Развод на 50, или тръгнала тепърва баба за дърва

  • 106 277
  • 2 363
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 520
Е, в случая той сам е избрал съвсем съзнателно, че другата връзка му е по-важна от семейството.
Интересно той как би постъпил, ако жена му се гласи вечер и отива при друг да си сваля полата.

# 16
  • София
  • Мнения: 619
Аргументът "защо да се руши"  е меко казано нагло да се ползва - разрухата я е започнал той. Наглост, леност, подигравка с годините заедно и с достойнството на другия партньор. "Извинявай, сгреших, няма да се повтори, моля те да ми простиш" биха имали по-голям шанс да ме задържат.

# 17
  • Мнения: 2 353
На 50 са, не на 90.

# 18
  • Down south
  • Мнения: 7 684
След определена възраст рационалното взема превес. Не че не може промяна, ама от кой зор.
Ако има намесени финансови интереси, вероятно развода не би бил най-уместния вариант,  ако обаче няма, никакви колебания.
Да, знам че може би звучи грубо, но освен чувства и емоции, съществуват и други неща, като деца, собственост/и, финанси, интереси и пр.

# 19
  • Мнения: 1 121
Скрит текст:
И така.... Хора наближаващи 50 години, женени от около 25. Построили дом и други материални придобивки. Децата отгледани, поели малко или много пътя в живота си. Е имат нужда от помощ, но са пълнолетни, здрави и прави.
И в този момент се появява изневярата и се стига до развод.
Какво мислите? Исковата молба е подадена от страната, която е предадена. Изневеряващият ожесточено се съпротивлява на развода. Привежда всякакви доказателства, че това е тотална глупост. Да имало е някакво залитане, но защо да се руши всичко и къде тепърва ще се започва от начало. ....
Интересното е, че жените бяха на мнение, че и на 50 не е късно да се започне отначало. Мъжете напротив приведоха изключително рационални доводи против такава развръзка.
Защо да се руши създаденото с толкова труд и как нямало смисъл.
Според мен смисъл винаги има, докато човек и здрав и имащ желание за живот, без значение на възрастта, но се замислих и върху рационалните доводи... все пак не всичко е романтика.

Нито е романтика, нито рацио. Неприятното при рациото е, че има гаранционен срок  Laughing 70-80, макс 100 години, после рациото на оня свят не можеш да си го отнесеш. На романтиката срока е още по-малък - някои казват 3 години Simple Smile. Но пък остава за другите. Това е хубаво.
---
Желание за живот?  Какво точно желание и за какъв живот? Щото нали може живота, за който единия има желание да не е точно същия като от желанията на другия?


# 20
  • Мнения: 1 444
Паралелната връзка/двойнствения живот е непоносим вариант за съвместно живеене, защото дърпа много ресурси, емоционални и финансови, от семейството. И го разрушава, защото за да се поддържа такава връзка, това означава изграждане на сериозни отношения, много различни от съществуващите в семейството.Паралелната връзка е катастрофа с много тежки последици.На 50 години не е лесно да разрушиш дълъг брак,но ако не можеш да търпиш нямаш друг избор.Иначе ще се съсипеш.А пък тоя дето се мисли за турски султан, дълбоко се заблуждава, че е безценен и незаменим.

# 21
  • Мнения: 1 332
Изневярата е била паралелна връзка в продължение на две години. Доводите на прелюбодееца е са, че е твърде късно на 50 за ново начало. Да се дели, да се започва градеж от начало и т.н. нали бил се е осъзнал, защо да се руши. Твърде стари били вече за такива неща.
Първо, това са разсъждения от миналия век - да търпиш заради децата, жилището и да не говорят хората, а и защото така е по-удобно за някой. На днешно време изобщо не е късно за ново начало. Разводите на 50+ са доказателство за това.
Второ, долно и нечестно е някой да лежи на тая, че, нали, след толкова години брак му е сигурно пристанището и може да си развява байрака безнаказано.
Трето, толкова дълго кръшкане само по себе си е повод за развод. Сега се е осъзнал, а утре... ако пак му се прииска чуждо...  Той вече е разрушил най-важното, доверието.

Последна редакция: ср, 11 апр 2018, 07:08 от Leonie

# 22
  • Мнения: 18 530
Точно на 50 е идеално да се разведеш, защото нямаш за гледане малки деца. Не бих търпяла и 1 минута някой да ми кръшка, ако ще и да съм на 65 дори. Simple Smile Особено пък и с пораснали деца, за какво ми е хехе

Баба не е тръгнала за дърва, а просто й се живее спокойно, без тъпия й мъж наоколо.

