Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 47

  • 64 762
  • 737
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 3 971
Лейди , ужас няма ли край.
Дано това да е последното , което ще те сполети Sad
Аз днес бях * У молу * Joy
Синчето щеше да прави проект с негов съученик за планетата Земя.
Ние с другата майка излязохме на разходка да не им пречим.
Та резултата :
-Две майки изморени от шопинг-доволни с покупки;
-Две деца не успели да се наиграят за 4 часа
- 1 проект изобщо не започнат.....
Та довечера ще пиша проекта.
Още един по Руски има да прави...
Така като гледам май и него ще го правя аз Confused

# 151
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 003
Майкоуууу, Лейди, Миленката ряпа да яде пред теб. Биеш я по точки с илачите и добавките, ха ха ха /къде са емотките, бееее/

Да, намери се човека, който ме бие по добавки....Не се пият толкова наведнъж! От опит ти го казвам! Аз не съм пила нищо по време на химия и пак резултатите са ми били без отклонение. Виж, след това наваксах Simple Smile

# 152
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Всички изчезнахте в този хубав ден, аз обикалях за плочки за баня и избрах, че ремонт ме чака.
При мен стана и друга мизерия, тръшнах се и с гнойна ангина. Вземам атибиотик, ама от изгарянето на лигавицата на гърлото от химията било. Как се справяте с тази гад и след колко време да очаквам да мине? На някого случвало ли му се е от химия да направи ангина? /доказано е от химията, спор няма/
Да, аз. Пробвах с чайчета, пробвах и със сода, не исках до антибиотик да стигам, но се наложи, че гнойните налепи бяха не само по сливиците, гърлото ами и по езика чак плъзнаха. Онколожката ми предписа Зинат. Не си го самоназначавай, че като гледам твоята химия е различна от моята, да не объркаш нещо. Между другото те без рецепта така или иначе няма да ти го дадат в аптеката, та щеш не щеш ще отидеш да те погледнат. На мен помогна почти мигновено, за три дни като нова, инфекцията овладяна, не боли, мога да се храня и да пия, не преглъщах вече таралежи, чайчетата и гаргарите не спирах и те в помощ са си влезли, после още 2 дни си допих опаковката, както ми беше предписано и това беше. Случи се обаче точно по средата на химиите, нямам идея непосредствено преди или по време на системите дали биха се наели да ти предписват. Много добър и ефикасен антибиотик е и супер бързо дава ефект, ама нали знаете, че всяко нещо си има цена. Иначе с по-леките така да ги наречем, лечението е поне седмица, понякога дори 10 дни. Първо трябвало концентрация да си направи за да почне да действа, пък ти тая концентрация не можеш с предозировка да направиш, 72 часа само се концентрира там пустото му лекарство и ефект не дава никакъв, чак от третия ден усещаш облекчение. При Зинат няма такова туткане. Спомням си, че по спешност в късен следобед тичак до чичо Доктор и по аптеки, прибрах се, пих първото, лекнах, наспах се, още на сутринта съвсеееем друго беше вече, поне можех безболезнено течности да преглъщам, да сърбам супички и да ям варени картофчета.
https://apteka.framar.bg/08000114/%D0%B7%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%82 … 0-%D0%BC%D0%B3-10

Лейди, изчети я тази листовка от линкчето, тия във Фрамар не са някви блогъри, коректна е информацията и си е като съдържание едно към едно с оригиналната листовка. В общи линии тия листовки не ги чета задълбочено, че са ми написани като на извънземен език, но има ключови моменти, които грабват окото и на най-неукия човечец. Като например страничните ефекти, това че променят показателите на кръвта, а знаеш колко са важни при нас кръвните изследвания по време на тия химии. Така че, не само ти, но и всички останали в такива ситуации имайте си винаги едно на ум като погледнете с изкушение към някой антибиотик.

С гнойната ангина имам много голям опит като дете. Тогава нямаше ни Зинат, ни Оспен, ни Оспамокс, ни нищо, всичко при мен мускулно с Гентамицин и Пеницилин се решаваше, особено когато правих такива ангини, че над 39 температура вдигах, майка ми дали от страх да ме гледа как почвам да бълнувам и да се треса като включена в електрическа верига чак бърза помощ е викала. Тая химиотерапевтичната, която направих обаче беше баси лежерния пич, даже 37 не прескочих. Чак започнах такава да се чудя кво става по дяволите!? Хайде при децата знам, че много лесно и много бързо рязко се стигат критичните градуси, ама поне маааалко от мааалко там поне индикация, че тялото ми се опитва да се сгрее до температура, в която "ония там лошите" най-общо назовани измират. Ония белите пичове от отряд Имунна система ли я предизвикват тая работа с вдигането на температура не помня... май левкоцитите бяха, но категорично го бяха ударили на сиеста - "Няма страшно, моме! Ок си си, въобразяваш си само, че имаш инфекция, за нас работа няма", а то реално инфекцията си се вижда с просто око.

Последна редакция: нд, 22 апр 2018, 04:03 от Spirit Crusher

# 153
  • София
  • Мнения: 5 074
Майкоуууу, Лейди, Миленката ряпа да яде пред теб. Биеш я по точки с илачите и добавките, ха ха ха /къде са емотките, бееее/

Да, намери се човека, който ме бие по добавки....Не се пият толкова наведнъж! От опит ти го казвам! Аз не съм пила нищо по време на химия и пак резултатите са ми били без отклонение. Виж, след това наваксах Simple Smile

Щото Мама те биеше по главата. Това по време на химията. След това може.
Това упражнение го правех преди години. Сега се занемарих.
Както беше преди , 13 години. Ремисия и реших, че нямам проблеми и не ходех при доктори. Да, ама не. Гадта се върна.
Сега правя същата грешка. Не съм ходила на контроли от четири години. Мисля, че съм добре, ама знам ли какъв номер ще ми извърти гадината. И сигурно ще ми го извърти, усещам го.

