"Обичам" Топлофикация 3

  • 41 873
  • 752
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 13 776
Абонатната станция не може да сте я изключили, щом продължавате да ползвате топла вода Simple Smile Отказали сте се от отоплението само.

# 226
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Абонатната станция не може да сте я изключили, щом продължавате да ползвате топла вода Simple Smile Отказали сте се от отоплението само.
Да, отказахме само отоплението!

# 227
  • Мнения: 4 622
Didiela, щом плащате толкова ниски сметки за ток на двустаен и не седите на студено, значи имате много добра изолация, около вас всички се топлят и сигурно е среден апартамент. От досегашните ми обиколки по квартири със и без парно определено на ток ми излизаше много по-скъпо и студено.

Допреди две-три години Топлофикация съдеше повече и успяваше ефективно да си събере поне голяма част от дълговете. После нещата се промениха по няколко причини - започнаха напъните "бедните хора", да ги защитим като сме популисти, сълзливи репортажи "а на актьора Х му завели дело, пък той почти не седял в апартамента си". Ами ние като не сме актьори и не ходим да ревем, на нас кой ще ни опрощава? Мая М се включи, започна да громи Топлофикация и да изкарва, че едва ли не щом си търси дълговете, значи там са лоши. Преди години делата се разпределяха при много съдебни изпълнители, после направиха някакви задкулисни договорки, щото не било честно дотогава и се влоши събирането. Отделно, че имаше много големи длъжници, които хич не бяха от бедните - обществени и държавни структури, частни спортни центрове и т.н.

# 228
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Didiela, щом плащате толкова ниски сметки за ток на двустаен и не седите на студено, значи имате много добра изолация, около вас всички се топлят и сигурно е среден апартамент. От досегашните ми обиколки по квартири със и без парно определено на ток ми излизаше много по-скъпо и студено.

Да, имаме добра изолация и сме среден апартамент.

# 229
  • София
  • Мнения: 6 010
Здравейте, в онлайн банкирането виждам "деб. известие" на стойност 107 лева за месец септември. Имате ли идея какво значи?

# 230
  • Мнения: 11 674
Не, но ако e от Топлофикация-София, можеш на сайта им да си провериш сметката само по абонатен номер (www.toplo.bg)

# 231
  • Мнения: 278
Здравейте, отскоро живея в сграда с топлофикация в София и имам няколко въпроса за отчитането. Първо наистина ли се прави само в края на отоплителния сезон, а не всеки месец, или всичко зависи от етажната собственост? Правилно ли съм разбрал, че този уред позволява дистанционно отчитане?
Също така дали трябва да се обезвъздушат радиаторите, тъй като в момента на трета степен не мога да ги докосна за повече от 2-3 секунди и ги оставям на първа?
И последно колко би излязъл отоплителния сезон, като апартаментът е мисля към 100 квадрата, с изолация отвън, отвътре е нещо като тапети, изложението е изток, север, запад? Възможно ли е да пристигне изравнителна сметка, защото до април месец е имало други наематели? Държа моите радиатори на първа степен, единствено когато се къпя ги пускам на трета? Като застудее предполагам, че като съм вкъщи ще са винаги на трета, освен когато спя. В банята има само тръби, в кухнята, в хола и в стаята на съквартиранта има по един радиатор. Тези в кухнята и хола едва ли ще се пускат много, а през уикендите няма да има никой в апартамента.

Последна редакция: нд, 25 ное 2018, 19:30 от optimistic22

# 232
  • Мнения: 13 776
Няма как да ти отговорим ние тук на въпросите, разпитай съседиге, хазяина.
Щом радиаторите са целите горещи, значи няма нужда от обезвъздушаване.
Изравнителна сметка е вече късно да идва, все пак следи фактурите, ако има нещо допълнително, то се отразява там.

# 233
  • Мнения: 11 674
Питайте собствениците на жилището или съседи дали сградата е на ежемесечен отчет или през сезнона плащате на база миналия отоплителен сезон и после се изравнява.

# 234
  • Мнения: 278
Благодаря, ще поговоря с някой съсед, просто почти с никой не съм се засичал до момента, а с хазяйката говори съквартиранта

# 235
  • Мнения: X
Като отидете в Топлофикация София, подайте какво ще е потреблението ви (парно и топла вода), примерно заявява се увеличаване на потреблението от 0 на 50 % парно, и 6 кубика топла вода.

