се напълни и издуят джобовете ще иде повече...?

Ако на летището ще носиш празен куфар - става.
Та, не е важно как ние го мерим, а как ТЕ(на летището) го мерят.

# 184
  • София
  • Мнения: 13 269
Сега един тъп въпрос Stuck Out Tongue Winking Eye обаче ширината на куфара как я мерите? Т.е. като е празен е ок,22см...ама като се напълни и издуят джобовете ще иде повече...?
Никой не мери със сантиметър. На първа страница има картинка на кошарата, в която пъхат багажа. Според мен има малък толеранс - 2-3 см над допустимото, но и аз не съм мерила със сантиметър, за да съм сигурна.  Wink Важното е като го сложиш отгоре, да влезе целия куфар и да не стърчи отгоре. Ако е само издуто, но не е плътно напълнено, куфарът ще хлътне навътре и ще влезе. Затова и рядко се заяждат със саковете - почти всеки мек сак като се понатисне оттук- оттам, се намества. С твърдите куфари няма как да стане. Но ако е от меките, джобът ще може да влезе навътре.

# 185
  • Пловдив
  • Мнения: 40 966
Мерси!

# 186
  • Мнения: 4 476
Някой има ли опит с пътуване за Будапеща около Формула 1?

В момента билета за връщане с wizz, два дни след приключване на състезанието на 31.07 е почти 300 лв.  Shocked
Някой има ли представа дали цената на билета ще се вдига или пък би могла да падне?

логично е заради състезанието полета да е пълен и е много малко вероятно да падне. Ако летите на друга дата, по-далече от състезанието може да е с пъти по-евтино.
Цените се определят от търсене и предлагане, не е цена на километър

# 187
  • Мнения: 1 355
bellier , попринцип може да се купи само за един пътник приорити, дори след чекиране, просто трябва да се разпечата нова бордна карта. Ако имате 1 чекиран багаж, имате право и на малък куфар 55х40х23см с Вас, в самолета. Чекирания не изключва ръчния. За да имате 2 броя ръчен багаж при вас (55×40×23 + дамска чанта/раница например), трябва приорити.
Пътниците с приорити минават от другата страна на лентата, проверяват ги и ги качват първи в автобуса. Ако не Ви е проблем да сте отделно от другите двама за това време, докато бъдат проверени и те, можете да си вземете приорити само за Вас. Simple Smile
Надявам се да съм била полезна!


Някой беше попитал за приорити и багажа.
Преди седмица пътувах с приорити с ръчен куфар 50х23х40 и малка раница. На връщане бях без приорити с куфара и малка чантичка през рамо. Не ми казаха да я прибера, но така или иначе имах място в куфара.

Приятелката ми пътува с приорити и: чекиран голям багаж + ръчен куфар 55х23х40 + дамска чанта среден размер. Simple Smile
Искам да ви попитам - ще пътуваме трима с полет на Wizz air като билетите са закупени едновременно. Само аз имам чекиран багаж, а другите са с ръчен. Мога ли допълнително само за мен да закупя Priority и да имам право и на дамска чанта с допустим размер на борда или трябва и на тримата да бъде закупен?

# 188
  • Мнения: 653
Момичета, сигурно е коментирано, но нямам време да чета назад в темата, защото мъжът ми пътува утре. Та когато не е платено приорити, къде се предава ръчният багаж - на гейта или на гишето за чекиране, и може ли в такъв случай да се носи и чанта с лаптоп или поне малка мъжка чанта?

# 189
  • Мнения: 1 355
По желание може да се предаде на гишето за чекиране безплатно. Тогава може да си носи малка чантичка с него в самолета, като е желателно ценни вещи да са при него.
Ако реши да си е с куфара в салона, трябва да е само 1 брой ръчен багаж на гейта, т.е. чантичката и лаптопа трябва да се побират в куфара.

Момичета, сигурно е коментирано, но нямам време да чета назад в темата, защото мъжът ми пътува утре. Та когато не е платено приорити, къде се предава ръчният багаж - на гейта или на гишето за чекиране, и може ли в такъв случай да се носи и чанта с лаптоп или поне малка мъжка чанта?

# 190
  • Мнения: 56
Не, в 6:30ч. българско време излита и в 8:05ч. германско време каца.
Аз билета го поръчах от Германия, има ли значение откъде се поръчва ?

# 191
  • София
  • Мнения: 1 952
Не, в 6:30ч. българско време излита и в 8:05ч. германско време каца.
Аз билета го поръчах от Германия, има ли значение откъде се поръчва ?
Няма значение.

# 192
  • Мнения: 4 476
Не, в 6:30ч. българско време излита и в 8:05ч. германско време каца.
Аз билета го поръчах от Германия, има ли значение откъде се поръчва ?

местно време значи не твоето време, когато купуваш билета, а времето на летището - тръгва в толкова часа от летище А и пристига в толкова часа на летище Б

# 193
  • Мнения: 15
Честито на всички пътуващи с Wizzair. Потвърдено на 101% - започнаха да разделят местата от една и съща резервация ако не сте платили за местата. Чекирахме в първите секунди и изненадата не закъсня-в различни части  на самолета с качване от различни врати при 50% неплатени места. И то така ги разхвърлят, че ако пожелаете да си платите в последствие трябва да го сторите и за двете (примерно) места. Защото около вашите "служебно" разпределени места няма свободни такива. На летището в София ни накараха да приберем ръчните чанти, на летището в Рим - не, но затова всички събувахме обувките и минавахме рамката по капли. Кои какъвто късмет има!

Последна редакция: нд, 22 апр 2018, 15:05 от LadyVania

# 194
  • София
  • Мнения: 11 722
Тази седмица като пътувах част от пътниците бяхме разделени, част от пътниците - не и другите обсъждаха същото, че има промени. Не разделят всички, на случаен принцип е.

Общи условия

Активация на акаунт