# 154
  • София
  • Мнения: 3 481
Еее, Хули, не! Не може да мислиш така!
Добре си! Щом се чувстваш добре, добре си!
Време е за контроли, направи ги и си живей спокойно след тях.
Не бях ходила при Марков 7-8 години и се бях вкарала в едни филми... (дори тук потърсих телефон, че го бях загубила). Свързах се с него, прегледа ме обстойно и сега съм ОК, боли ме всичко, но съм спокойна и си свиркам (болките са си от старост Hug).
Lady, и това ще мине, скъпа. Явно сме от една порода... нещата не ни се получават по лесния начин... Важен е крайният резултат обаче! Ще се справиш! Изглеждаш ми сериозно момиче!

# 155
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Антибиотика ми го назначи докторката, а и половинът е доктор, той също следи. Смея ли да взема нещо самосиндикално. Аз във вторник и без това съм на контролен преглед при онколога и да ми вземат кръв, та ще ме гледат и те там. Вече се убеждавам, че при всяка химия ще е така, изгарят ми лигавиците и стават мизерии. Май от Доцетаксела беше, ако не се лъжа.
Айде и нещо добро да кажа - изчезна напълно червенината и "портокаловата кожа", лек оток има с отпечатък от дантелата на сутиена, но сега цвета на гърдите е еднакъв вече. Това май е добре.
Не смея да спирам добавките заради кокалите, ставите, връзките, гръбнака, така поне мога да ходя малко по малко, с почивки и сама да се гледам,  да не тежа на семейството ми, че иначе е ужас. Нямам парите за операция в Германия, а тук нищо не могат да направят.
Как ви стиска да не се следите бе хора, на мен завинаги ми изчезна спокойствието...

# 156
  • София
  • Мнения: 3 481
Как ви стиска да не се следите бе хора, на мен завинаги ми изчезна спокойствието...

Ми, много години навъртях вече с тази гадинка- 18 (а Хули още повече) и то писва да ходиш по доктори и да трепериш всеки път. Пък и като си добре...
Не бях правила ехография на коремни органи 7-8 години (много е безотговорно...) и добре, че за ТЕЛК- а ми го изискаха, та сега ми е спокойно,че всичко е ОК. И снимка на бял дроб не съм правила от 6 години и ще трябва.
Следя се, но съм разредила прегледите.

# 157
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Как ви стиска да не се следите бе хора, на мен завинаги ми изчезна спокойствието...

Ми, много години навъртях вече с тази гадинка- 18 (а Хули още повече) и то писва да ходиш по доктори и да трепериш всеки път. Пък и като си добре...
Не бях правила ехография на коремни органи 7-8 години (много е безотговорно...) и добре, че за ТЕЛК- а ми го изискаха, та сега ми е спокойно,че всичко е ОК. И снимка на бял дроб не съм правила от 6 години и ще трябва.
Следя се, но съм разредила прегледите.


Аз ЯМР правя на всеки 3г за ТЕЛК-а, че току виж ми порасне нов гръбнак и държавата да вземе да се мине. А в ревматолгията ми правят на всичко изследвания през 3 -4 месеца, такъв е редът, не че нещо се е променило де. Та покрай тези неща ако има нещо и за  по тази тема, то все ще се види някъде. Спре ли химията, ще почнат зверските болки в ставите, та и до ревматлогията трябва да се завлека, да ме нахокат, че пак съм изчезнала. То кое по напред вече. Оплаках се. Мрън.

# 158
  • Мнения: 3 971
Гледам всички се оплаквате...
И аз да се оплача Joy
Днес бяхме на пазар с мъжете.
Купихме за големия тениски и къси панталони.
И само една тениска за дребуса, че мрънкаше че за него няма нищо.
Викам от миналата година има 20 тениски - няма нужда от още.
Ама айде една за цвят взехме ...
Познайте...
Всички 20 тениски къси JoyJoyJoy
Племенника намаза....
А ние пак трябва да ходим на пазар Stuck Out Tongue Winking Eye

# 159
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Никой не е измислил още по-добро лечение за женската душа от шопинг терапията  Peace Simple Smile

# 160
  • Мнения: 3 971
Да , заради тази терапия малкия беше с толкова тениски .
Обичам да пазаря за него.
Ако е за мен е голяма мъка Sad
Напълнях нещо и е голяма депресия пробването Astonished

# 161
  • София
  • Мнения: 6 682
Unknown lady, препоръчай ми добър ревматолог в София, моля!
Ставите ме болят доста, още преди рака, крайно време е да се прегледам. Нали ревматолог трябва да ме види за стави, или бъркам?

# 162
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Да, ревматолог трябва да види. После ще ти пиша, че съм в движение.

# 163
  • Мнения: 2 011
Дами, след направен преглед при проф. Гаврилов, кого ще препоръчате за още едно мнение? Марков? Байчев? Някой друг? Нужно е още едно мнение, че ситуацията е малко спорна. Благодаря предварително.

# 164
  • Мнения: 724
Дами, след направен преглед при проф. Гаврилов, кого ще препоръчате за още едно мнение? Марков? Байчев? Някой друг? Нужно е още едно мнение, че ситуацията е малко спорна. Благодаря предварително.
[/q
Д-р.Седлоев, д-р.Маслянков.

Общи условия

Активация на акаунт