При нас засичат всеки месец и в края на сезона. Изчисляват на база миналия сезон.

Не знам дали може да се изчислява реално потребена енергия, макар и да засичат всеки месец.

А може и да заявите, че искате да плащате всеки месец 60 лв.


О вие сте на квартира... Най добре да се уточните с хазяйката. Всичко написах важи за собственик, а не за квартиранти Simple Smile

# 236
  • Мнения: 278
О вие сте на квартира... Най добре да се уточните с хазяйката. Всичко написах важи за собственик, а не за квартиранти Simple Smile

Хазяйката е някъде в провинцията и не идва в апартамента. Ще поговоря със съседите

# 237
  • Мнения: 46 545
Абонатната я изключихме тотално. Всички бучнахме климатици. По-рано за двустайният ни апартамент плащах по 500лв парно. Сега максимум 70-100лв в кучешки студ. Честито на крадците!Трябваше и те да си купуват климатици.
Сега крадат топла вода, ама и на това ще му намерим решение. И това са все бивши военни!
При нас имаше подобен проблем. Смениха абонатното и всичко се оправи, не мисля, че и при вас е било заради кражби.
Иначе ние също сме двустаен 30-40 лв. на месец ни излиза в зависимост от това колко е било студена зимата (според изравнителната, т.е. цялата сума, делена на 6 месеца).
Но и повече съм съгласна да плащам, комфортът е съвсем различен, на климатик ми е много неприятно топленето...

# 238
  • Мнения: 320
От Топлофикация отчитат потреблението в края на отоплителния сезон, обикновено май месец. За да ви отчитат всеки месец трябва всички във входа да сте с топломери и водомери с дистанционно отчитане. Ако има и 1, който да е без не става. И особено важно е и водомери, ако водомерите са обикновени не става.

Ако радиатора топли добре и не е например горе топъл, долу студен, не е необходимо обезвъздушаване.

По отношение на сметките трябва да питате съседите. Всичко зависи от това колко хора ползват парно, колко са се отказали и колко уж са се отказали, но крадат парно (сменят радиаторите, направили са тръбите във вентилационни кутии с решетка, от което отопляват жилището си, превърнали са тръбите в радиатори посредством метални пластини, което консумира страшно много енергия и още поне дузина други начини за кражба). Когато ние го ползвахме плащахме за 70 квадрата апартамент, среден и с изолация, изложение изток по 500 лв на месец и това ни принуди да се откажем. Ама това е защото при нас има много крадци, които ние ги знаем, но не допускат никой в имота си и респективно от Топлофикация не могат да ги хванат.

Изравнителна сметка трябва отдавна да е излязла. Обикновено това става през юли, но има вариант да не е платена. Това може да се провери по абонатен номер.

Здравейте, отскоро живея в сграда с топлофикация в София и имам няколко въпроса за отчитането. Първо наистина ли се прави само в края на отоплителния сезон, а не всеки месец, или всичко зависи от етажната собственост? Правилно ли съм разбрал, че този уред позволява дистанционно отчитане?
Също така дали трябва да се обезвъздушат радиаторите, тъй като в момента на трета степен не мога да ги докосна за повече от 2-3 секунди и ги оставям на първа?
И последно колко би излязъл отоплителния сезон, като апартаментът е мисля към 100 квадрата, с изолация отвън, отвътре е нещо като тапети, изложението е изток, север, запад? Възможно ли е да пристигне изравнителна сметка, защото до април месец е имало други наематели? Държа моите радиатори на първа степен, единствено когато се къпя ги пускам на трета? Като застудее предполагам, че като съм вкъщи ще са винаги на трета, освен когато спя. В банята има само тръби, в кухнята, в хола и в стаята на съквартиранта има по един радиатор. Тези в кухнята и хола едва ли ще се пускат много, а през уикендите няма да има никой в апартамента.


# 239
  • Мнения: 278
Ами да ви кажа, поне моите радиатори отгоре наистина са по-топли, отколкото отдолу. За съседите, виждам много климатици по фасадите, така че явно тези с парно сме малцинство. Тези, с които говорих също бяха с климатици. Водомер въобще не виждам къде има, може би е в сервизната кутия в банята. Остава ми да взема номера на хазяйката и да се разберем с нея

Общи условия

Активация на акаунт