Катастрофа на АМ Тракия, най-малко 6-ма загинали

  • 23 380
  • 198
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 130
Цитат
Последно като се возих с Ивкони, колани нямаше. Беше преди 2-3 години и беше задължително да има. Съжалявам, че не сигнализирах никъде.

Надявам се този така неприятен инцидент да доведе до засилване на контрола върху транспортните фирми и обезопасяването на пътниците в автобусите.  Sad

От години пътувам с автобуси, дори съм работила в този бизнес и само веднъж са ме питали за колани. Когато питах колегата, той просто ми каза нямало, да не се занимавам... Worried

# 16
  • Мнения: 709
Много тъжно! Disappointed
Лятото пътувах по тази линия с Ивкони, седях на предната седалка и след Пазарджик, когато слезнаха повечето пътници, шофьора караше със 100км/ч, беше сложил мобилния си на стойка, на таблото и разглеждаше обяви в мобиле и пишеше по вайбър. Започнах да призовавам всички Богове и Сили за помощ, на глас,  при което реши да спре.
Навсякъде по света се случват такива неща. Обаче в такива моменти трябва да се замисляме,  че не сме безсмъртни, всеможещи и на нас никога не може да ни се случи. Cry
Те превозните средства уж създадени за удобство, но са си носители на смърт в неподходящите ръце.
Дано почиват в мир тези хора и са на по-добро място! Да му мислят близките!

# 17
  • Мнения: X
Сега прочетох, че автобусът е нов, произведен 2017 год и е бил оборудван с колани.

Счупили са се стъкла и вероятно при влаченето на автобуса са изпаднали хора.

Автобусът бил регистриран преди два месеца и е чисто нов. Съсобственикът на фирмата казва, че няма хипотеза за преумора или превишено работно време, тъй като в Сливен, шофьорите са се сменили и зад волана е бил 32-годишен мъж, пише "24 часа".

Вероятно една от причините някои от пътниците да изпаднат през изпочупените прозорци е, че не са си били сложили коланите. "Зор да има колани, а сега не се слагат", коментира той.


https://www.24chasa.bg/novini/article/6814411

# 18
  • Мнения: 1 945
Причината за кастрофата е жена със старо рено блъснала се във автобуса .
Нито автобуса, нито фирмата и шофьора са виновни . Информирайте се преди да хвърляте обвинения , че никак не е етично да обвинявате без да сте наясно със фактите

# 19
  • Мнения: 2 695
Бог да прости загиналите.

Положението с пътищата и с шофьорите ни е плачевно. Качили се на нови и мощни автомобили и летят по пътя. Като не мислят за себе си и за собствения си живот, поне да помислят за невинните жертви на техните грешни преценки. И за къде бързат? Накрая всички ще стигнем там, но някои искат по-бързо да стигнат до оня свят.

# 20
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 809
Каквато и да е причината, 10 невинни човека са си отишли.
Съболезнования на близките им. Praynig

# 21
  • Мнения: 9 442
 Поредната нелепа трагедия!
Подаряване на книжка, от където пък идва следващ проблем - ниска култура на шофиране + високо самочувствие  + "Аз съм недостижим" = на подобна нелепа гледка по пътищата.

# 22
  • Мнения: 2 024
ОТ очевидец: "Няколко възрастни сестри и доктори от Бърза помощ се опитваха да извадят хората от под автобуса. Останалите гледаха, някои снимат. Репортерът доближи носилките и си предава. Абе, хора вие нормални ли сте? Аз не живея в България, но обикалям и такова нещо никъде не съм видял. Не е ли редно, първо да помогнете и измъкнете хората, а после да спорите на кого е фирмата и как е станало? Вие май съвсем изтрещяхте. На репортера му пожелавам да е някога в такава ситуация под автобус и негов колега да предава от мястото на събитието без да го отразява, че се гърчи отдолу. Какво ви става, бе хора? Нормални ли сте?!"

Не знам какво да кажа. Катастрофи се случват. Да пази Господ. Но от човешката простотия кой ще ни опази...Disappointed Relieved

Жаве, как така без да го отразява?!?!? Ще разполага с микрофон и камера и да не го отразява, ли?!?!?!? Hushed

# 23
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 504
 Аз пък друго видях от малкото предадено в началото по новините.Мършоядите се опитваха да снимат,но бяха прогонени от помагащите на ранените.

# 24
  • Мнения: 2 821
Фирмата Юнион Ивкони е собственост на депутат от Герб. Всичко е възможно - да няма колани, да не водят списък на пътуващите, да излизат от всеки скандал чисти.

Бог да прости хората! Sad

# 25
  • Мнения: 709
Причината за кастрофата е жена със старо рено блъснала се във автобуса .
Нито автобуса, нито фирмата и шофьора са виновни . Информирайте се преди да хвърляте обвинения , че никак не е етично да обвинявате без да сте наясно със фактите

Ми аз не видях никой да обвинява някого конкретно. Коментираме какви са тенденциите по пътищата и начина на шофиране на българските шофьори.

# 26
  • Мнения: 8 942
Те хората в колите на децата си не слагат колани..... Нямам думи!!!

От 1994та до 2010та, поне веднъж седмично пътувах с междуградски автобуси и само веднъж съм виждала колани и то само през кръста.


Два пъти тази седмица пътувахме по "Тракия". Направи ми силно впечатление, че на пръсти се брояха колите, които даваха мигач, когато се престрояваха от дясна в лява лента и обратно. Абсолютно безхаберие за околните, които трябва да хвърлят боб, за да познаят на кого накъде ще му щукне да свърне или кого ще засече. Поведението на болшинството шофьори е потресаващо, особено като се има предвид скоростта, с която се кара по магистралата.
За неравностите, дупките, пропаданията на пътя не ми се подхваща, че е направо безумно това да се нарича магистрала.
А резултата всички го виждаме. Не, не е виновна датата, а човешкият фактор. Вина има и обществото, което си трае и тихомълком плаща кървавия курбан...

За съжаление навсякъде е така, ежедневно шофирам в София, поне веднъж на ден по околовръстното и са единици тези, които дават мигач.

# 27
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 070
Причината за кастрофата е жена със старо рено блъснала се във автобуса .
Нито автобуса, нито фирмата и шофьора са виновни . Информирайте се преди да хвърляте обвинения , че никак не е етично да обвинявате без да сте наясно със фактите

 кой лансира тази теза? .

това е снимка на автобуса, от страната на водача, от която би трябвало да е ударен автобусът.
вие виждате ли следи от удар?

# 28
  • Мнения: 709
Казаха, че от ляво е ударен автобуса. "Би трябвало".. То и аз първо си представих, че при прибиране в лявата лента, се е ударила колата в автобуса, ама други нещо е станало.

# 29
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 070
Казаха, че от ляво е ударен автобуса. "Би трябвало".. То и аз първо си представих, че при прибиране в лявата лента, се е ударила колата в автобуса, ама други нещо е станало.

точно лявата страна на автобуса се вижда на снимката.
в другите статии частично само предната част, но в тази се вижда целия и няма следи от удар.

Общи условия

Активация на акаунт