"Обичам" Топлофикация 3

  • 41 758
  • 752
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: X
Да връщат, колко да връщат .. като 2 пъти увеличиха цената на топлото! Ако има за връщане, няма да е много, щото цената се вдигна

# 436
  • Мнения: 40 892
Наскоро си получих сметката за старото жилище и е съвсем адекватна.Неадекватно е, че се наложи да плащам без да обитавам жилището, понеже фактурират на база предходната година. Обадих им се преди сезона да им кажа, че вече никой не живее там, ама се оказа, че процедурата е много сложна и махнах с ръка. Така надплатих здраво, ама сега съвсем точно в изравнителната пише, че имам да ми връщат 500-600 лева.

# 437
  • Мнения: 46 511
Наскоро си получих сметката за старото жилище и е съвсем адекватна.Неадекватно е, че се наложи да плащам без да обитавам жилището, понеже фактурират на база предходната година. Обадих им се преди сезона да им кажа, че вече никой не живее там, ама се оказа, че процедурата е много сложна и махнах с ръка. Така надплатих здраво, ама сега съвсем точно в изравнителната пише, че имам да ми връщат 500-600 лева.
Не е било нужно да плащаш прогнозните. Те са без лихва. Иначе на всички смятат спрямо предходната, вече в изравнителната е истината.

# 438
  • Мнения: 40 892
Беше ми все тая. Там на една сметка са два апартамента и сега вторият няма да плаща нищо пък тази зима.

# 439
  • София
  • Мнения: 3 677
И нашата изравнителна дойде . Имат са ми връщат 35 лв от отоплението, при положение че е ползвано доста по малко от миналата година, но цените не са същите...

# 440
  • Мнения: 3 944
И нашата дойде. Потреблението се е качило с 5%, сметката с 35%. Потресена съм за първа година.

# 441
  • Мнения: 11 616
Това последното не го разбрах. Дай сумите по-добре.

# 442
  • Мнения: 320
И нашата дойде. Потреблението се е качило с 5%, сметката с 35%. Потресена съм за първа година.

Нормално като 2 пъти в годината увеличават цената на парното с по 10-15%.

Цената на кубик топла вода също вече е много висока и вече мисля да минем на бойлер.

# 443
  • Мнения: 11 616
И колко ли ще струва подгряването на 1000 литра вода с бойлер?
На нас с Тец-а ни излиза 9.60лв.

# 444
  • Мнения: X
С 1 mwh се подгряват десет кубика вода ли? Не ми излизат сметките, нещо.

# 445
  • Мнения: 11 616
1 куб.м =1000 литра.  Кое не е ясно?

# 446
  • Мнения: X
Питам с 1 мегаватчас = 96лева ли се загряват при вас 10 кубически метра вода? Кое не е ясно?

# 447
  • Мнения: 11 616
Питам с 1 мегаватчас = 96лева ли се загряват при вас 10 кубически метра вода? Кое не е ясно?
От къде ги измисли тези десет кубика не разбирам? Казах колко лева излиза подгряването на един кубик вода в нашата сграда и нищо повече.
Все пак ги сметнах:  895.6 кВтч за 10 кубика. или около 85 лева. Моето семейство изразходва толкова топла вода за  два месеца и половина. Не мисля, че с постоянно включен бойлер ще е по-евтино.

# 448
  • Мнения: 4 566
Нашите сметки пристигнаха, имат да ми връщат. Ще видим дали е окончателно, че миналата година променяха заради собственици, които впоследствие викнаха да им замерват.

Не е по-евтино с бойлер, в никакъв случай.

Мога да направя приблизително сравнение - две отопляеми стаи, като единият апартамент е нов блок с уж добра изолация, краен. Отопление с климатици и бойлер 50 л. Водата все не стигаше, стаите все не се отопляваха добре, дори в най-студените дни бяхме само в едната. Сметките отиваха над 120-130 лв., че и повече.

Стар апартамент, среден, без изолация, с ТЕЦ. Към 130 лв ми беше най-високата сметка по спомен, топла вода неограничено, парното не се спира, стоя на идеална температура. И имам да вземам пари.

# 449
  • Мнения: X
Цената на 1 Мвч не е 85лева сега, както пишеш Петя, не е и 96лева както писах аз, а 111,36 лева. Точно за това те питах, благодаря.
Сметнах и аз - при нас 606 куб.м са загрети с 54квч енергия. Ако са ми верни сметките загряването на 1 куб.м. вода при нас е около 10лева.
Смятам за 100 литров бойлер - ако се загрява с 3квч ще струва около 65ст. Значи загряването на 1куб.м. вода с бойлер ще струва 6.50 лева. Изглежда много, много по-евтино, греша ли някъде?

Общи условия

Активация на акаунт