# 23
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Изневеряващият ожесточено се съпротивлява на развода. Привежда всякакви доказателства, че това е тотална глупост. Да имало е някакво залитане, но защо да се руши всичко и къде тепърва ще се започва от начало. ....
Интересно защо не се е съпротивлявал на щенията си, когато е трябвало. Значи разводът бил глупост, защото щяло да се разруши всичко, а изобщо не се е замислил, че вече го е разрушил с действията си, при това без изобщо да помисли, че именно те са глупост. Никой не е длъжен да се примирява и да си затваря очите, за да му е удобно на кръшкача, докато се гаври и с жена си, и с другата. Нищо не е осъзнал, ами се е стреснал за собствения си задник. Така става, когато приемаш човека до себе си като даденост, в кърпа вързан и поради това смяташ, че можеш да си правиш, каквото си искаш. Пък вземе, че се окаже, че си си правил криви сметки и човекът съвсем не е бил на мнение, че ти е нещо гарантирано.
Смятам, че ако човек се чувства предаден, наранен, унизен от този до себе си, никога не е късно да сложи край и да започне начисто без него. Дали с друг партньор, дали без, няма значение.

# 24
  • Мнения: 15 619
Няма незаменими хора. Понеже уклонът на темата е в тая насока, като да не се дели и разделя изграденото, ще кажа, че както се дели ресурса за семейство и за любовница/любовник, така се дели и материалното. Лесно. Трудността идва единствено от оня, който си е въобразил, че иска да ползва всичкото, създадено заедно с друг, но не иска другия. И единствения рационален извод за мен е , че с такъв и материалното не ти е сигурно. Хич. Пък рушител, дето изтъква като довод "да не рушим", за да разруши теб...
Материалното здраво се гради върху нематериалното.

Последна редакция: ср, 11 апр 2018, 08:12 от luna

# 25
  • Мнения: 30 802
"Защо ще рушиш натрупаното" е манипулативна фраза. В превод значи "я си налягай парцалите, жено, какво ще кажат хората". Реално ако натрупаното е материално, много е харно - дели се и всеки си прави житейски планове, което на 50 е лесно, защото вече има опит и мъдрост.

Ако "натрупаното" са емоции и връзка, то вече е заминало и е само имидж в очите на хората.

Някой може да извади статистики, че жените след развод били по-зле. Бе нека да е умна жена и да видим дали ще е зле - може и да цъфти направо и да се кефи на живота.

Има активен пазар за имоти, никой не е закотвен в заветната панелка, таман и ще поосвежат жилищния фонд и така...реално жената може да НЕ търси друг мъж да му пере чорапите, а да влезе във фразата "зряла французойка", дето си гледа кефа.

# 26
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
"Защо ще рушиш натрупаното" е манипулативна фраза. В превод значи "я си налягай парцалите, жено, какво ще кажат хората".
Не толкова "какво ще кажат хората", ами "не ми разваляй удобството".

# 27
  • Варна
  • Мнения: 36 611
Аз всъщност не схванах - мъжът ли е изневеряващият в крайна сметка? Или жената? Не че има някакво значение де...

При паралелна връзка, продължила толкова дълго, и аз не бих простила. За да изкарат две години заедно значи нещата там са бая сериозни. Ми да си се взимат тогава.

# 28
  • Мнения: 11 747
Той не иска развод, защото смята семейната собственост за лична и при развод ще му се наложи да дели това, което смята само за свое. На него така му е съвършено удобно. Една слугиня, която поддържа топъл дом, съвсем друга жена за удоволствие, а парите всичките са негови. И ако не се разведат, паралелната връзка ще продължи (тя дали в момента е прекъсната?!), а ако не тази, друга връзка ще се зададе. А прислужницата няма право на собствен живот, сигурна съм. Това не е рационалност, това е егоцентризъм. Не се заблуждавайте.

# 29
  • Мнения: 30 802
Да, има го тоя елемент с разваляне на удобството. То нали жена, дето не си трепери на мъжа като на детенце, се смята за някаква луда, та как ще го остави сам-самичък...да не говорим, че наличието на мъж явно се възприема като ценност за жената и ще загуби "натрупаното", тоест това да има мъж, което явно е велика ценност, ако ще мъжът да не е както трябва...

Общи условия

Активация на акаунт