"Обичам" Топлофикация 3

  • 41 733
  • 752
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 46 508
А как обезвъздушавате другите, ако се наложи?

# 256
  • Варна
  • Мнения: 41
Ами за да я санкционират, при проверка като видят, че е с нередовни радиатори.

# 257
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
В банята имаме много проблемна лира, която преди години от теца са поправяли. Обаче през повечето време е ледена, а се плаща, защото не се монтирал там топломер. Към кой да се обърна, за да не плащаме ТЕЦ или топлинния счетоводител? Апартаментите срещу нас не плащат заради същия проблем, но там е уреден въпроса преди много години.

# 258
  • Мнения: 2 229
А защо не си поправите лирата и да си я ползвате? Иначе, както на радиаторите, редно е да се сложи вентил, пломба и топломер, а ако нямате нужда да топли - връткате на 0 и нищо не се начислява.

# 259
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Защото проблема е в целия щранг, но половината апартаменти са необитаеми. Не могло да се оправи. Аз съм и хвърлила око да я сменявам, но понеже сме последен етаж има някакъв разширителен съд, който явно никаква работа не върши. Знам, че е редно да се сложи вентил, но просто не можело. Така са казали, когато са слагани останалите топломери. Не сме живели в апартамента по онова време, та не съм сигурна. Аз искам да си топля банята и сега за целта пускам печка за баня, когато се къпем. Въпроса ми беше към кой е редно да се обърна за решаване на проблема, че лелките на телефона в теца са едни........ искам да знам дали да настоявам на тях или фирмата за топлинно счетоводство прави тези неща.

# 260
  • Мнения: 2 229
Първо майстор да оправи проблема, най-вероятно той може да каже и за вентила. Смяната на самата лира ясно. Вече после си викате човек от топлинния счетоводител да сложи пломба и топломер.

# 261
  • Мнения: 13 762
Доколкото разбрах, те нямат отделна лира в банята, а от онези широки две тръби, които вървят от мазето до последния етаж, където имат връзка. При тях няма плобми и топломери, смята се на всички еднакво, за максимално подаване на въпросните тръби.
При нас връзката беше прекъсната от строителя и направихме такъв преход на един от долните етажи. С най-обикновена заварена тръбичка, колкото да не се спира кръга на водата.

А как обезвъздушавате другите, ако се наложи?
Пепел ти на езика Simple Smile, не се е налагало досега. Сигурно има някаква възможност и тогава, макар и по-сложна.

# 262
  • Мнения: 11 594
Защото проблема е в целия щранг, но половината апартаменти са необитаеми. Не могло да се оправи. Аз съм и хвърлила око да я сменявам, но понеже сме последен етаж има някакъв разширителен съд, който явно никаква работа не върши. Знам, че е редно да се сложи вентил, но просто не можело. Така са казали, когато са слагани останалите топломери. Не сме живели в апартамента по онова време, та не съм сигурна. Аз искам да си топля банята и сега за целта пускам печка за баня, когато се къпем. Въпроса ми беше към кой е редно да се обърна за решаване на проблема, че лелките на телефона в теца са едни........ искам да знам дали да настоявам на тях или фирмата за топлинно счетоводство прави тези неща.
.Доколкото разбирам прблемът не е само при вас, с по целия щраг. Смяната му обаче е за сметка на собствениците.  Можете да пуснете обаче една жалба до Топлофикация за това, че се начислява енергия на неработещ щранг и да видите какво ще отговорят.

# 263
  • Мнения: 46 508
Нека си извика авариен екип, за да види каква точно е причината.
При нас смениха цялото абонатно за тяхна сметка.
Също и клапани разни.
Т.е. не е задължително да е за сметка на собствениците, трябва да се установи какво е първо, тогава ще кажат плаща ли се или не.

# 264
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Всъщност, Птица, май си е точно лира. Не е като в панелките, там си бяхме екстра, яка жега. Тук има тънка тръбичка, която преминава в 3 по - дебели тръби, а горе до тавана има разширителен съд, който мисля че не работи, ако трябва ще снимам. Преди години са идвали от техници от теца и нещо е рязано и заварявано, но проблема не е решен напълно. Понякога се загрява леко, но е достатъчно да не е съвсем ледилник в банята, но през повечето време всички тръби са студени. Имам монтирана печка в банята точно заради този проблем и така е било винаги. 6 етажа сме, но 3 са необитаеми, та не знам как бихме могли ние да го оправим. А и след като понякога се появява топло си мисля, че няма как да има запушване. Проблема е голям тази зима, защото  от теца постоянно намаляват топлоподаването и преди писах, че собственика му пести гориво. Апартамента е бил собственост на бабата на ММ и всичко това знам от него и майка му. Ще  отида утре да пусна писмено искане и жалба .

# 265
  • София
  • Мнения: 1 328
Ние сме със старите панелни радиатори, които въобще не са имали обезвъздушители и никога никой не е обръщал внимание на това!

# 266
  • Мнения: 13 256
При старите радиатори, когато се наложи да се обезвъздушава при някой се източва цялата система и се пълни наново.
Добре е да има винтил за обезвъздушаване защото при въздушна възглавница, заради която радиаторите не греят добре или частично може даси го обезвъздушите сами без да занимавата отговорника за парното.

Комшиите може просто да не са наясно или да не са се доразбрали за какво говорят.

# 267
  • Мнения: 46 508
При старите радиатори, когато се наложи да се обезвъздушава при някой се източва цялата система и се пълни наново.
Което пак е финансово жили всички. Затова и аз си мисля, че не са я разбрали. Надали има хора, на които им е кеф да плащат, за да се пошегуват с някого.

Последна редакция: пт, 11 яну 2019, 14:15 от Не се сърди, човече

# 268
  • Мнения: 13 256
Да така е, нужната вода за  източването и пълненето на система се плаща от всички.

# 269
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Обаждах се и лелята ми каза, че нямало да прати екип, а трябвало да си издирим отговорника за абонатната да обезвъздушел имало въздух. Според мен проблема не е въздушна възглавница, защото няма как всичките 6 етажа да нямат парно в банята, но тя рече и отсече  #Cussing out. Обадих се и на топлинния счетоводител и си поръчах да дойдат да ми сложат топломер. Сега казаха че можело  newsm78. Така поне няма да плащам нещо, което не ползвам или поне се надявам  Mr. Green .

Общи условия

Активация на акаунт